Hirdetés

Nemzetközi akcelerátorprogramban dolgozhatsz együtt piacvezető vállalatokkal

Az MIT partnerségével létrehozott akcelerátorprogram, a StartSmart CEE célja, hogy támogassa a közép-kelet-európai régió startupjait abban, hogy ötleteiket validálják, és innovációjukkal nemzetközi piacra lépjenek. Ennek során olyan iparági kulcsszereplőkkel dolgozhatnak együtt a startupok, mint a a Warner Bros., a Rossmann vagy a CVC Capital Partners. Mutatjuk a részleteket.

Elindult, és egészen július 25-ig tart a jelentkezés a StartSmart CEE-be, a Massachusetts Institute of Technology (MIT) partnerségével létrehozott akcelerátorprogramba,

A program célja, hogy támogassa a közép-kelet-európai régió startupjait abban, hogy ötleteiket validálják, és innovációjukkal nemzetközi piacra lépjenek.

A most 16. alkalommal induló StartSmart CEE-ben korábban már összesen több mint 300 startup akcelerációjában vett részt, amelyhez több mint 300 VC és angyal, több mint 220 mentor és iparági szakértő, valamint több mint 50 nagyvállalati partner járult hozzá.

Kik jelentkezhetnek, és hogyan épül fel a program?

Ahogy a StartSmart CEE honlapján olvasható, a nyári programban két kohortot töltenek fel a szervezők.

Az egyik a #ReThink Academy Cohort:

itt a korai életszakaszban lévő startupok 5 hónapon keresztül releváns üzleti oktatást és átfogó mentorálást kapnak annak érdekében, hogy a termék gyorsabban piacra léphessen, pótolja a csapat üzleti kompetenciájának hiányosságait, illetve felkészítse a startupot az ügyfelekkel (vállalatokkal) való együttműködésre.

Egyaránt jelentkezhetnek csapatok és egyéni vállalkozók, az viszont fontos, hogy a startup a program fókuszterületeinek valamelyikére koncentráljon. Ezek:

  • Food & Agritech,
  • Health Tech & Insurtech,
  • Retail Tech,
  • Big Data & Artificial Intelligence,
  • Media & Content Transformation,
  • Energy Efficiency & Environmental Sustainability,
  • Customer Engagement,
  • Social Impact.

A másik a Pilot Ready Cohort, ahol

a már növekedési szakaszban lévő startupok kapnak arra lehetőséget, hogy a program vállalati partnereinek egyikével közösen dolgozzanak a termék piaci illeszkedésének tökéletesítésén, valamint a növekedési stratégián.

Ide már csak azon projektek jelentkezését várják, ahol van legalább kétfős alapítói csapat, valamint MVP, továbbá a fenti iparágak valamelyikében illeszkedik a vállalkozás.

A jelentkezés elbírálása során fontos szempont az is, hogy a startup megoldása illeszkedjen a nagyvállalati partnerek megoldásra váró kihívásaiba – ezek jellemzően az adott iparág kulcsszereplőit takarják. A mostani kohortban olyan cégekkel működhetsz együtt, mint a Warner Bros., a Discovery Poland, a PZU, a MASPEX, a Polpharma, a Rossmann, a CVC Capital Partners, a Smart Soft Solutions, valamint a Credit Agricole Csoport alá tartozó EFL.

Pénzjutalom is jár a legjobb projekteknek

Fontos tudnivaló a program kapcsán, hogy az nem equtiy alapú, tehát az akceleráció fejében nem kell tulajdonrészt átadniuk az alapítóknak. Pénzbeli ösztönző viszont van:

a #ReThink Academy Cohort résztvevői korlátozott számban 90 ezer eurós (átszámítva 35,5 millió forintos) jutalomban részesülhetnek, melyet technológiai fejlesztésre és tesztelésre fordíthatnak a csapatok.

A Pilot Ready Cohort résztvevői közül pedig a legnagyobb társadalmi hatással rendelkező projekt, melynek kulcsfontosságú tagja 30 év alatti, 25 ezer eurós (közel 10 millió forintos) díjazásban részesül.

A StartSmart CEE akcelerátorprogramról további információkért és a jelentkezéshez kattints ide.

NYITÓKÉP: A StartSmart CEE Demo Day eseménye 2024 februárjában. Forrás: StartSmart CEE / Facebook

Biás Csongor: Nyitott kapukat döngetünk az Európai Bizottságnál a startupok páneurópai szabályozásáról

Amivel az EU döntéshozói a leginkább segíthetnék az európai startupszcénát, az egy ökoszisztémára szabott, páneurópai jogi entitás megteremtése lenne – na meg az, ha a megvalósításra is odafigyelne az EU. Hol áll most az ezt a szabályozást a zászlajára tűző EU Inc kezdeményezés, és kiket kell még meggyőzni ennek fontosságáról? Többek között erről kérdeztük Biás

Bővebben

Marketingesek, szemetek a STRT-ra vessétek!

Azt tapasztalom a hazai ökoszisztémában, hogy a szereplők döntő többsége önmagáról zeng dicshimnuszt, ha elér valamit, miközben a probléma, amit megold, olcsó díszletté silányul. Balogh Petyáék viszont pont fordított logika mentén gondolkodnak a PR-ról és a marketingről.

Bővebben

Balogh Petya: Amerika lábon lőtte magát a vámháborúval, és ebből az európai startupszektor rengeteget profitálhat

A STRT vezérigazgatója szerint a Donald Trump vezette USA pont azt az előnyét építi le a vámpolitikájával, ami őt a világ legerősebb gazdaságává tette. Ez lehetőséget teremt nemcsak arra, hogy az európai cégek a kihulló szereplők helyébe lépjenek, hanem arra is, hogy az EU nagy lépéseket tegyen a digitális és innovációs függetlenedés útján. A Startup

Bővebben

Randizz a leendő befektetőddel a NAK TechLab eseményén!

Az agrár startupok rapid randikon beszélgethetnek a hazai társaságok képviselőivel, azonnali visszajelzéseket kaphatnak egyszerre több kockázatitőke-befektetőtől, és akár a soron következő befektetési körükhöz vezető lépéseket tehetnek. Jelentkezési határidő: április 27.

Bővebben