A Vespucci Partners tőkealapkezelő befektetési portfóliójába tartozó innoMask Kft. egy újabb tőkebevonásnak köszönhetően továbblépett a magvető fázisból. A magyar startup egy olyan újgenerációs, altatásnál használt laringeális maszkot fejleszt, amely páratlan lesz az orvosi eszközök piacán. A tőkét a Széchenyi Alapok Zrt., az Óbuda Uni Venture Capital (OUVC) Zrt. és egy magánbefektető biztosította.
A Vespucci Partners kockázati tőkealapbefektető újabb portfóliócége értékelődött fel 2024 szeptemberében:
az orvostechnológiai kutatással és eszközfejlesztéssel foglalkozó, magyar alapítású innoMask Technologies startup egy komoly tőkebefektetéssel magvető fázisból Series A fázisba lépett.
Ezúttal a tőkeinjekciót a Széchenyi Alapok Zrt. az Óbuda Uni Venture Capital (OUVC) Zrt. és egy magánbefektető biztosította. A Vespucci Partners 2020-ban hajtotta végre első befektetését az innoMaskban, a seed fázisban egy laringeális maszk kifejlesztéséhez.
Az innoMask által fejlesztett maszk csökkenti a traumatikus szövődmények kialakulásának lehetőségét
Az újgenerációs eszköz a biztonságos és gyors lélegeztetést szolgálja a műtéti altatás során. A piacon található hasonló eszközök méretükből kifolyóan sok esetben felsértik a légutat. Az innoMask éppen ezért a fellelhető laringeális maszkokhoz képest egy, a behelyezés pillanatában lényegesen kisebb terméket fejlesztett, mely a kívánt pozícióba helyezés után veszi csak fel végleges méretét.
A maszk így biztosítja a légutat és a biztonságos lélegeztetést a műtét során. A maszkon lévő ballon a leeresztés után könnyen, veszélytelenül eltávolítható, ami várhatóan hatékonyan csökkenti a traumatikus szövődmények kialakulásának lehetőségét, az ápolási igényt, s ezzel időt és pénzt takarít meg a használójának.
„Nagyon örülünk, hogy újabb cégünk értékelődött fel. Az innoMask volt az első portfóliócégünk, amely egészségügyi fejlesztéssel foglalkozott, most más számos orvosi eszközök fejlesztésével, biotechnológiával foglalkozó startuppal dolgozunk együtt.
Ha minden jól megy, az Innomask esetében már nem lesz szükség újabb befektetési körre, a következő lépés az exit lesz – valószínűleg két éven belül”
– mondta el az újabb befektetést követően Sohajda Júlia, a Vespucci társalapítója és ügyvezető partnere.
Mélytechnológiai innovációkat keres a Vespucci Partners
A másik társalapító, a Vespucci Managing Partnere, Macher Péter a befektetési portfólió összeállításában rejlő versenyelőnyt hangsúlyozta.
„Az a célunk, hogy olyan cégekbe fektessünk, amelyek a technológiai innováció terén igazán erősek. Azért, mert úgy látjuk, hogy azok a típusú startupok, mint az innoMask, a nemzetközi piacon versenyelőnnyel indulnak, s biztosan labdába tudnak rúgni. Emiatt a mélytechnológiai innovációkat keressük a szoftveres, a hardveres és az IoT-területen is.
A Vespucci komoly előnye, hogy nagyon hatékony folyamatot fejlesztett ki a befektetésre érdemes cégek kezdeti átvilágítására, ami azt eredményezi, hogy a leginkább fejlődő- és versenyképes cégekbe tud fektetni a vállalat.”
Macher Péter és Sohajda Júlia, a Vespucci Partners társalapítói és ügyvezető partnerei.
A Vespucci Partners kockázati tőkebefektető elsősorban olyan közép-kelet-európai startupokat keres, amelyek úttörő, innovatív termékkel állnak elő, és elsősorban az Egyesült Államok vagy a nagy növekedésű ázsiai piacok felé történő terjeszkedés terve hajtja őket. A befektetés elindulását követően menedzseli a folyamatot, és arra összpontosít, hogy folyamatosan értéket teremtsen, növelje a portfóliócégek értékét, hogy azok következő körös tőkét tudjanak bevonni egészen az exitig. A Vespucci számtalan régiós startup befektetője, köztük a Transcend 2023-ban eljutott az exitig.