Hirdetés

Zuckerberg a világ ötödik leggazdagabb embere

A Forbes frissen megjelent listája szerint a legvagyonosabb ember ma az Amazon alapítója, Jeff Bezos. A listán szereplők összesített vagyona 18 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest.

Harminckettedik alkalommal állította össze idén a Forbes magazin a világ milliárdosait bemutató listáját. Sorban dőltek meg a rekordok: minden korábbinál több, 2208 dollármilliárdos szerepel a rangsorban, ráadásul az összesített vagyonuk elérte a 9100 milliárd dollárt, ami 18 százalékkal több, mint egy éve. A 20 leggazdagabb ember 1200 milliárd dolláros vagyon fölött rendelkezik, és bár a milliárdosok kevesebb mint egy százalékát adják, az összvagyonuk 13 százalékát uralják.

Jeff Bezos, az Amazon alapítója és vezetője a leggazdagabb ember 112 milliárd dollárra becsült vagyonával, ráadásul ő az első, aki átlépte a százmilliárd dolláros határt a lista élén annak nyilvánosságra hozásakor. A kiugró eredményt egyértelműen az Amazon szárnyalásának köszönheti az üzletember, a cég részvényeinek árfolyamat 12 hónap alatt 59 százalékkal emelkedett, ami azt jelenti, hogy 39,2 milliárd dollárra nőtt Bezos vagyona. Ez egyébként a legnagyobb mértékű gazdagodás, a második legsikeresebb ember Bernard Arnault volt, a luxusipari birodalom, az LVMH ura, aki 30,5 milliárd dollárral gyarapodott, és 72 milliárd dolláros vagyonával a negyedik leggazdagabb a világon és a legvagyonosabb Európában.

A lista második helyén Bill Gates található, aki 1995 óta mindössze hatodik alkalommal szorult le a vezető pozícióból. A Microsoft alapítója 90 milliárd dolláros vagyonnal büszkélkedhet, míg a harmadik Warren Buffett 84 milliárd dollár vagyonnal, aki egyébként a Berkshire Heathaway vállalat igazgatója. Őt követi Bernard Arnault, az ötödik pedig Mark Zuckerberg, a Facebook vezérigazgatója.

Felkerült a rangsorra magyarként Csányi Sándor OTP-vezér, akinek vagyonát 1,1 milliárd dollára becsüli a Forbes magazin, ezzel az 1999. a rangsorban.

Biás Csongor: Nyitott kapukat döngetünk az Európai Bizottságnál a startupok páneurópai szabályozásáról

Amivel az EU döntéshozói a leginkább segíthetnék az európai startupszcénát, az egy ökoszisztémára szabott, páneurópai jogi entitás megteremtése lenne – na meg az, ha a megvalósításra is odafigyelne az EU. Hol áll most az ezt a szabályozást a zászlajára tűző EU Inc kezdeményezés, és kiket kell még meggyőzni ennek fontosságáról? Többek között erről kérdeztük Biás

Bővebben

Marketingesek, szemetek a STRT-ra vessétek!

Azt tapasztalom a hazai ökoszisztémában, hogy a szereplők döntő többsége önmagáról zeng dicshimnuszt, ha elér valamit, miközben a probléma, amit megold, olcsó díszletté silányul. Balogh Petyáék viszont pont fordított logika mentén gondolkodnak a PR-ról és a marketingről.

Bővebben

Balogh Petya: Amerika lábon lőtte magát a vámháborúval, és ebből az európai startupszektor rengeteget profitálhat

A STRT vezérigazgatója szerint a Donald Trump vezette USA pont azt az előnyét építi le a vámpolitikájával, ami őt a világ legerősebb gazdaságává tette. Ez lehetőséget teremt nemcsak arra, hogy az európai cégek a kihulló szereplők helyébe lépjenek, hanem arra is, hogy az EU nagy lépéseket tegyen a digitális és innovációs függetlenedés útján. A Startup

Bővebben

Randizz a leendő befektetőddel a NAK TechLab eseményén!

Az agrár startupok rapid randikon beszélgethetnek a hazai társaságok képviselőivel, azonnali visszajelzéseket kaphatnak egyszerre több kockázatitőke-befektetőtől, és akár a soron következő befektetési körükhöz vezető lépéseket tehetnek. Jelentkezési határidő: április 27.

Bővebben