Hirdetés

Zuckerberg a világ ötödik leggazdagabb embere

A Forbes frissen megjelent listája szerint a legvagyonosabb ember ma az Amazon alapítója, Jeff Bezos. A listán szereplők összesített vagyona 18 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest.

Harminckettedik alkalommal állította össze idén a Forbes magazin a világ milliárdosait bemutató listáját. Sorban dőltek meg a rekordok: minden korábbinál több, 2208 dollármilliárdos szerepel a rangsorban, ráadásul az összesített vagyonuk elérte a 9100 milliárd dollárt, ami 18 százalékkal több, mint egy éve. A 20 leggazdagabb ember 1200 milliárd dolláros vagyon fölött rendelkezik, és bár a milliárdosok kevesebb mint egy százalékát adják, az összvagyonuk 13 százalékát uralják.

Jeff Bezos, az Amazon alapítója és vezetője a leggazdagabb ember 112 milliárd dollárra becsült vagyonával, ráadásul ő az első, aki átlépte a százmilliárd dolláros határt a lista élén annak nyilvánosságra hozásakor. A kiugró eredményt egyértelműen az Amazon szárnyalásának köszönheti az üzletember, a cég részvényeinek árfolyamat 12 hónap alatt 59 százalékkal emelkedett, ami azt jelenti, hogy 39,2 milliárd dollárra nőtt Bezos vagyona. Ez egyébként a legnagyobb mértékű gazdagodás, a második legsikeresebb ember Bernard Arnault volt, a luxusipari birodalom, az LVMH ura, aki 30,5 milliárd dollárral gyarapodott, és 72 milliárd dolláros vagyonával a negyedik leggazdagabb a világon és a legvagyonosabb Európában.

A lista második helyén Bill Gates található, aki 1995 óta mindössze hatodik alkalommal szorult le a vezető pozícióból. A Microsoft alapítója 90 milliárd dolláros vagyonnal büszkélkedhet, míg a harmadik Warren Buffett 84 milliárd dollár vagyonnal, aki egyébként a Berkshire Heathaway vállalat igazgatója. Őt követi Bernard Arnault, az ötödik pedig Mark Zuckerberg, a Facebook vezérigazgatója.

Felkerült a rangsorra magyarként Csányi Sándor OTP-vezér, akinek vagyonát 1,1 milliárd dollára becsüli a Forbes magazin, ezzel az 1999. a rangsorban.

2028-ig több mint 10 milliárd dollárt fektet be az AWS a brit ökoszisztémába

Az Amazon felhőalapú szolgáltatója ezt azért teszi, hogy tartani tudja a növekvő ügyféligényekkel a lépést, és létre tudja hozni a kellő digitális és AI-infrakstruktúrát. A brit ökoszisztéma 2028-ig ettől évente átlagosan 14 ezer új munkahelyet és a GDP 14 milliárd fontos növekedését várhatja.

Bővebben

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben

Csehország mutatja az utat a kelet-közép-európai startup-ökoszisztémának

A cseh ökoszisztéma 2024 első félévében egymaga lefedte a CEE régióban a startupoknak adott tőkemennyiség majdnem 39 százalékát. A cseh startupoknál landoló összes befektetés több mint 83 százaléka ugyanakkor három nagy finanszírozási körnek köszönhető.

Bővebben

Pivotált a német AI-bajnok, az Aleph Alpha

Az Aleph Alpha a pivotálással gyakorlatilag kiszáll a saját LLM-modell fejlesztés versenyéből, és helyette a meglévő modellek használatának támogatására építi fel üzleti modelljét. A lépésre az szoríthatta rá a startupot, hogy nem volt képes kilépni a nemzetközi piacra, és így lemaradt a modellfejlesztők versenyében.

Bővebben

25. alkalommal rendezi meg a HVCA a befektetési konferenciáját

A Magyar Kockázati – és Magántőke Egyesület (HVCA) konferenciája lehetőséget teremt az üzleti, politikai és jogi közösségek vezetőinek, hogy megvitathassák a magántőke és a kockázati tőke közép-kelet és délkelet-európai helyzetét. A rendezvény kiemelt előadója az izraeli kockázatitőke-ipar egyik alapítója és formálója, Jonathan Medved lesz. Időpont és helyszín: szeptember 24., Budapest Music Center.

Bővebben

Novemberben nyitja meg kapuit a Puzl CowOrKing budapesti irodahelyisége

A bolgár közösségi irodaszolgáltató értékajánlata az A vagy B osztályú irodákkal és a lakásirodákkal szemben a teljeskörű szolgáltatáscsomagjuk, valamint a rugalmasság. A 850 fős férőhelyű coworking irodahelyiségbe már lehet jelentkezni bérlőnek.

Bővebben

Egyre több időbe telik kockázati tőkét bevonniuk az európai startupoknak

Az európai startupok számára a tőkebevonási körök között eltelt idő egyre nő az utóbbi 1-2 évben. Ennek oka a PitchBook elemzése szerint a kockázati tőke óvatossága, valamint az, hogy a startupok a pénzügyi stabilitást igyekeznek demonstrálni, és az aktuális befektetést minél tovább ki akarják húzni.

Bővebben