Hirdetés

Tizedik alkalommal rendezik meg idén a Startup Safarit

2025. április 8-án és 9-én ismét mindenkit vár a magyar startup-ökoszisztéma legnagyobb közösségi eseménye, a Startup Safari Budapest. A konferencia két napja alatt, több helyszínen találkozhatnak egymással a startupvilágban otthonosan mozgók és az iránta érdeklődők is.

Az idei, jubileumi Startup Safari rengeteg izgalmas programmal várja a látogatókat, a legismertebb, legjelentősebb szakmai nevek előadásaival és kapcsolatépítési lehetőségekkel.

Az első napon, vagyis április 8-án a Tőkeportál saját programja indítja be az ismerkedést, másnap pedig több helyszínen előadásokkal, workshopokkal és kerekasztal-beszélgetésekkel nyerhetnek betekintést az üzleti élet kulisszái mögé az érdeklődők.

A rendezvényen olyan ismert és elismert szakemberekkel találkozhatnak a résztvevők, mint: Orbán Gábor (Richter),  Szauer Tamás (HVG), Pistyur Veronika (Bridge Budapest), Csillag Péter (Hungarian Business Angel Network), Balogh Petya (STRT), dr. Oszkó Péter (OXO Ventures), Gauder Milán (IzzyPay), Andrei Dudoiu (SeedBlink) és Sean Harrity (SXSW).

Györkő Zoltán, a Startup Hungary felügyelőbizottsági tagja és a Balabit egykori vezérigazgatója (bal oldalon, elöl), illetve Balogh Petya, a STRT Holding CEO-ja (bal oldalon, hátul) a 2024. évi Startup Safarin rögzített OXOCoffeeBreak podcast beszélgetésen. A felvétel után páros interjút is készítettünk Györkő Zoltánnal és Balogh Petyával, amit ide kattintva lehet olvasni.

A hazai startup-ökoszisztéma ismert szereplői mellett külföldi nevek is színesítik a résztvevők listáját, ezzel is biztosítva, hogy a budapesti Startup Safari bekerüljön a nemzetközi vérkeringésbe. Maga a kezdeményezés is nemzetközi, hiszen a Startup Safari már több mint tíz éve indult és került megrendezésre Európa-szerte, 2015 óta pedig Berlin, Párizs, München vagy Barcelona után Budapesten is helyet kapott, ahol azóta is tárt karokkal várja az érdeklődőket.

A mostani jubileumi alkalommal többek között olyan témákat járnak körbe az előadók, mint az újonnan megjelent, olcsó AI-platformok szerepe, a fintech és a gazdaság viszonya, a nagy gyógyszergyárak és a MedTech közti viszony.

Azok számára is rengeteg programmal készül a kétnapos esemény, akik most vágnak bele a startupvilágba: szó lesz a tőkebevonás alapjairól, valamint arról is, hogyan lehet akár külső tőke nélkül is sikerre vinni egy vállalkozást.

A hazai startupközösség számára olyan fontos szervezetek jelennek meg partnerként, mint a Create 26, a Tőkeportál, az STRT, az InnoMaker Partners, a Techday és a Blockchain Szövetség és az OXO Holdings. Idén is izgalmas helyszíneken vár mindenkit a Startup Safari: Create 26, Kaptár, MOME Campus, Corvinus, NIÜ, STRT és Puzl CoWorKing tereiben.

A Startup Safarira már elérhetők a kedvezményes jegyek, amelyek március 14-ig 9 990 Ft-ért megvásárolhatók. Bővebb információ és az első programok a Startup Safari weboldalán vagy ezen a linken találhatóak. A 2024. évi eseményről készített cikkeinket pedig ide kattintva olvashatjátok.

KÉPEK: A 2024. évi Startup Safarin készült fotók. Forrás: Startup Safari

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben

Hogyan érdemeld ki a Z generáció márkahűségét?

Több ökoszisztéma-szereplő összefogásával készült átfogó kutatás az 1995-2006 között született korcsoport helyzetéről, gondolkodásáról, értékvilágáról és vásárlási szokásairól. A főbb eredményeket ismertetjük.

Bővebben