Hirdetés

Talán ezzel a húzásával lenyomja a Facebook még a YouTube videókat is

Óriási a harc a felhasználók figyelméért a videó megosztására alkalmas közösségi portálokon – a legnagyobb hatalmakat említve a Facebook, a Snapchat, a Youtube, az InstagramTV, a Twich és a Twitter is a ringben van. A Facebook úgy fest, hogy a siker kulcsát a nézők élő interakciós lehetőségében látja…

Mindenképpen jó a gondolat, hogy nem egy zombi mesztelen csigaként kell passzívan fogyasztani a tartalmat – hanem interaktívan, élőben bárki becsatlakozhat. Ezt ismerte fel a Vidpresso nevű hat éves utahi startup. Ők eredetileg televíziós műsorszolgáltatókkal és tartalomszolgáltatókkal működtek együtt, hogy online videóik interaktívabbá váljanak a képernyőn – például szavazás, feliratozás és kommentelés beiktatásával.

Korábban többek között a például a BuzzFeed, a TED, az NBC, a Univision, a Turner Sports, sőt a Nasdaq is használta a Vidpresso szolgáltatását, amellyel akár a Twitter vagy a Facebook videóra vonatkozó tartalmait is be lehetett csatornázni egy-egy videós tartalom mellé.

A Facebook most felismerte a benne rejlő óriási potenciált, s ismeretlen összegért felvásárolta a startup hétszemélyes csapatát és annak technológiai megoldásait  – de nem magát a vállalatot. Így az eddigi partnerek továbbra is használhatják a Vidpresso szolgáltatását. Azt azonban nem tudni, hogy ez a lehetőség meddig él. Ez attól is függ, hogy a Facebook milyen startégiát alakít ki a konkurens videós platformokkal kapcsolatban.

Hogy milyen menő lehetőségeket tartogat, arról beszéljen az alábbi videó…

2028-ig több mint 10 milliárd dollárt fektet be az AWS a brit ökoszisztémába

Az Amazon felhőalapú szolgáltatója ezt azért teszi, hogy tartani tudja a növekvő ügyféligényekkel a lépést, és létre tudja hozni a kellő digitális és AI-infrakstruktúrát. A brit ökoszisztéma 2028-ig ettől évente átlagosan 14 ezer új munkahelyet és a GDP 14 milliárd fontos növekedését várhatja.

Bővebben

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben

Csehország mutatja az utat a kelet-közép-európai startup-ökoszisztémának

A cseh ökoszisztéma 2024 első félévében egymaga lefedte a CEE régióban a startupoknak adott tőkemennyiség majdnem 39 százalékát. A cseh startupoknál landoló összes befektetés több mint 83 százaléka ugyanakkor három nagy finanszírozási körnek köszönhető.

Bővebben

Pivotált a német AI-bajnok, az Aleph Alpha

Az Aleph Alpha a pivotálással gyakorlatilag kiszáll a saját LLM-modell fejlesztés versenyéből, és helyette a meglévő modellek használatának támogatására építi fel üzleti modelljét. A lépésre az szoríthatta rá a startupot, hogy nem volt képes kilépni a nemzetközi piacra, és így lemaradt a modellfejlesztők versenyében.

Bővebben

25. alkalommal rendezi meg a HVCA a befektetési konferenciáját

A Magyar Kockázati – és Magántőke Egyesület (HVCA) konferenciája lehetőséget teremt az üzleti, politikai és jogi közösségek vezetőinek, hogy megvitathassák a magántőke és a kockázati tőke közép-kelet és délkelet-európai helyzetét. A rendezvény kiemelt előadója az izraeli kockázatitőke-ipar egyik alapítója és formálója, Jonathan Medved lesz. Időpont és helyszín: szeptember 24., Budapest Music Center.

Bővebben

Novemberben nyitja meg kapuit a Puzl CowOrKing budapesti irodahelyisége

A bolgár közösségi irodaszolgáltató értékajánlata az A vagy B osztályú irodákkal és a lakásirodákkal szemben a teljeskörű szolgáltatáscsomagjuk, valamint a rugalmasság. A 850 fős férőhelyű coworking irodahelyiségbe már lehet jelentkezni bérlőnek.

Bővebben

Egyre több időbe telik kockázati tőkét bevonniuk az európai startupoknak

Az európai startupok számára a tőkebevonási körök között eltelt idő egyre nő az utóbbi 1-2 évben. Ennek oka a PitchBook elemzése szerint a kockázati tőke óvatossága, valamint az, hogy a startupok a pénzügyi stabilitást igyekeznek demonstrálni, és az aktuális befektetést minél tovább ki akarják húzni.

Bővebben