Hirdetés

Modern pedagógia a LEGO eszközeivel

A múlt héten kiderült, hogy a LEGO Education International a közép-kelet európai térségben elsőként a Nyíregyházi Egyetemen hoz létre úgynevezett Innovációs Stúdiót. Célja az lesz, hogy megismertesse a pedagógusokat a LEGO eszközök oktatási, tehetségfejlesztő célú lehetőségeivel.

A Nyíregyházi Egyetem és a LEGO Education International 2018. május 29-én ünnepélyes keretek között együttműködési megállapodást írt alá Belgiumban. A megállapodás alapján a közeljövőben a LEGO Education International a közép-kelet európai térségben elsőként a Nyíregyházi Egyetemen hoz létre úgynevezett Innovációs Stúdiót.

A stúdió célja, hogy megismertesse a leendő és a gyakorló tanítókat, tanárokat a LEGO eszközök oktatási, tehetségfejlesztő célú alkalmazásában rejlő lehetőségekkel. Közösségi helyként is funkcionál majd ez a központ, amely hallgatók, tanárok, diákok és szülők számára kelti életre a sokszor könyvszagú természettudományos ismereteket.

A LEGO eszközök széleskörű felhasználási módra alkalmasak, az oktatásban jól használhatóak általános tantárgyak, mint például a matematika, a természettudományos alapismeretek, a szövegértés, a történetmesélés, a robotika vagy éppen az informatika oktatásának kiegészítéseként, hatékonyabbá tételéhez.

„A megállapodás egyik célja a LEGO Education taneszközök pedagógiai értékének országos szintű átadása, megismertetése a pedagógusokkal. A módszertan átadásával elősegítjük a modern pedagógia kultúrájának kialakítását, a résztvevők digitális és módszertani fejlesztését egyaránt” – mondta el Vassné Dr. Figula Erika, a Nyíregyházi Egyetem rektora.

A most létrejött megállapodásnak köszönhetően új, jövőbe mutató utakat nyit meg a LEGO Education Innovációs Stúdió a pedagógus társadalom számára. A városban működik a LEGO Csoport magyarországi gyára, amely más területeken is szorosan együttműködik a Nyíregyházi Egyetemmel.

Az együttműködési megállapodás aláírása alkalmával, a hatékony tudásmegosztás érdekében a Nyíregyházi Egyetem delegációja látogatást tett 2018. május 29-én a belgiumi Hogeschool PXL Tanárképző Főiskolán szervezett nemzetközi oktatási workshopon és módszertani bemutatón Hasselnban.

Biás Csongor: Nyitott kapukat döngetünk az Európai Bizottságnál a startupok páneurópai szabályozásáról

Amivel az EU döntéshozói a leginkább segíthetnék az európai startupszcénát, az egy ökoszisztémára szabott, páneurópai jogi entitás megteremtése lenne – na meg az, ha a megvalósításra is odafigyelne az EU. Hol áll most az ezt a szabályozást a zászlajára tűző EU Inc kezdeményezés, és kiket kell még meggyőzni ennek fontosságáról? Többek között erről kérdeztük Biás

Bővebben

Marketingesek, szemetek a STRT-ra vessétek!

Azt tapasztalom a hazai ökoszisztémában, hogy a szereplők döntő többsége önmagáról zeng dicshimnuszt, ha elér valamit, miközben a probléma, amit megold, olcsó díszletté silányul. Balogh Petyáék viszont pont fordított logika mentén gondolkodnak a PR-ról és a marketingről.

Bővebben

Balogh Petya: Amerika lábon lőtte magát a vámháborúval, és ebből az európai startupszektor rengeteget profitálhat

A STRT vezérigazgatója szerint a Donald Trump vezette USA pont azt az előnyét építi le a vámpolitikájával, ami őt a világ legerősebb gazdaságává tette. Ez lehetőséget teremt nemcsak arra, hogy az európai cégek a kihulló szereplők helyébe lépjenek, hanem arra is, hogy az EU nagy lépéseket tegyen a digitális és innovációs függetlenedés útján. A Startup

Bővebben

Randizz a leendő befektetőddel a NAK TechLab eseményén!

Az agrár startupok rapid randikon beszélgethetnek a hazai társaságok képviselőivel, azonnali visszajelzéseket kaphatnak egyszerre több kockázatitőke-befektetőtől, és akár a soron következő befektetési körükhöz vezető lépéseket tehetnek. Jelentkezési határidő: április 27.

Bővebben