A Startup Campus a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Hiventures közreműködésében elindítja 5 alkalmas képzési programját, melyben a bejutott hallgatók mentoráláson és üzletfejlesztésen felül esélyt kapnak a Hiventures 9 millió forintos befektetésére!
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) programot indít Startup Campus BME Powered by Hiventures néven a Magyar Fejlesztési Bankhoz (MFB) tartozó Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt.-vel, valamint az Enterprise Hungary nonprofit szervezettel közösen, hogy az egyetemi hallgatók, kutatók gyakorlati tudást szerezzenek startup vállalkozás alapításához, indításához.
Az erről szóló megállapodást szerdán írták alá az érintettek. A program a BME őszi szemeszterén elindul, a legjobb ötletek a képzés végén projektenként 9 milliós támogatást kaphatnak.
Uszkay-Boiskó Sándor, a Miniszterelnöki Kormányiroda pénzügyi szolgáltatásokért felelős helyettes államtitkára az aláírást megelőzően kiemelte,
nemzetgazdasági érdek a startupötletek tőkefinanszírozása, az együttműködés lehetővé teszi, hogy a jövő nemzedéke higgyen az innovatív ötletek megvalósításában.
Birkner Zoltán, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) elnöke üdvözölte a kezdeményezést, és hangsúlyozta, az új innovációs ökoszisztémában fontos lesz az egyetemek és a kkv-k célzott támogatása.
A BME-program új elemet jelenthet a startup ökoszisztémában, amely a többi egyetem számára is példát mutathat
– tette hozzá az NKFIH elnöke.
Bernáth Tamás, a Magyar Fejlesztési Bank elnök-vezérigazgatója elmondta, hogy az MFB oda juttat finanszírozást, ahová a piac nem, holott érdemes lenne. A fejlesztési bank nemcsak hitellel, hanem tőkével és garanciával is segíti a vállalkozásokat. Tavaly a kkv-szektor hitelállományának növekedéséből 20 százalékot az MFB-csoport tett ki, az új kockázati tőkepiaci befektetések 92 százalékát a Hiventures adta.
A sajtótájékoztatót követő kerekasztal beszélgetésben Birkner Zoltán elmondta, a kormány üzenete az Innovációs és Technológiai Minisztériumlétrehozásával az, hogy legyen ez az ország élhető, szerethető és a változásokra vevő. Kifejtette, hogy fontos számukra, hogy olyan hely legyen, ahol a fiatalok szeretnek lenni. Ezt az utat a turizmusba való invesztálással az elmúlt 15 évben elkezdték, és a következő évtized arról fog szólni, hogy infrastruktúrát és hátteret biztosítson az innovatív ötletek megvalósításához.
„Budapest valóban startup főváros lehet 2030-ra, de sok a dolgunk addig. Nem rossz a pozíciónk, de nem elég jó.
– tette hozzá az NKFIH elnöke.
A Hiventures tájékoztatása szerint az őszi szemeszterben induló programban az ingyenes, angol nyelvű képzés során a résztvevők szakmai mentoráláson és képzésen vesznek részt.
Az elméleti háttér mellett olyan gyakorlati tudást szerezhetnek, amely segítségével könnyen megalapíthatják saját vállalkozásukat, több éves hazai és nemzetközi startup és vállalkozásfejlesztési tapasztalattal rendelkező szakemberektől tanulhatnak.
A BME rektora, Józsa János hangsúlyozta az együttműködés nagyszerűségét, és arról számolt be, hogy a nyugati műszaki egyetemeken már jól beváltak az ilyen és ehhez hasonló kapcsolódások. „A tanszékek nem vállalatok, nem tervezőirodák – az egyetem feladata az, hogy készségeket fejlesszünk. A jövőben a startupok sikeres megvalósulása csak a kölcsönösen előnyös megállapodás keretében jöhet létre. A hallgatók egy professzionális gyakorlati képzésre számíthatnak, és a BME így szelidíti bátorsággá a vakmerőséget. A Hiventures és a Startup Campus a legjobb ötletek és a legkiválóbb hallgatókkal kerülhet kapcsolatba, s így bátran mondhatjuk, hogy határozott elképzeléseinket hatékonyan tudjuk megvalósítani.” Kiemelte továbbá az interdiszciplinális együttműködés vitathatatlan előnyeinek lehetőségeit is, hiszen a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemenen hat mérnöki, egy természettudományi és egy gazdaságtudományi kar működik.
A képzés zárásaként majd egy Demo Day kerül megrendezésre, ahol a résztvevő hallgatók befektetők és vállalati partnerek előtt mutathatják be projektjeiket. A legjobbak akár 9 milliós befektetést is kaphatnak a Hiventures inkubációs befektetési programjában.
További információ: www.startupcampus.hu/scbme