Hirdetés

Új startup, ami zászlójára tűzte a személyes ajánlás egyeduralmának megtörését a könyvelő keresésben

Egy innovatív, új könyvelő kereső platform indult el az elmúlt hetekben: a Könyvelő-Net arra vállalkozott, hogy megtörje a személyes ajánlások egyeduralmát a könyvelő keresés folyamatában. Az alapítók szerint van jobb, mint egy barát vagy egy üzleti partner személyes ajánlása: több száz ajánlás, amit a kereső vállalathoz hasonló cégek vezetői írtak.

Hogyan kezdődött a Könyvelő-Net története?

A Könyvelő-Netet két jóbarát, Vizsy Andris és Turay Dia álmodták meg, akik gimnáziumba, majd később a Közgázra is együtt jártak. Andris banki termék- és folyamatfejlesztéssel, illetve stratégiával foglalkozott karrierje első évtizedében egy big4 tanácsadó cégnél (itthon, illetve később az USA-ban), majd hazatérve egy kisebb hazai, digitális termékeket fejlesztő cég munkáját segítette üzletfejlesztőként. Dia is üzletfejlesztési tanácsadóként kezdte pályafutását egy kisebb magyar tanácsadó cégnél, majd ezt követően egy hazai központú régiós bankcsoport stratégiai és controlling területén szerzett immáron közel egy évtizetes tapasztalatot. A Könyvelő-Net ötletét egy bérszámfejtő családtag és az alapítók folyamatfejlesztés területén szerzett tapasztalataik adták, a végső lökést pedig a koronavírus járvány miatt felértékelődő online értékesítési csatorna jelentette – és mivel épp mindkét alapító karrierjében olyan időszak következett be, amibe belefért a közös vállalkozás elindítása, belevágtak.

Pontosan mi a Könyvelő-Net, és milyen problémákra nyújt innovatív megoldást?

Egy internetes szolgáltató kereső portál, ami összeköti a könyvelőket, bérszámfejtőket, adótanácsadókat és könyvvizsgálókat a szolgáltatásaikat kereső vállalatokkal és vállalkozókkal – egyszerűbben, gyorsabban és hatékonyabban, mint más hasonló oldalak.

Az oldal segítséget nyújt azoknak a kisebb KKV-knak, amik nem rendelkeznek pénzügyi területtel, az ügyvezetőnek pedig jellemzően nincs ideje számos könyvelőirodával beszélni, versenyeztetni a jelölteket, illetve számviteli tudás nélkül sokszor nem is egyszerű megítélni a könyvelői szolgáltatás minőségét (az ebből fakadó kockázat csökkentésének jelenlegi legjobb – és az alapítók szerint meglehetősen hatékonytalan – mechanizmusa a személyes ajánlás); valamint annak a több ezer kisebb és közepes méretű könyvelő irodának, akiknek kihívást jelent ügyfélkörük bővítése, vagy a szolgáltatásaikat megfelelő áron értékesíteni.

A Könyvelő-Net szerencsés pillanatban lépett a piacra, hiszen egyrészt az elmúlt 2-3 évben dinamikusan emelkedett az online térben megjelenő könyvelők száma – ezt a trendet az új koronavírus járvány miatti korlátozások tovább erősítették -, másrészt a könyvelés digitalizációja következtében jelentős átalakuláson megy keresztül a könyvelői piac: azok az irodák, amik digitalizált, automatizált megoldásokat használnak, változatlan kapacitással is egyre több ügyfelet tudnak majd kiszolgálni. A keresleti oldalon pedig rövid távon például a KATA szigorodó szabályozása, hosszabb távon a növekvő arányú Y/Z generációs vállalatvezetők eltérő attitűdje – nagyobb arányban támaszkodnak online elérhető ajánlásokra, véleményekre a döntéshozatal során – segítheti a Könyvelő-Net növekedését.

Mivel tud többet a Könyvelő-Net, mint más hasonló oldalak?

A szolgáltatók számára a gyors és egyszerű regisztrációs folyamat, a saját email fiókjukból történő, akár egy kattintással “elvégezhető” ajánlatadás, illetve a preferált ügyfélkör meghatározása (többek között cégforma, vagy iparág mentén) nyújthat a piacon egyedülálló értékajánlatot, valamint a Könyvelő-Net a róluk hagyott, ügyfeleik által írt értékeléseket is összegyűjti és bemutatja, ami segítheti, hogy kitűnjenek versenytársaik közül.

A szolgáltatásokat kereső cégek számára pedig a Könyvelő-Net a keresési feltételeknek megfelelt cégeket összehasonlítható, rendezhető táblázatos formában jeleníti meg, ahonnan kiválaszthatják, hogy mely cégektől szeretnének ajánlatot kérni (ami nem jár szerződéskötési kötelezettséggel). A szolgáltatók által megadott, tételes vállalási árak és a kereső cégek néhány saját adata (árbevétel, létszám, havi számla darabszám, Áfa bevallás gyakorisága) alapján reális előzetes árakat is látnak minden egyes szolgáltató mellett. Az értékelések pedig segítenek a megalapozott döntéshozatalban: az alapítók meggyőződése, hogy egyre többet nyom a latban a vállalkozók számára a hasonló cégek vezetői, a vele egy cipőben járó vállalkozók által írt ajánlás, értékelés – hiszen lehet, hogy a sógor könyvelője 20 éve probléma nélkül könyveli az autószerelő műhelyét, de ez nem biztosíték arra, hogy az én webshopomhoz is ő lesz a leginkább megfelelő jelölt; ezt támasztja alá, hogy könyvelő keresés kapcsán egyre többen keresik, kérik mások ajánlását különböző közösségi média platformokon is.

A könyvelő keresés és az ajánlatkérés ingyenes, a szolgáltatók pedig fix havidíjat (ami már egy ügyfél megszerzésével megtérül) fizetnek a Könyvelő-Net szolgáltatásaiért (ami alatt nem csupán a felületen való megjelenés értendő, hanem például – a választott csomagtól függően – a szolgáltató honlapjának elemzését értékesítési szemszögből, árazási javaslatokat, vagy segítséget a közösségi média platformokon való megjelenésben).

Honlap: https://konyvelo-net.hu/

Facebook: https://www.facebook.com/Konyvelonet

Azért bízzanak bennünk a startupok, mert a BMW is bízik bennünk! – mondja az Econ Engineering ügyvezető igazgatója

A Technocatalyst programban a startupok az Econ Engineering segítségével olyan hatékonysággal fejleszthetik prototípusukat virtuálisan, ami offline módon lehetetlen lenne. A költségeket vagy a program másik stratégiai partnere állja, vagy az Econ száll be a projektbe equity alapon. Az Econ szerint a nagyvállalatok töretlen bizalma mutatja, hogy megbízható szolgáltatója lesznek a startup-ökoszisztémának is. Összefoglaltuk az Econ

Bővebben

Miért éri meg virtuálisan prototípust készíteni a startupoknak, és hogyan zajlik ez egyáltalán?

Az innovációs projekteknek szóló Technocatalyst programban az Econ Engineering elérhetővé teszi a mérnöki szimulációk világát a startupoknak is. Hogyan tudja egy startup az Econnal virtuálisan megterveztetni a prototípusát? Mennyire szoros az együttműködés, mekkorák a költségek, és miért bízzon meg a startup az eddig ipari nagyvállalatoknak szolgáltató cégben? Kiglics Gábort, az Econ ügyvezető igazgatóját kérdeztük.

Bővebben

Gazdaságos 3D nyomtatógép és hisztikezelő gyereknevelési rendszer is nyert az első VOSZ Smart startupversenyen

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége azzal a céllal hozta létre a versenyt, hogy felkutassa az élet különböző területein születő innovációkat, és segítse ismertségük növelését. A fődíjat a 3D nyomtatást megkönnyítő ReFilamer hozta el.

Bővebben

Az ember bármikor beavatkozhat a mesterséges intelligencia működésébe – erre ad garanciát az Unió AI szabályozása

Komoly nyomon követési és naplózási rendszert kell annak kiépítenie, aki bizonyos területeken mesterséges intelligenciát alkalmazó szoftvert szeretne forgalmazni az EU-ban.  Az új uniós rendelet, az AI Act ezt azért is írja elő, hogy bármikor közbe tudjon lépni az ember az AI működésébe, ha szükséges. Összefoglaltuk a Pokó Diána mesterséges intelligencia és technológiai szakjogásszal készült interjúnkat.

Bővebben

Ha az EU nem szabályozná a mesterséges intelligenciát, könnyen elharapózhatna a félelem, és megfojtanánk az innovációt

Márciusban fogadta el az Európai Parlament a világ első átfogó mesterségesintelligencia-szabályozását. Miért volt szükség az ún. AI Act-re? Tartanunk kell-e a robotok lázadásától, vagy attól, hogy a kormány AI-eszközökkel követi a mindennapjainkat? Mit fog érzékelni a felhasználó, és mennyi időbe telhet, mire a jog utoléri a gyorsan fejlődő technológiát? Interjúnk dr. Pokó Diána mesterséges intelligencia

Bővebben

Mi az: 42, és nem az élet értelme?

Az európai startup-ökoszisztéma az idei első negyedévben 42 darab, egymillió dollárt meghaladó befektéssel büszkélkedhet. 2022 második negyedéve óta nem volt ilyen magas ez a szám, és már 2024 első három hónapjában majdnem fele annyi úgynevezett megaround történt Európában, mint tavaly összesen.

Bővebben

Hozz egy jó ötletet egy elhagyott terület újrahasznosítására, és nyerj hárommillió forintot!

A CheckINN Revitalizátor ötletpályázat célja, hogy a befektetők helyett a felsőoktatásban tanuló diákok álmodják meg, hogy a funkcióját vesztett, elhanyagolt épületek, területek hogyan teremthetnének újra értéket, új külsővel és turisztikai jelentőséggel is felruházva őket.

Bővebben

Virtuális prototipizálást, szervezetfejlesztést és inkubációt is ad a projektednek a Technocatalyst program

A Technocatalyst olyan projektek jelentkezését várja, amelyek lelassultak vagy elakadtak, de a következő szintre szeretnének lépni, legyen szó a termék vagy szolgáltatás fejlesztéséről, piacra viteléről vagy a szükséges pénzügyi támogatás megszerzéséről. A program három szereplő különböző szolgáltatási portfólióját hozza tető alá, így a résztvevők ott kapnak segítséget, ahol a leginkább szükségük van rá.

Bővebben

A startup-ökoszisztémát is megszólítja idén a SMART Konferencia

Az IVSZ által szervezett innovációs és üzleti konferencia, a SMART a startup-ökoszisztémát is megcélozza: a fő eseménnyel párhuzamosan futó SMARTup Konferencián, melyet az InnoMaker Partners csapatavál együttműködésben állítanak színpadra, a startupvilág aktuális kérdésit járhatják körbe a résztvevők. A SMART-on ráadásul a Startup Online csapatának köszönhetően egy 360 fokos szelfigépet is kipróbálhatsz.

Bővebben
Ez a weboldal is sütiket használ!
Sütiket használunk a tartalom és a közösségi funkciók biztosításához, a weboldal forgalmunk elemzéséhez és reklámozás céljából. Ezen kívül média-, hirdető- és elemző partnereinkkel megosztjuk a weboldal használatodra vonatkozó adatokat, akik kombinálhatják más olyan adatokkal, amelyeket más, általuk használt szolgáltatásokkal együtt adtál meg. A weboldalon megtekintheted a sütik használatának részletes leírását.
Rendben
Szükséges
Beállítások
Statisztika
Marketing
Később módosíthatod a beállításaidat
Cookie beállítások