Hirdetés

Szenzoros játékbusz, asztaltörlő robot, házi légkondicionáló: fiatal innovátorokat díjazott az MVM

Önvezető, szenzoros játékbusz, asztaltörlő robot, házi légkondicionáló, érzékenyítő hatású Lego-filmek, illetve régi tárgyaknak új életet adó ötletek is szerepelnek a 6-14 éves gyerekek innovatív ötleteit kereső MVM Edison Junior ötletpályázat díjazott alkotásai között.

Az MVM Zrt. által meghirdetett Edison Junior pályázat célja, hogy a 6-14 éves gyermekek saját megoldást teremtsenek az általuk érzékelt nehézségekre, problémákra. A kiírásra csaknem 230 kreatív pályamű érkezett, közülük három kategóriában kilenc helyezettet és három különdíjas ötletet ismert el a zsűri – közölte az MTI-vel hétfőn az MVM.

A Hozd létre! kategóriában a meglévő eszközök felhasználásával új tárgyat vagy ötletet létrehozó koncepciók nevezhettek, ezek közül az első díjat egy szenzorokkal szerelt önvezető játékbusz hozta el, amely képes követni az aszfalton az adott járathoz rendelt színű vonalat.

A Tedd jobbá! kategória a tárgyak továbbfejlesztéséről szólt, itt egy Lego-alapú asztaltörlő robot bizonyult a legjobbnak.

Az Alakítsd át! kategóriában már létező tárgyak megszokottól eltérő használatát kellett bemutatni, a legjobb pályamunka egy ventillátorokat felhasználó házi légkondicionáló lett.

A különdíjasok közül a Legőrültebb elismerést érzékenyítő Lego-filmek, a Legzöldebb minősítést egy használaton kívüli homokozóból készült veteményes, a Legkönnyebb különdíjat pedig egy, képtartóból és farmernadrágból megalkotott írószertartóval szerelt jegyzettábla kapta.

Az MVM tájékoztatása szerint a legnépszerűbb kategória a Hozd létre! volt, amelyet a pályázók közel fele választott. Minden magyarországi megyéből, összesen 89 településről érkeztek pályázatok, de az országhatárokon túlról is küldtek pályaműveket. A benyújtott ötleteket szakmai zsűri értékelte, amelynek tagja volt Jákó Eszter, az MVM Csoport kommunikációs igazgatója, Márton István, a Smart Future Lab Zrt. vezérigazgatója, Tóth Zsófia, az MVM Edison startup versenyen győztes Volteum társalapító-vezérigazgatója, valamint Székely Martin nyelvtanár és online tartalomgyártó.

„Az MVM Edison Junior pályázatra beküldött alkotások mindegyike különleges és egyedi megoldás volt. A felnőtteknek szóló startup verseny sikerein felbuzdulva a kezdeményezést azzal a céllal indítottuk el, hogy a fiatalabb korosztály körében is lehetőséget biztosítsunk a kreatív, a szokványos keretekből kilépő gondolkodásnak, látásmódnak, melynek vállalatcsoportunk továbbra is elsőszámú támogatója kíván lenni”  – idézi a közlemény Jákó Esztert.

A pályamunkák értékelésekor kiemelt szempont volt, hogy az adott ötlet milyen egyedi élethelyzet szülte problémára nyújthat megoldást, mennyire tekinthető a pályázó saját ötletének, valamint mennyire kreatív választ jelent a megszokott logikához, gondolkodásmódhoz képest – áll az MVM közleményében.

 

Biás Csongor: Nyitott kapukat döngetünk az Európai Bizottságnál a startupok páneurópai szabályozásáról

Amivel az EU döntéshozói a leginkább segíthetnék az európai startupszcénát, az egy ökoszisztémára szabott, páneurópai jogi entitás megteremtése lenne – na meg az, ha a megvalósításra is odafigyelne az EU. Hol áll most az ezt a szabályozást a zászlajára tűző EU Inc kezdeményezés, és kiket kell még meggyőzni ennek fontosságáról? Többek között erről kérdeztük Biás

Bővebben

Marketingesek, szemetek a STRT-ra vessétek!

Azt tapasztalom a hazai ökoszisztémában, hogy a szereplők döntő többsége önmagáról zeng dicshimnuszt, ha elér valamit, miközben a probléma, amit megold, olcsó díszletté silányul. Balogh Petyáék viszont pont fordított logika mentén gondolkodnak a PR-ról és a marketingről.

Bővebben

Balogh Petya: Amerika lábon lőtte magát a vámháborúval, és ebből az európai startupszektor rengeteget profitálhat

A STRT vezérigazgatója szerint a Donald Trump vezette USA pont azt az előnyét építi le a vámpolitikájával, ami őt a világ legerősebb gazdaságává tette. Ez lehetőséget teremt nemcsak arra, hogy az európai cégek a kihulló szereplők helyébe lépjenek, hanem arra is, hogy az EU nagy lépéseket tegyen a digitális és innovációs függetlenedés útján. A Startup

Bővebben

Randizz a leendő befektetőddel a NAK TechLab eseményén!

Az agrár startupok rapid randikon beszélgethetnek a hazai társaságok képviselőivel, azonnali visszajelzéseket kaphatnak egyszerre több kockázatitőke-befektetőtől, és akár a soron következő befektetési körükhöz vezető lépéseket tehetnek. Jelentkezési határidő: április 27.

Bővebben

Növekedett a hazai szabadalmi kérelmek száma, de európai viszonylatban még így is gyengén teljesít Magyarország

Tavaly jegyezték a legtöbb szabadalmi kérelmet Magyarországról, azonban – ha az Európába érkező kérelmek számát tekintjük – arányaiban ezzel még mindig csak a lista utolsó harmadában vagyunk.

Bővebben