Hirdetés

Olcsóbban küldhetnek pénz a franciák

A Transferwise a nemzetközi utalást – tehát egy hagyományosan nagy költséggel járó szolgáltatást tesz lényegesen olcsóbbá. Ezt eddig a bankokkal szemben tette, most azonban partnerséget kötött, és más megvilágításba helyezte ezzel az identitását. Ezzel a cég úttörő lehet a fintech startupok és a nagyvállalatok várva várt együttműködésében.

Neobankos húzásról adott hírt a BPCE Groupe, Franciaország második legnagyobb bankja.

A pénzintézet integrálja a Transferwise pénzküdős megoldását, így 15 millió felhasználója olcsóbban küldhet pénzt.

A funkció 2019. elején élesedik majd, onnantól hatvan országba küldhetnek fél százalékos jutalékkal pénzt a bank ügyfelei.

A Transferwise-nak azért kétség kívül nem jön rosszul a nagy ügyfél! Neobankokkal már sikerült ilyen együttműködéseket kötnie – például a N26-ban az ő technológiájuk dolgozik – de nincs sok megállapodásuk és nem volt eddig igazán nagy banki partnerük. A mostani szerződéskötést Kristo Käärmann, a Transferwise társalapítója és vezetője úgy értékelte, hogy a banki szektor kezd ráébredni arra, hogy a fintechek milyen szolgáltatásokkal tudják gazdagítani őket.

Forrás: FTR

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben

Csehország mutatja az utat a kelet-közép-európai startup-ökoszisztémának

A cseh ökoszisztéma 2024 első félévében egymaga lefedte a CEE régióban a startupoknak adott tőkemennyiség majdnem 39 százalékát. A cseh startupoknál landoló összes befektetés több mint 83 százaléka ugyanakkor három nagy finanszírozási körnek köszönhető.

Bővebben

Pivotált a német AI-bajnok, az Aleph Alpha

Az Aleph Alpha a pivotálással gyakorlatilag kiszáll a saját LLM-modell fejlesztés versenyéből, és helyette a meglévő modellek használatának támogatására építi fel üzleti modelljét. A lépésre az szoríthatta rá a startupot, hogy nem volt képes kilépni a nemzetközi piacra, és így lemaradt a modellfejlesztők versenyében.

Bővebben

25. alkalommal rendezi meg a HVCA a befektetési konferenciáját

A Magyar Kockázati – és Magántőke Egyesület (HVCA) konferenciája lehetőséget teremt az üzleti, politikai és jogi közösségek vezetőinek, hogy megvitathassák a magántőke és a kockázati tőke közép-kelet és délkelet-európai helyzetét. A rendezvény kiemelt előadója az izraeli kockázatitőke-ipar egyik alapítója és formálója, Jonathan Medved lesz. Időpont és helyszín: szeptember 24., Budapest Music Center.

Bővebben

Novemberben nyitja meg kapuit a Puzl CowOrKing budapesti irodahelyisége

A bolgár közösségi irodaszolgáltató értékajánlata az A vagy B osztályú irodákkal és a lakásirodákkal szemben a teljeskörű szolgáltatáscsomagjuk, valamint a rugalmasság. A 850 fős férőhelyű coworking irodahelyiségbe már lehet jelentkezni bérlőnek.

Bővebben

Egyre több időbe telik kockázati tőkét bevonniuk az európai startupoknak

Az európai startupok számára a tőkebevonási körök között eltelt idő egyre nő az utóbbi 1-2 évben. Ennek oka a PitchBook elemzése szerint a kockázati tőke óvatossága, valamint az, hogy a startupok a pénzügyi stabilitást igyekeznek demonstrálni, és az aktuális befektetést minél tovább ki akarják húzni.

Bővebben