Hirdetés

Összefogott a Google és a Facebook

A Facebook és a Google közösen szervez egy biztonsági konferenciát, amelyre a legeredményesebb szakembereket várják a hibavadászat területén. 

A sebezhetőségek feltárására és etikus módon történő jelzésére kialakított hibavadász programok évek óta sikeresen működnek. E kezdeményezésekben többek között a Faceboook és a Google is élenjárónak számít.

A két vállalat úgy határozott, hogy közösen próbálják tovább lendíteni a hibavadászat szekerét, elsőként az ázsiai régióban. Ennek megfelelően egy olyan biztonsági konferenciát szerveznek, amelynek célja, hogy a hibavadászok közösségét még inkább összekovácsolja, és a sérülékenységek feltárásába újonc szakembereket vonjon be.

A konferenciára meghívásos alapon lehet majd regisztrálni. Leginkább ázsiai szakembereket hív meg a két vállalat, de a világ más pontjairól is érkeznek majd olyan biztonsági kutatók, akik az elmúlt években kritikus sebezhetőségeket mutattak ki a Facebook, illetve a Google rendszereiben.

A fiatal titánoknak egy CTF (Capture the Flag competition) versenyt rendez a két óriásvállalat február 20-án, és az első 20 helyezett automatikusan részt vehet az ázsiai konferencián. Sőt számukra az utazási és szállás költséget is állja a két vállalat.

Két magyar csapat is dobogón végzett az EIT Jumpstarter program döntőjében

A nemzetközi versenyen a vállalatok ESG-stratégiájának fejlesztését segítő VeridianIQ, illetve a kiterjesztett valóságot használó, navigációs alkalmazást fejlesztő ARport is második helyezést ért  el a kategóriájában. Fotóriportunk az Európai Innovációs és Technológiai Intézet startupversenyéről.

Bővebben

Sírhelygondozó platformot kidolgozó csapat nyert az MCC és a Design Terminal inkubátorprogramjában

Az Ötlet Inkubátor program célja, hogy tehetséges fiatalok számára vállalkozásépítési ismereteket, alapvető gazdasági tájékozottságot, üzleti tudást, gyakorlati tapasztalatot és értékes kapcsolati hálót nyújtson.

Bővebben

Újabb Vespucci Partners siker: orvostechnológiai startup kapott befektetést

A Vespucci Partners tőkealapkezelő befektetési portfóliójába tartozó innoMask Kft. egy újabb tőkebevonásnak köszönhetően továbblépett a magvető fázisból. A magyar startup egy olyan újgenerációs, altatásnál használt laringeális maszkot fejleszt, amely páratlan lesz az orvosi eszközök piacán. A tőkét a Széchenyi Alapok Zrt., az Óbuda Uni Venture Capital (OUVC) Zrt. és egy magánbefektető biztosította.

Bővebben

Biobubi: magyar cég rajzolja át a háztartási tisztítószerek piacát

Fenntartható és hatékony tisztítószereket árusít Háromfai Balázs és felesége Százhalombattáról. A flakonvisszaváltó rendszert is üzemeltető magyar vállalkozás 2019-es indulása óta mára országos ismertségnek örvend. A sikert megalapozó vízkőoldó mellett folyamatosan nő a biológiailag lebomló anyagokból készült termékek palettája, mosószer, mosogatószer, duguláselhárító, ablaktisztító, zsíroldó, felmosószer és kávégéptisztító is helyet kapott a könnyen kezelhető webshopban.

Bővebben

Ne lokálisan, hanem regionálisan gondolkodjunk, és tegyük közösen sikeressé Közép-Kelet-Európát – mondja a Puzl CowOrKing vezetője

A Puzl CowOrKing novemberben Budapesten nyitotta meg második közösségi irodaházát. Hogyan jutott el ide a bolgár szolgáltató? Miért pont Budapesten kezdik meg a regionális terjeszkedést, és milyen hatást kívánnak gyakorolni az IT- és startup-ökoszisztémára? Erről kérdeztük Thibaut Taittingert a Puzl CEO-ját.

Bővebben

Amerikai piacra segítené az ÓUVC az ütős sportolókat segítő DinkMate startupot

Az ÓUVC-től kapott 100 millió forintos befektetést a DinkMate csapata a pickleball játékosok fejlődését segítő technológiájának fejlesztésére és márkaépítésre is szeretné felhasználni. A hosszú távú célok között szerepel, hogy a startup a nemzetközi pickleball szövetség hivatalos digitális partnerévé váljon.

Bővebben