Hirdetés

Új magyar startup született: itt a Tarkabab

Nehéz döntés elé került 6 éves korára az egyik legígéretesebb magyar startup cég. A számos hazai nagyvállalat, bank és szolgáltató számára ügyfélkommunikációs chatbotot készítő és egyben működésével a hazai chatbot piacot megteremtő Talk-A-Bot (ejtsd: ‘tolkabot’) a további fejlődési lehetőségek érdekében márkaváltásra kényszerült.

„Elhamarkodott volt az induláskori névválasztásuk, emiatt a piacépítés különösen nehéznek bizonyult az elmúlt időszakban. Hosszas mérlegelés és alternatívák elemzése után, a vezetés egyöntetű véleményével elfogadtuk a legautentikusabb voice of customer reakciót a levélkézbesítőnktől, aki naponta csak annyit mond, levelet kapott a Tarkabab.” – mondta Samarjay Péter, a Talk-A-Bot/Tarkabab marketingvezetője.

A vállalat egyetemi házi feladatból született, mára megoldásaival több, mint 6 millió felhasználó találkozott. A cég legnagyobb értéke a felhalmozott szellemi tudás. A Tarkababnál dolgoznak az ország első robottanítói is, akik a mesterséges intelligenciát tanítják az emberi beszéd és kommunikáció fordulataira, többek között Talk-A-Bot, a Tollkabát és a Tarkabab félrehallás alapú jelenségre.

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben

Hogyan érdemeld ki a Z generáció márkahűségét?

Több ökoszisztéma-szereplő összefogásával készült átfogó kutatás az 1995-2006 között született korcsoport helyzetéről, gondolkodásáról, értékvilágáról és vásárlási szokásairól. A főbb eredményeket ismertetjük.

Bővebben