Virtuális találkozási pontot jelenthet a StageHive az előadóművészek és a rokonszakmák képviselői számára.
Cortés Sebastián, a StageHive társalapítója, társtulajdonosa és ügyvezetője
Ötlet
A StageHive egy virtuális találkozási pont az előadó-művészet képviselői számára, az előadóktól és a tervezőktől a műszaki és produkciós munkatársakig. Célunk, hogy felszabadítsuk a színpadi világot az országhatárok alkotta korlátoktól, előmozdítsuk az alkotók szabad mozgását, a projektszemlélet terjedését és biztosítsuk az ehhez szükséges kommunikációs platformot.
Start
A StageHive-ot ketten alapítottuk: Meczner Vera művészmenedzser, a Gradus Művészügynökség vezetője, én pedig koreográfus vagyok és színházrendező. Egyszer panaszkodtam Verának a szervezési feladatokkal kapcsolatos nehézségeimről; ő éppen színházmenedzser-szakosokat tanított, és összekötött velük. Rájöttünk, hogy a véletlenen múlt ez pótolhatatlan értékű munkakapcsolat: jelenleg nem létezik olyan webes felület, amely az előadó-művészeti világban a kapcsolati háló bővítésére lenne hivatott.
Amikor elkezdtük kidolgozni a weboldal és az applikáció tervét, szinte nulláról kellett indulnunk. A projekt tényleges elindulását a Hiventures Alapkezelő inkubátorprogramja tette lehetővé. Sokat segített a felkészülésben mentorunk, Major Csaba, a NIOK Alapítvány, illetve az IT-munkálatokat végző Pentacom Online Ügynökség.
Sikerek
Az applikáció jelenleg fejlesztés alatt áll. Komoly sikerként éltük meg, hogy elnyertük a Hiventures Alapkezelő támogatását, emellett a Pentacom Online Ügynökség társtulajdonosként is beszállt.
Jelenleg a Pentacommal együttműködésben folyik az informatikai fejlesztés, emellett komoly energiát fektetünk a piaci bevezetésre való felkészülésbe. Meggyőződésünk, hogy egy ilyen specifikus, korlátozott létszámú felhasználói csoportot megcélzó terméknek már az első pillanatban meg kell tudnia szólítani leendő ügyfeleit.
Befektetések
A Hiventures Alapkezelő inkubátorprogramjában elnyerhető kilencmillió forintjából dolgozunk, ez egészül ki egy jelentős önrésszel.
Célok
Célunk, hogy fokozatosan bevezessük az alkalmazást Európa minden részében. Szeretnénk további, a színpadi szakma igényeit kielégítő fejlesztésekkel bővíteni az alkalmazás funkcióit, illetve megjelenni az amerikai kontinensen, délen és északon egyaránt, később pedig Ázsia felé is nyitni.
Kalocsai Magdolna