Hirdetés

Újdonságot vezet be a Revolut: Vásárolj most, fizess később!

Fokozatosan teszi elérhetővé a közeljövőben mikrohitel-konstrukcióit Európa-szerte az egyik legnagyobb, banki licenccel is rendelkező európai fintech startup, a Revolut.

Elindítja saját „Buy Now Pay Later” (BNPL) szolgáltatását Európa egyik legnagyobb fintech szolgáltatója, a Revolut. A halasztott fizetési rendszer elsőként Írországban közel 1,8 millió Revolut felhasználó számára lesz elérhető, de a tervek szerint még idén több kelet-európai országban is bevezetik (Magyarországot egyelőre nem nevezte meg ezek körében a cég) – a FintechZone cikkének tanúsága szerint.

A BNPL szolgáltatás lényege, hogy az ügyfelek a vásárlásuk összegét három egyenlő részletben törleszthetik (az első részlet a vásárlás során esedékes), vagyis lényegében egy rövid lejáratú kölcsönről van szó, melynek maximális összege – a Revolut saját, részben open banking-alapú belső hitelképességi vizsgálata alapján – legfeljebb 499 euró lehet. A szolgáltató az utolsó két részletre 1,65%-os díjat számol fel.

A részletfizetési szolgáltatás bolti és online vásárlások során egyaránt igénybe vehető majd, illetve nem igényel az elfogadóhely részéről semmiféle támogatást, kézpénzfelvételnél, de kriptovaluta- és értékpapír-vásárlásnál nem lesz elérhető a konstrukció.

A kölcsön bármikor, külön költség felszámítása nélkül előtörleszthető.

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben

Hogyan érdemeld ki a Z generáció márkahűségét?

Több ökoszisztéma-szereplő összefogásával készült átfogó kutatás az 1995-2006 között született korcsoport helyzetéről, gondolkodásáról, értékvilágáról és vásárlási szokásairól. A főbb eredményeket ismertetjük.

Bővebben