Hirdetés

Többet szeretne beszélgetni idén a Facebook vezére

Mark Zuckerberg idén is kiposztolta újévi fogadalmát január 8-én, kedden. 2009 óta minden évben számíthattunk tőle egy ehhez hasonló szösszenetre, tavalyi ígérete  például az volt, hogy javítja a Facebook hibáit – ám ez nem teljesült maradéktalanul. Idén több nyilvános beszédet szeretne tartani a technológia jövőjéről a társadalomban. 

A közösségi média ótiás vezérének 2019 nagy személyes célkitűzése, hogy sokkal több nyilvános vitát és gondolatébresztő beszélgetést folytasson a technológiáról és annak társadalomban betöltött szerepéről, jövőjéről. A terv szerint pár hetente vezetőkkel, szakértőkkel, és a facebookos közösség tagjaival fog különféle témákat kivesézni több formátumban, beszélgetős műsorokban szeretne részt venni, de akár podcasteket is várhatunk. Az eseményeket a Facebookon, az Instagramon és más felületeken is lehet majd követni.

Azt ígéri, ez intellektuális kommunikáció lesz, azt írja mérnökként eddig azötletek építésén dolgozott, amik reméli magukárt beszélnek – de ezek után többet szeretne beszélni a lehetőségekről, kihívásokról, és tisztázni az aggályokat.

Egy hozzászólásban Zuckerberg hozzátette, hogy a formátum kitalálása jelenleg nagyobb fejtörést okoz számára a résztvevők listájának összeállításánál, mivel az egyszerű kerekasztal-beszélgetések vélhetően unalmasak lennének, ezért például a kongresszusi meghallgatáshoz hasonló kikérdezésekben is gondolkodik.

Forrás: 24.hu, HWSW

Egy női alapító vallomásai – ezzel a címmel indít új podcastot Meghan Markle

A brit királyi család tagja 8 epizódon keresztül folytat beszélgetéseket női vállalkozókkal a karrierjükről, és arról, hogy nőként hogyan lehet sikeresen vállalkozást építeni.

Bővebben

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben