Hirdetés

Négy vállalkozásnak segít a visegrádi régiós terjeszkedésben az ösztöndíjprogram

Visegrádi régiós terjeszkedésben segíti a résztvevőket a V4 Startup Force, melynek tavaszi szemeszterére április 8-ig lehet jelentkezni. Már a kiválasztó táborba bejutott vállalkozások is hasznos tudásra és kapcsolatokra tehetnek szert, a négy bejutó startup pedig üzleti találkozókon vehet részt minden országban, illetve jelentős ösztöndíjban részesül.

B2B startupod van, és el tudod képzelni, hogy a visegrádi országokban terjeszkedj? Szívesen vennél részt üzleti találkozókon kis- és középvállalkozásokkal, esetleg nagyvállalatokkal is? Fejlesztenéd vállalkozásod hasznos workshopok és személyre szabott mentorálás segítségével? Bekerülnél egy közösségbe, ahol a tiedhez hasonló, optimista vállalkozói attitűddel és potenciális partnerekkel találkozhatsz?

Tudj meg többet és jelentkezz a V4 Startup Force programra!

Április 8-ig adott a lehetőség magyar, cseh, szlovák és lengyel vállalkozások számára, hogy a régió első ösztöndíjprogramjának tavaszi szemeszterére jelentkezzenek. A V4 Startup Force programot 2018-ban indította a Design Terminal a Nemzetközi Visegrádi Alap támogatásával és régiós partnerekkel közösen. A kezdetek óta több, mint 50 résztvevő startup fejlesztését vitték sikerre, több, mint 300 üzleti találkozó keretén belül.

A Design Terminal és partnerei olyan összetartó, régiós közösség létrehozását tűzték ki célul, amelyben a startupok és a nagyobb piaci szereplők számíthatnak egymásra, és hosszú távon közösen tudják megmutatni a globális piacnak a régió erejét. A program helyben építi a tehetségeket, a régióban tartja a vállalkozásokat, itt segíti érvényesülésüket.

„A V4 Startup Force értékes kapcsolatokkal és rengeteg új tudással segített minket a régiós terjeszkedésben” – mondja Zwecker Bence, a magyar Munch ételmentő startup egyik alapítója. A cseh OnSinch projekt- és munkaerő-menedzsment platform CEO-ja, David Suslik saját tapasztalatból és más vállalkozások véleménye alapján is vallja, hogy első körben abban az országban, régióban érdemes koncentrálni a fejlődésre, terjeszkedésre, amelyben a vállalkozás megszületett. „Befektetőket és egyéb üzleti kapcsolatokat kerestünk Csehországban, ezért csatlakoztunk a V4 Startup Force-hoz. Új sales és networking lehetőségekkel lettünk gazdagabbak.”

Nézd meg, miért érdemes jelentkezni!

Ebben a félévben is összesen négy – országonként egy – startup kerül be a fő programba, de már az első, kiválasztási körbe bejutott húsz vállalkozás is releváns üzleti képzésben részesül. Az intenzív, ötnapos virtuális bootcamp, vagyis a felkészítő tábor során többek közt a pitch és sales tudást mélyítő workshopok, előadások, mentorálás és közösség- és csapatépítő események és a záró Demo Day várják a startupokat.

Május 16. és június 3. közt, a végső válogatásba bekerült négy startup online és offline programokkal kísérve járja be a visegrádi régiót. Az első két hetet virtuálisan, a harmadikat pedig Budapesten, offline valósítják meg a szervezők. A nyitó hét alkalmával hangsúlyosan az üzleti találkozókra felkészítő workshopok várják a résztvevőket, az ezek során elsajátított tudást pedig a második, harmadik hét találkozóin kamatoztathatják.

Országonként és startuponként legalább 3 ilyen alkalomra lesz lehetőség, tehát régiós szinten minimum 12 üzleti találkozót bonyolítanak a V4 Startup Force szervezői. A Design Terminalhoz ebben az évben is csatlakozott partnerként a cseh DEX-IC és a szlovák CAMPUS, illetve lengyel részről, új beállóként a Startup Hub Poland is segíti a kezdeményezést.

Hogyan építs startupot egy tabusított piacon?

Amikor egy társadalmi tabukkal övezett piacon próbálsz a startupoddal érvényesülni, nehezített pályán játszol: az ügyfeleid és a befektőid is bizalmatlanok veled szemben, és még a hatóságok is komoly fejfájást okozhatnak. Hogyan boldogulj ilyen körülmények között? A szexuális segédeszközök piacán sikeres MisteryVibe társalapítója és CEO-ja osztja meg a tippjeit.

Bővebben

Nyolc grafikon a védelmi technológiába áramló kockázatitőke-befektetésekről a NATO-ban és Európában

Hatalmas ugrást tapasztalhatunk a védelmi technológiára szánt kockázati tőkét tekintve: 2018 óta több mint négyszeresére nőtt a kihelyezett tőke mértéke a NATO és szövetségesei körében. A növekedés az európai piacon is megfigyelhető, ami az ide egyre nagyobb arányban befektető USA-beli VC-knek köszönhető. A Dealroom és a Resilience Conference kutatási eredményeit ismertetjük.

Bővebben

A startup-ökoszisztémát körülölelő makrogazdasági folyamatokról tájékozódhatsz október 3-án a JVSZ Makro Konferenciáján

Az esemény fókuszában a versenyképesség fenntarthatósága, a kritikus versenyképességi faktorok és a hazai gazdasági helyzet elemzése áll majd – szóval olyan témák, amik az innovációs és startup-ökoszisztéma tágabb, makrogazdasági környezetét járják körbe.

Bővebben

Startupkeltetőnek sem utolsók az unkorniusok – itt van rá egy példa

A német unikornisok alkalmazottai 2024. első félévben összesen 65 darab új startupot alapítottak: az öt legtöbb startupot adó unikornishoz köthető az összes új startup több mint 64 százaléka, és ezek a startupok 19 iparágat ölelnek fel.

Bővebben

Ne kelljen félnie a női alapítóknak a férfi befektetőktől a tőkebevonás során – ez a célja a Safe Raise kezdeményezésnek

A Safe Raise oldalán a női vállalkozók anonim módon oszthatják meg a nemi visszaélésekről szerzett tapasztalataikat. A kezdeményező Brooke Andrews maga is szenvedett el szexuális zaklatást startupja építése során, és a többi nő esetének összegyűjtésével szeretné segíteni az érdekérvényesítésüket, valamint edukálni a férfi központú kockázati tőkét.

Bővebben

Végleg lehúzza a rolót a Baltikum egyik unikornisvárományosa

Miután a Kevin. nem nyújtotta be pénzügyi beszámolóját, a litván nemzeti bank visszavonta pénzforgalmi intézményi engedélyét, azaz a startup nem nyújthat a továbbiakban pénzügyi szolgáltatást. A balti projekt társalapítója a bátortalan befektetőket okolja a kudarcért, és már be is jelentette új fintech startupjának megalapítását.

Bővebben

Unikornis született a németországi ökoszisztémában – idén először

Az EGYM fitnesz startup friss befektetési körével átlépte az egymilliárd dolláros értékelést, ezzel a 2024-es év első új német unikornisává válva. A startup az egészségügyi szaktudást kombinálja a mesterséges intelligenciával céges ügyfelei számára.

Bővebben

A Startup Safarival együttműködve szervezi meg idén a THBE a CEE4Impact Day konferenciát

A Társadalmi Hasznosságú Befektetők Egyesülete (THBE) által szervezett CEE4Impact Day célja felhívni a figyelmet a pozitív társadalmi és/vagy környezeti hatást eredményező befektetésekre. Idén először a Startup Safari segítségével rendezik meg a konferencia előeseményét, az Impact Safarit, ahol impact vállalkozások nyitják meg kapuikat az érdeklődők előtt.

Bővebben

Elindult az INNOMEET – az innovációs párbeszéd új platformja az Óbudai Egyetemen

Az INNOMEET – az Óbudai Egyetem (ÓE) innovációs eseménysorozatának – célja, hogy közelebb hozza a startupok világát az egyetemi közösséghez, és bemutassa annak innovációs ökoszisztémáját az érdeklődők számára. Az esemény nyitó rendezvényének az Óbuda Uni Venture Capital (ÓUVC) biztosított lehetőséget.

Bővebben