Hirdetés

Rangos programozóverseny indul

Idén hetedszer rendezik meg hazén egyik legrangosabb programozóversenyét. Az érdeklődők nemre, korra, és végzettségre való tekintet nélkül regisztrálhatnak a több millió forintot érő összdíjazású versenyre.

Az NNG által kiírt programozói versenynek immár komoly hagyománya van itthon, így borítékolható volt, hogy most ősszel is megmérkőzhetnek majd egymással a magukban tehetséget érző csapatok. A cég nem titkolt szándéka szerint a megmérettetéssel számukra is lehetőség nyílik arra, hogy a szakmában járatos emberekkel ismerkedjenek meg, akiknek akár a későbbiekben állást is kínálhatnak.
A hetedik Grand Prix

C++ Grand Prix elnevezésű viadalra nemre és korra való tekintet nélkül várnak minden érdeklődőt. A gyakorlati tapasztalat, a képesítés, vagy a megszerzett diploma olyannyira nem kötelező, hogy a tavalyi versenyen egy középiskolásokból álló triónak sikerült a harmadik helyen végeznie.

Az autóiparban érdekelt, szoftverfejlesztéssel foglalkozó cég programozóversenyére október 10-ig lehet jelentkezni. A jelentkezőket első körben egy online selejtezőn rostálják meg. Ennek keretében öt, különböző nehézségi szintű és típusú feladatot kell megoldaniuk a C++ nyelvet használva. A szervezők szándékai szerint a feladatok elsősorban a csapatok kreativitását és problémamegoldó készségét tesztelik, a programozási nyelvek ismerete mellett ugyanis ez az a képesség, ami a legjobb fejlesztők ismérve.

A tíz legjobban teljesítő csapat november 9-én, élőben csap majd össze az elmúlt évekhez hasonlóan ismét az NNG főhadiszállásán. A helyszínen idén is 12 óra áll majd rendelkezésre, hogy a legjobbak olyan mesterséges intelligenciával rendelkező hadsereget toborozzanak, amely helyt áll a multiplayer online battle arénában.

Díjak és dicsőség

A győztes csapat tagjai egyenként 300 ezer forint értékű műszaki vásárlási utalvánnyal gazdagodnak. A második helyért egyenként 200 ezer, a harmadikért pedig 100 ezer forintos utalványok járnak. A döntő többi szereplőjének sem kell üres kézzel távoznia: ők fejenként 50 ezer forintos utalványt vihetnek majd haza.

További információk:  https://www.nng.com/grandprix/

Bulgária lesz a felelős az Európai Unió kutatási, innovációs és startuppolitikájáért

A bolgár Ekaterina Zaharieva lesz a startupokért, kutatásért és innovációért felelős biztos a 2024-2029-es uniós ciklusban. A döntés ugyan formálisan még nem végleges, de valós politikai esélye nincs annak, hogy ne a 49 éves, jogász végzettségű, bolgár politikus töltse be ezt a biztosi posztot.

Bővebben

A mai kockázatitőke-piac nagy lehetőségeket teremt a kiemelkedő startupoknak, de óriási nyomást is helyez rájuk – mondja a HVCA elnöke

A nagy befektetések és az emelkedő értékelések teljesítési kényszert helyeznek a startupokra, így a befektetések sikeressége azon áll, hogy hogyan alakulnak az exit lehetőségek – miközben ezekről a lehetőségekről egyre kevesebb szó esik. Ilyen témákat fog körüljárni a HVCA szeptemberi konferenciája – ígéri Molnár András, a HVCA új elnöke.

Bővebben

2028-ig több mint 10 milliárd dollárt fektet be az AWS a brit ökoszisztémába

Az Amazon felhőalapú szolgáltatója ezt azért teszi, hogy tartani tudja a növekvő ügyféligényekkel a lépést, és létre tudja hozni a kellő digitális és AI-infrakstruktúrát. A brit ökoszisztéma 2028-ig ettől évente átlagosan 14 ezer új munkahelyet és a GDP 14 milliárd fontos növekedését várhatja.

Bővebben

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben

Csehország mutatja az utat a kelet-közép-európai startup-ökoszisztémának

A cseh ökoszisztéma 2024 első félévében egymaga lefedte a CEE régióban a startupoknak adott tőkemennyiség majdnem 39 százalékát. A cseh startupoknál landoló összes befektetés több mint 83 százaléka ugyanakkor három nagy finanszírozási körnek köszönhető.

Bővebben