Képriportunk a Társadalmi Hasznosságú Befektetők Egyesülete (THBE) éves konferenciájáról, a CEE4Impact Day-ről.
Idén kilencedik alkalommal rendezte meg a Társadalmi Hasznosságú Befektetők Egyesülete (THBE) a CEE4Impact Day konferenciát, melynek legfőbb célja felhívni a figyelmet a pozitív társadalmi és/vagy környezeti hatást eredményező, úgynevezett impact befektetésekre.
Mint azt Bogsch Nóra, a THBE ügyvezető titkára a Startup Online-nak elmondta, a konferencia gyökere, hogy a THBE mellőzöttnek érezte a befektetői közegben azt a szemléletet, hogy ne csak a profit, hanem emellett a társadalmi/környezeti pozitív hatás is számítson a befektetési döntésekben.
Korábban egyébként a konferencia Hungarian Impact Day néven futott, és három éve nevezték át CEE4Impact Day-re. Ez jól tükrözi a THBE szándékát, hogy régiós szinten hívja fel a figyelmét az impact befektetések fontosságára, és építsen a szereplőkből összetartó közösséget.
A konferencia régiós szintű skálázása annak is köszönhető, hogy azt az Európai Beruházási Bank és az Európai Beruházási Alap támogatja.
A konferencia meghívottjainak listája elég vegyes képet mutatott, körülbelül 50-50 százalékot tettek ki a magyar és a számtalan CEE-országból érkező külföldi előadók és panelisták.
Mint arra Bogsch Nóra rávilágított: az őszi időszak ugyan feladatokkal és programokkal terhelt mindenkinek a befektetői piacon, mégsem kellett különösebben győzködni a meghívottakat a részvételre. A tapasztalat, hogy akik elkötelezettek az impact befektetések iránt, válaszolnak a szervezői megkeresésre, és szakítanak időt arra, hogy részt tudjanak venni a CEE4Impact Day-en.
Bogsch Nóra kiemelte, hogy az emberek élvezték egymás társaságát, rengeteget beszélgettek, és még az esti órákra is sokan maradtak.
A THBE ügyvezető titkára szerint az idei esemény egyik legfontosabb eleme az volt, hogy elkezdtek beszélni a magyar nyugdíjalapok tőkéjének bevonhatóságáról az impact befektetésekbe – erről egyébként a THBE már folytat egyeztetéseket nyugdíjalapokkal és az Európai Beruházási Alappal is.
A szakmai előadások és beszélgetések mellett volt lehetőség bőven a kapcsolatépítésre…
… és arra is, hogy elvesszen az ember a zenei produkciókban.
Idén először a THBE konferenciáját egy másik esemény vezette fel Impact Safari néven. A Startup Safarival (ami már meg is hirdette a jövő évi eseményét) való áthallás nem véletlen: az Impact Safari tulajdonképpen a Startup Safari „kistestvére” volt, ahol az érdeklődők a színfalak mögé látva ismerkedhettek meg a pozitív társadalmi/környezeti hatással bíró vállalkozásokkal.
Az együttműködés ötlete Eszter Elemértől, a THBE elnökétől érkezett, amire a Startup Safari CEO-ja, Oszkó-Jakab Natália nyitott volt. Bogsch Nóra elmondása szerint idén a cél az Impact Safari brand bevezetése volt az ökoszisztémába, és jövőre még több látogatót akarnak majd bevonzani.
2025-ben lesz a CEE4Impact Day tízéves. A Startup Online kérdésére a THBE ügyvezető titkára elmondta, hogy egyelőre még részletesen át kell gondolniuk a THBE berkein belül, hogy mivel készüljenek a jubileumi eseményre, de annyi bizonyos, hogy a szakmai együttműködések és lehetőségek bővítésére kívánnak koncentrálni.
KÉPEK: Bódis Krisztián