Hirdetés

Digitálizálja az evezős sportágakat a magyar innovátor csapat

Az evezős sportágak teljesítménymérésével foglalkozó PaddleMate magyar sporttechnológiai startup 250 millió forintos magvető befektetést kapott az Hiventurestől. A lapátra szerelhető okos edzőtársként is emlegetett vállalkozás szenzorai segítségével a sportolóknak és edzőiknek lehetőségük nyílik vízen is mérni sportágspecifikus adatokat, melyeket  az okostelefonos  és webes applikációban tudnak megtekinteni és elemezni.

A cég 2020-ban a Hiventures inkubációs programjából kapott befektetéssel indult el, aminek keretein belül sikeresen fejlesztették ki és értékesítették a termék első verzióit. Az alapító csapat tagjai széleskörű tapasztalatokkal rendelkeznek. A termék megálmodója és a cég ügyvezetője Schulcz Attila nevéhez több termék fejlesztése kapcsolódik – szakterülete a hardver és szoftverfejlesztés. Volt válogatott kajakozó és edző feleségénél látva a technológiai igényt, nem volt kérdés számára, hogy megoldást találjon rá. A pénzügyi és operatív vezető Bajári Attila, aki ultrafutóként az objektív teljesítménymérés megszállottja, számos startup tőkebevonásában és üzletfejlesztésében vett már részt. Mizser Dávid, aki a vállalkozás technológiai vezetője, maga is 10 évig versenyszerűen kajakozott, így jól ismeri a célcsoportot. Az alapító csapatot kiegészítve szakmai tudással számos edző és szervezet támogatta a kezdetektől fogva, ami hozzájárult a termékfejlesztés kezdeti irányainak meghatározásához. 

Jelenleg már egy tucat hazai és külföldi egyesület sportolói használják a PaddleMate rendszerét a felkészülésük során. A felhasználók között világ- és Európa-bajnok kenusok és kajakosok is vannak, akik számára elengedhetetlen a teljesítményük mérése, hiszen a bajnoki cím tizedmásodperceken múlhat, ezért meg kell ragadniuk minden olyan eszközt, ami hozzásegítheti őket az aranyérem megszerzéséhez.

A csapat célja, hogy a rendszer és az objektív teljesítménymérés meghonosodjon az utánpótlás nevelésben, hiszen a helyes technika megtanulása az alapja a későbbi sikereknek. A PaddleMate egyszerű kezelhetősége miatt ma már az amatőr sportolók is kedvüket lelhetik az adatok elemzésében, ugyanúgy, ahogy ez a futásban és a kerékpározásban már évek óta elérhető. A PaddleMate szenzorai bármely „lapátos” vízi sportágban használhatóak. Legyen szó kajakról, kenuról, evezésről, sárkányhajóról vagy az egyre népszerűbb SUP-ról (stand up paddle), mindegyik sportág szerelmesei számára kiváló társ az edzések nyomon követésében.

A befektetést a termékek tömeggyártásának elindítására, az elemző szoftverek és applikáció továbbfejlesztésére, valamint a nemzetközi terjeszkedésre fordítja a cég. A termékek iránti keresletet mutatják a különböző európai és ázsiai országokból érkező folyamatos előrendelések is. A befektetés megvalósulásával a PaddleMate csapata közelebb jut víziójához, hogy az egész világon lehetővé tegyék az amatőr és profi evezős sportágak kedvelői számára az aktivitásuk objektív mérését és egy támogató közösség építését.

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben

Hogyan érdemeld ki a Z generáció márkahűségét?

Több ökoszisztéma-szereplő összefogásával készült átfogó kutatás az 1995-2006 között született korcsoport helyzetéről, gondolkodásáról, értékvilágáról és vásárlási szokásairól. A főbb eredményeket ismertetjük.

Bővebben