Hirdetés

Több mint 450 millió forintos befektetést kapott a magyar startup, ami által korábban jön a fizetés

Újabb sikeres befektetési kört zárt a hazai Swipe Technologies Kft. A Magyarországon már széles körben ismert, rugalmas bérhozzáférést biztosító Salarify-t jegyző vállalkozás több mint 450 millió forintot kapott további működéséhez és termékei fejlesztéséhez.

A Swipe Technologies célja a külföldi piacra lépés, melyhez most egy nemzetközi befektetőket és olyan fintech szakembereket tömörítő befektetési csoport, mint Chris Ruppel (rapid! PayCard alapító és GM of Wage and Corporate Disbursements, Green Dot) vagy Dan Henry (Elnök & CEO, Green Dot), a HEWA biztosít tőkét. Továbbá a Hiventures, az MFB csoport tagja és a régió egyik vezető kockázatitőke alapja is részese volt a körnek.

“A cég nagyon izgalmas vevőkörrel és termékekkel rendelkezik. Rendkívül izgatottak vagyunk, hogy növekedési tőkét biztosíthatunk számukra a terjeszkedéshez, így a pénzügyi megoldásaik Magyarországon kívül is elérhetővé válnak a munkavállalók és a munkáltatók számára egyaránt” –   emelte ki Chris Ruppel, a HEWA Investment menedzsere az ügylet kapcsán.

Radák Bence – Swipe Technologies Kft. Ügyvezető – “Nagyon örülünk a HEWA támogatásának. A befektetők jelentős tapasztalattal rendelkeznek nemzetközi fintech cégek fejlesztésében és skálázásában, ami komoly versenyelőnyt jelent számunkra.”

Jared Schrieber, sorozatvállalkozó és befektető, a Numerator unikornis startup társalapítója és korábbi vezérigazgatója szintén lát fantáziát a magyar cégben: “A Salarify megoldásai kiemelkedő értékajánlattal és növekedési potenciállal rendelkeznek nem csupán Európában, de azon túl is. A cég által alkalmazott technológia pedig számos lehetőséget tartogat a további fejlesztésekre, amelyek a munkavállalói fizetési és foglalkoztatási adatok biztonságos, megbízható és költséghatékony felhasználásán alapulnak. Ezek a tényezők különösen izgalmasak számomra, ezért is támogatom a Salarify-t ebben a korai fejlettségi fázisban” – tette hozzá.

Todd Baker, Earned Wage Access és kapcsolódó technológiákkal foglalkozó tanácsadó és kutató, valamint a MUFG Americas, a TD Bank N.A. és a Washington Mutual vállalati stratégiáért és fejlesztésért felelős egykori vezetője szintén beszállt a jelenlegi körbe. Baker elmondta: „A Swipe Salarify terméke forradalmasítja a munkavállalók fizetéséhez való hozzájutásának módját Magyarországon, továbbá a cég digitális jövedelemigazoló megoldása lehetővé teszi a gyors terjeszkedést és növekedést az egész eurózónában. Örülök, hogy támogathatom a céget küldetése elérésében.”

A bevont tőkét elsősorban az eurózónában való megjelenésre fordítja a vállalkozás, emellett további termékfejlesztés is szerepel a terveik között: munkáltatói- és jövedelemigazolásokat digitalizáló megoldásaik fejlesztésére és piaci bevezetésére koncentrálnak.

A Swipe Technologies Kft. 2019-ben alakult, az egyik első Earned Wage Access (EWA) szereplőként a régióban. A cég zászlóshajója, a Magyarországon piacvezető Salarify lehetővé teszi, hogy a munkavállalók a szokásos havi fizetés helyett, igényeiknek megfelelően lehívják a már ledolgozott idővel arányos bérüket. Jelenlegi rendszerük mára a magyar dolgozók mintegy 40%-át képes kiszolgálni. Víziójuk a digitális pénzügyi ökoszisztéma korszerűsítése, egyedi, bérszámfejtési adatokon alapuló termékekkel, saját fejlesztésű ERP- és banki integrációs megoldásokkal.

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben

Hogyan érdemeld ki a Z generáció márkahűségét?

Több ökoszisztéma-szereplő összefogásával készült átfogó kutatás az 1995-2006 között született korcsoport helyzetéről, gondolkodásáról, értékvilágáról és vásárlási szokásairól. A főbb eredményeket ismertetjük.

Bővebben