Hirdetés

Színpadi applikáció készül

Virtuális találkozási pontot jelenthet a StageHive az előadóművészek és a rokonszakmák képviselői számára.

Cortés Sebastián, a StageHive társalapítója, társtulajdonosa és ügyvezetője

Ötlet
A StageHive egy virtuális találkozási pont az előadó-művészet képviselői számára, az előadóktól és a tervezőktől a műszaki és produkciós munkatársakig. Célunk, hogy felszabadítsuk a színpadi világot az országhatárok alkotta korlátoktól, előmozdítsuk az alkotók szabad mozgását, a projektszemlélet terjedését és biztosítsuk az ehhez szükséges kommunikációs platformot.

Start
A StageHive-ot ketten alapítottuk: Meczner Vera művészmenedzser, a Gradus Művészügynökség vezetője, én pedig koreográfus vagyok és színházrendező. Egyszer panaszkodtam Verának a szervezési feladatokkal kapcsolatos nehézségeimről; ő éppen színházmenedzser-szakosokat tanított, és összekötött velük. Rájöttünk, hogy a véletlenen múlt ez pótolhatatlan értékű munkakapcsolat: jelenleg nem létezik olyan webes felület, amely az előadó-művészeti világban a kapcsolati háló bővítésére lenne hivatott.

Amikor elkezdtük kidolgozni a weboldal és az applikáció tervét, szinte nulláról kellett indulnunk. A projekt tényleges elindulását a Hiventures Alapkezelő inkubátorprogramja tette lehetővé. Sokat segített a felkészülésben mentorunk, Major Csaba, a NIOK Alapítvány, illetve az IT-munkálatokat végző Pentacom Online Ügynökség.

Sikerek
Az applikáció jelenleg fejlesztés alatt áll. Komoly sikerként éltük meg, hogy elnyertük a Hiventures Alapkezelő támogatását, emellett a Pentacom Online Ügynökség társtulajdonosként is beszállt.

Jelenleg a Pentacommal együttműködésben folyik az informatikai fejlesztés, emellett komoly energiát fektetünk a piaci bevezetésre való felkészülésbe. Meggyőződésünk, hogy egy ilyen specifikus, korlátozott létszámú felhasználói csoportot megcélzó terméknek már az első pillanatban meg kell tudnia szólítani leendő ügyfeleit.

Befektetések
A Hiventures Alapkezelő inkubátorprogramjában elnyerhető kilencmillió forintjából dolgozunk, ez egészül ki egy jelentős önrésszel.

Célok
Célunk, hogy fokozatosan bevezessük az alkalmazást Európa minden részében. Szeretnénk további, a színpadi szakma igényeit kielégítő fejlesztésekkel bővíteni az alkalmazás funkcióit, illetve megjelenni az amerikai kontinensen, délen és északon egyaránt, később pedig Ázsia felé is nyitni.

Kalocsai Magdolna

Marketingesek, szemetek a STRT-ra vessétek!

Azt tapasztalom a hazai ökoszisztémában, hogy a szereplők döntő többsége önmagáról zeng dicshimnuszt, ha elér valamit, miközben a probléma, amit megold, olcsó díszletté silányul. Balogh Petyáék viszont pont fordított logika mentén gondolkodnak a PR-ról és a marketingről.

Bővebben

Balogh Petya: Amerika lábon lőtte magát a vámháborúval, és ebből az európai startupszektor rengeteget profitálhat

A STRT vezérigazgatója szerint a Donald Trump vezette USA pont azt az előnyét építi le a vámpolitikájával, ami őt a világ legerősebb gazdaságává tette. Ez lehetőséget teremt nemcsak arra, hogy az európai cégek a kihulló szereplők helyébe lépjenek, hanem arra is, hogy az EU nagy lépéseket tegyen a digitális és innovációs függetlenedés útján. A Startup

Bővebben

Randizz a leendő befektetőddel a NAK TechLab eseményén!

Az agrár startupok rapid randikon beszélgethetnek a hazai társaságok képviselőivel, azonnali visszajelzéseket kaphatnak egyszerre több kockázatitőke-befektetőtől, és akár a soron következő befektetési körükhöz vezető lépéseket tehetnek. Jelentkezési határidő: április 27.

Bővebben

Növekedett a hazai szabadalmi kérelmek száma, de európai viszonylatban még így is gyengén teljesít Magyarország

Tavaly jegyezték a legtöbb szabadalmi kérelmet Magyarországról, azonban – ha az Európába érkező kérelmek számát tekintjük – arányaiban ezzel még mindig csak a lista utolsó harmadában vagyunk.

Bővebben