Hirdetés

Önerőből vagy kockázati tőke bevonásával érdemes vállalkozni?

Növekedjünk önerőből, vagy vonjunk be köckázati tőkét az álmaink megvalósításáért? Izgalmas téma egy izgalmas meetup keretében, a szegedi startupperek szervezésében!

JumpStart Vállalkozásfejlesztési Központ és a GYEEK Club közös, kerekasztal beszélgetéssel egybekötött meetupot szervez, melynek címe: Befektetés vs. Bootstrapping.

Egy startup finanszírozását tekintve sokféle megközelítés létezik, de talán a két legvitatottabb kerül szóba az izgalmas beszélgetés keretében. Milyen kötelezettséggel, kihívásokkal, előnyökkel jár kockázati tőkebefektetést bevonni? Mi a helyzet abban az esetben, ha önerőből próbálunk növekedni? Csapjon össze a két nézet: befektetés vs. bootstrapping!?

A white label hűségprogram platform, az Antavo már több befektetési körön van túl, a web analitika platform, a Capturly pedig teljesen önerőből növekszik és köszöni jól van. A két híres szegedi startup alapítói foják elmesélni, hogy ők hogyan élik meg az általuk választott finanszírozási formát, miért döntöttek így.

A rendezvény Szegeden, a Szent-Györgyi Albert Agóra, Informatóriumában lesz, amit az épület 2. emeletén találtok meg.

Ha van olyan kérdésetek, ami a témával kapcsolatban régóta foglalkoztat benneteket, azt előre elküldhetitek a beszélgetés vendégeinek a Slido felületén, de természetesen az előadás közben is feltehetitek majd.

Az esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött a korlátozott férőhelyekre való tekintettel. Csekkoljatok be ITT, ha tutira szeretnétek menni!

Forrás: Facebook

Sokkal gyorsabban termelnek bevételt az AI-startupok, mint SaaS elődeik

A Stripe platformját használó top AI-vállalkozások csupán 11 hónap alatt képesek elérni az egymillió dolláros bevételt, míg a pár évvel korábbi SaaS-cégek csupán 15 hónap alatt. Az AI-startupok bevételnövelő képességét a mesterséges intelligencia piacának jellegzetessége magyarázza.

Bővebben

500 ezer dolláros pre-seed kört vont be a magyar AI-startup, a Voovo

A befektetők közt olyan nevek találhatók, mint az amerikai Techstars, és a magyar befektetői szcéna ismert szereplői: a Balogh Petya nevével fémjelzett STRT, a Hild Imréhez köthető Óbuda Uni Venture Capital (ÓUVC), valamint a HunBAN elnöke, Csillag Péter.

Bővebben

Hogyan építs startupot egy tabusított piacon?

Amikor egy társadalmi tabukkal övezett piacon próbálsz a startupoddal érvényesülni, nehezített pályán játszol: az ügyfeleid és a befektőid is bizalmatlanok veled szemben, és még a hatóságok is komoly fejfájást okozhatnak. Hogyan boldogulj ilyen körülmények között? A szexuális segédeszközök piacán sikeres MisteryVibe társalapítója és CEO-ja osztja meg a tippjeit.

Bővebben

Nyolc grafikon a védelmi technológiába áramló kockázatitőke-befektetésekről a NATO-ban és Európában

Hatalmas ugrást tapasztalhatunk a védelmi technológiára szánt kockázati tőkét tekintve: 2018 óta több mint négyszeresére nőtt a kihelyezett tőke mértéke a NATO és szövetségesei körében. A növekedés az európai piacon is megfigyelhető, ami az ide egyre nagyobb arányban befektető USA-beli VC-knek köszönhető. A Dealroom és a Resilience Conference kutatási eredményeit ismertetjük.

Bővebben

A startup-ökoszisztémát körülölelő makrogazdasági folyamatokról tájékozódhatsz október 3-án a JVSZ Makro Konferenciáján

Az esemény fókuszában a versenyképesség fenntarthatósága, a kritikus versenyképességi faktorok és a hazai gazdasági helyzet elemzése áll majd – szóval olyan témák, amik az innovációs és startup-ökoszisztéma tágabb, makrogazdasági környezetét járják körbe.

Bővebben

Startupkeltetőnek sem utolsók az unkorniusok – itt van rá egy példa

A német unikornisok alkalmazottai 2024. első félévben összesen 65 darab új startupot alapítottak: az öt legtöbb startupot adó unikornishoz köthető az összes új startup több mint 64 százaléka, és ezek a startupok 19 iparágat ölelnek fel.

Bővebben

Ne kelljen félnie a női alapítóknak a férfi befektetőktől a tőkebevonás során – ez a célja a Safe Raise kezdeményezésnek

A Safe Raise oldalán a női vállalkozók anonim módon oszthatják meg a nemi visszaélésekről szerzett tapasztalataikat. A kezdeményező Brooke Andrews maga is szenvedett el szexuális zaklatást startupja építése során, és a többi nő esetének összegyűjtésével szeretné segíteni az érdekérvényesítésüket, valamint edukálni a férfi központú kockázati tőkét.

Bővebben

Végleg lehúzza a rolót a Baltikum egyik unikornisvárományosa

Miután a Kevin. nem nyújtotta be pénzügyi beszámolóját, a litván nemzeti bank visszavonta pénzforgalmi intézményi engedélyét, azaz a startup nem nyújthat a továbbiakban pénzügyi szolgáltatást. A balti projekt társalapítója a bátortalan befektetőket okolja a kudarcért, és már be is jelentette új fintech startupjának megalapítását.

Bővebben