Hirdetés

Talán ezzel a húzásával lenyomja a Facebook még a YouTube videókat is

Óriási a harc a felhasználók figyelméért a videó megosztására alkalmas közösségi portálokon – a legnagyobb hatalmakat említve a Facebook, a Snapchat, a Youtube, az InstagramTV, a Twich és a Twitter is a ringben van. A Facebook úgy fest, hogy a siker kulcsát a nézők élő interakciós lehetőségében látja…

Mindenképpen jó a gondolat, hogy nem egy zombi mesztelen csigaként kell passzívan fogyasztani a tartalmat – hanem interaktívan, élőben bárki becsatlakozhat. Ezt ismerte fel a Vidpresso nevű hat éves utahi startup. Ők eredetileg televíziós műsorszolgáltatókkal és tartalomszolgáltatókkal működtek együtt, hogy online videóik interaktívabbá váljanak a képernyőn – például szavazás, feliratozás és kommentelés beiktatásával.

Korábban többek között a például a BuzzFeed, a TED, az NBC, a Univision, a Turner Sports, sőt a Nasdaq is használta a Vidpresso szolgáltatását, amellyel akár a Twitter vagy a Facebook videóra vonatkozó tartalmait is be lehetett csatornázni egy-egy videós tartalom mellé.

A Facebook most felismerte a benne rejlő óriási potenciált, s ismeretlen összegért felvásárolta a startup hétszemélyes csapatát és annak technológiai megoldásait  – de nem magát a vállalatot. Így az eddigi partnerek továbbra is használhatják a Vidpresso szolgáltatását. Azt azonban nem tudni, hogy ez a lehetőség meddig él. Ez attól is függ, hogy a Facebook milyen startégiát alakít ki a konkurens videós platformokkal kapcsolatban.

Hogy milyen menő lehetőségeket tartogat, arról beszéljen az alábbi videó…

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben

Hogyan érdemeld ki a Z generáció márkahűségét?

Több ökoszisztéma-szereplő összefogásával készült átfogó kutatás az 1995-2006 között született korcsoport helyzetéről, gondolkodásáról, értékvilágáról és vásárlási szokásairól. A főbb eredményeket ismertetjük.

Bővebben