Hirdetés

Nobel-díjas tudósok előtt is bemutatkozhat a magyar találmány

A cukorbetegek számára kifejlesztett applikációval nyerte meg a Falling Walls Lab innovációs verseny nemzeti fordulóját Havlik Károly, a budapesti Semmelweis Egyetem mesterszakos orvostanhallgatója, a DiabTrend startup egyik tagja. Ezzel a fejlesztésük nemzetközi porondon is bemutatkozhat a novemberi berlini finálén.

Az applikáció az inzulin-kezelt cukorbetegeknek segít vércukorszintjük megfelelő szinten tartásában, az alkalmazás a felhasználóról gyűjtött információkat analizálva képes megmutatni a vércukorszint várható alakulását. Testvéreivel  ezen a fejlesztésen dolgozik a DiabTrend csapatában, amiről bővebben korábbi interjúnkban Havlik Marcellel beszélgettünk.

„A startup versenyek és konferenciák elsősorban azért is fontosak, mert ilyenkor visszajelzést kaphatunk eddigi munkánkról, elősegítve ezzel azt, hogy a megfelelő irányba haladjunk, így az elmúlt napok eseményei azt gondolom az egész csapatnak egy újabb lendületet is adnak.” – mondta el Havlik Károly a StartUP! Magazinnak. Hozzátette, hogy az első helyezés azért is nagyszerű, mert  a berlini döntő lesz az első lehetőség, hogy a fejlesztésük nemzetközi porondon is bemutatkozzon.

„Az elnyert bizalom nem csak lehetőséggel, de felelősséggel is jár mind a csapatot mind pedig az országot képviselve egy ilyen innovatív versenyen.”

Havlik Károly 56 ország mintegy 200 versenyzőjével küzd majd meg a berlini Falling Walls konferenciához kapcsolódó nemzetközi innovációs verseny döntőjében. Itt Nobel-díjas tudósokat, akadémikusokat és vállalatvezetőket is felvonultató zsűri előtt szerepelhet majd fejlesztésükkel, és lehetősége lesz meggyőzni őket arról, hogy ötletükbe érdemes befektetni.

„A novemberi döntőig még elég sok idő van, így a csapattal a rendszert tovább fejlesztve újabb és jobb eredményeket fogunk tudni felmutatni. Továbbá az ilyen események esetében talán az egyik legfontosabb, hogy a nyelvi és kommunikációs készségeinket megfelelő szintre hozzuk, hiszen az mind az előadásnál, mind pedig az utána következő kapcsolatépítésnél nagyon fontos” – számolt be Károly a berlini finálére való felkészülési folyamatról.

A nemzeti döntőben második helyezett Fülöp Ádám (BME) vak és gyengénlátó embereknek kifejlesztett olvasó szerkezetet mutatott be (GlovEye), amely segítségével az írott szöveg Braille-írássá konvertálódik, így visszaadja a látássérültek számára az olvasás örömét. A harmadik helyen pedig Dávid Bálint (BME) végzett, aki projektje témájául a laparoszkópia forradalmasítását választotta.

Régiós szinten kapcsolja össze a startup- és az IT-ökoszisztémát a Puzl CowOrKing budapesti irodahelyiségének nyitórendezvénye

A bolgár szolgáltató Óbudán nyit új coworking irodahelyiséget: az ennek apropóján szervezett ME.E.T. CEE rendezvényen a résztvevők Magyarországról, Bulgáriából, Csehországból, Ausztriából, Romániából és Lengyelországból is építhetnek kapcsolatokat a startup- és az IT-ökoszisztéma képviselőivel. A november 8-i esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Bővebben

Miért vásárolták meg Balogh Petyáék a KÜRT Akadémiát?

A komplex vállalatfejlesztési képzéseket kínáló KÜRT Akadémia megvásárlása stratégiai jelentőséggel bír a STRT Holding számára: azzal pont azt az oktatási szolgáltatási lábat erősítik, ami kulcsfontosságú portfóliócégeik sikerre vitelében. Mit hoz a gyakorlatban a tranzakció, és miért éri ez meg a Kürti Tamás nevével fémjelzett Akadémiának? A STRT által szervezett háttérbeszélgetésen jártunk.

Bővebben

Sokkal gyorsabban termelnek bevételt az AI-startupok, mint SaaS elődeik

A Stripe platformját használó top AI-vállalkozások csupán 11 hónap alatt képesek elérni az egymillió dolláros bevételt, míg a pár évvel korábbi SaaS-cégek csupán 15 hónap alatt. Az AI-startupok bevételnövelő képességét a mesterséges intelligencia piacának jellegzetessége magyarázza.

Bővebben

500 ezer dolláros pre-seed kört vont be a magyar AI-startup, a Voovo

A befektetők közt olyan nevek találhatók, mint az amerikai Techstars, és a magyar befektetői szcéna ismert szereplői: a Balogh Petya nevével fémjelzett STRT, a Hild Imréhez köthető Óbuda Uni Venture Capital (ÓUVC), valamint a HunBAN elnöke, Csillag Péter.

Bővebben

Hogyan építs startupot egy tabusított piacon?

Amikor egy társadalmi tabukkal övezett piacon próbálsz a startupoddal érvényesülni, nehezített pályán játszol: az ügyfeleid és a befektőid is bizalmatlanok veled szemben, és még a hatóságok is komoly fejfájást okozhatnak. Hogyan boldogulj ilyen körülmények között? A szexuális segédeszközök piacán sikeres MisteryVibe társalapítója és CEO-ja osztja meg a tippjeit.

Bővebben

Nyolc grafikon a védelmi technológiába áramló kockázatitőke-befektetésekről a NATO-ban és Európában

Hatalmas ugrást tapasztalhatunk a védelmi technológiára szánt kockázati tőkét tekintve: 2018 óta több mint négyszeresére nőtt a kihelyezett tőke mértéke a NATO és szövetségesei körében. A növekedés az európai piacon is megfigyelhető, ami az ide egyre nagyobb arányban befektető USA-beli VC-knek köszönhető. A Dealroom és a Resilience Conference kutatási eredményeit ismertetjük.

Bővebben

A startup-ökoszisztémát körülölelő makrogazdasági folyamatokról tájékozódhatsz október 3-án a JVSZ Makro Konferenciáján

Az esemény fókuszában a versenyképesség fenntarthatósága, a kritikus versenyképességi faktorok és a hazai gazdasági helyzet elemzése áll majd – szóval olyan témák, amik az innovációs és startup-ökoszisztéma tágabb, makrogazdasági környezetét járják körbe.

Bővebben

Startupkeltetőnek sem utolsók az unkorniusok – itt van rá egy példa

A német unikornisok alkalmazottai 2024. első félévben összesen 65 darab új startupot alapítottak: az öt legtöbb startupot adó unikornishoz köthető az összes új startup több mint 64 százaléka, és ezek a startupok 19 iparágat ölelnek fel.

Bővebben