Hirdetés

Továbbra sem váltja be a hozzá fűzött reményeket a Tesla

Az elemzők jóslataihoz képest 40 milliárd dollárral kevesebb profitot termelt az elmúlt negyedévben a Tesla. Elon Musk ugyan előre jelezte, a folyó negyedévre vonatkozóan „nagyon alacsony” nyereséget helyezett kilátásba. Mondjuk legalább nem veszteséges, ez mindenesetre vígaszt jelenthet a techguru és a rajongói számára is.

A decemberrel lezárt három hónapban a Tesla a 7,08 milliárd dolláros elemzői várakozásoknál magasabb, 7,23 milliárd dollár értékesítési árbevétel mellett 139,5 millió dollár nyereséget ért el, ami az egy évvel korábbi 675 millió dolláros veszteséghez képest nagy előrelépés ugyan, a piac azonban nagyobb, 182 millió dollár nyereségre számított.

A negyedik negyedévben a Tesla 5,7 százalékos bevételarányos jövedelmezőség mellett a harmadik negyedévivel nagyjából megegyező 414 millió dollár működési eredményt ért el.

A nyereségre vonatkozó piaci várakozások magasak voltak annak ellenére is, hogy Elon Musk, a cég vezérigazgatója januárban már jelezte az eredmény csökkenését és a folyó negyedévre vonatkozóan is „nagyon alacsony” nyereséget helyezett kilátásba.

A Tesla a tavalyi harmadik negyedévben könyvelte el történetének legmagasabb nyerségét, 312 millió dollárt, 2003-as alapítása óta pedig mindössze négy negyedévet zárt nyereséggel.

A 2018-as évet a Tesla egymilliárd dollár, a 2017-es évet pedig közel kétmilliárd dollár veszteséggel zárta.

A Tesla a negyedik negyedévben 63 ezer Model 3 elektromos autót szállított le amerikai ügyfeleinek. A negyedéves beszámoló alkalmából bejelentette, hogy megkezdte a Modell 3 gyártását európai és kínai ügyfelei számára is.

Az idén 360-400 ezer, a tavalyinál 45-65 százalékkal több Model 3 autót tervez gyártani a Tesla, 2019 negyedik negyedéve és 2020 második negyedéve között pedig már el kívánja érni az évi 500 ezres gyártási kapacitást. Az amerikai fremonti gyárban a Model 3 gyártása a jövő év végére eléri a heti 7 ezret, a Sanghajban épülő Gigafactory üzemben pedig kezdetben a heti 3 ezret.

A Tesla részvénye a szerdai 3,80 százalékos emelkedés után a vártnál alacsonyabb nyereség miatt a tőzsdén kívüli forgalomban közel öt százalékkal gyengült az amerikai kereskedés csütörtöki kezdete előtt.

Forrás: MTI, napi.hu

Biás Csongor: Nyitott kapukat döngetünk az Európai Bizottságnál a startupok páneurópai szabályozásáról

Amivel az EU döntéshozói a leginkább segíthetnék az európai startupszcénát, az egy ökoszisztémára szabott, páneurópai jogi entitás megteremtése lenne – na meg az, ha a megvalósításra is odafigyelne az EU. Hol áll most az ezt a szabályozást a zászlajára tűző EU Inc kezdeményezés, és kiket kell még meggyőzni ennek fontosságáról? Többek között erről kérdeztük Biás

Bővebben

Marketingesek, szemetek a STRT-ra vessétek!

Azt tapasztalom a hazai ökoszisztémában, hogy a szereplők döntő többsége önmagáról zeng dicshimnuszt, ha elér valamit, miközben a probléma, amit megold, olcsó díszletté silányul. Balogh Petyáék viszont pont fordított logika mentén gondolkodnak a PR-ról és a marketingről.

Bővebben

Balogh Petya: Amerika lábon lőtte magát a vámháborúval, és ebből az európai startupszektor rengeteget profitálhat

A STRT vezérigazgatója szerint a Donald Trump vezette USA pont azt az előnyét építi le a vámpolitikájával, ami őt a világ legerősebb gazdaságává tette. Ez lehetőséget teremt nemcsak arra, hogy az európai cégek a kihulló szereplők helyébe lépjenek, hanem arra is, hogy az EU nagy lépéseket tegyen a digitális és innovációs függetlenedés útján. A Startup

Bővebben

Randizz a leendő befektetőddel a NAK TechLab eseményén!

Az agrár startupok rapid randikon beszélgethetnek a hazai társaságok képviselőivel, azonnali visszajelzéseket kaphatnak egyszerre több kockázatitőke-befektetőtől, és akár a soron következő befektetési körükhöz vezető lépéseket tehetnek. Jelentkezési határidő: április 27.

Bővebben

Növekedett a hazai szabadalmi kérelmek száma, de európai viszonylatban még így is gyengén teljesít Magyarország

Tavaly jegyezték a legtöbb szabadalmi kérelmet Magyarországról, azonban – ha az Európába érkező kérelmek számát tekintjük – arányaiban ezzel még mindig csak a lista utolsó harmadában vagyunk.

Bővebben