Hirdetés

Mitől lesz valaki nem csak jó, de eredményes menedzser a 21. században?

Napról napra változó piaci környezet, távmunka, széteső csapatok és hektikus üzletmenet – az elmúlt két évben lassan hozzászokhattak a vezetők a koronavírussal érkező bizonytalansághoz és a folyamatos újratervezéshez, most viszont ideje a jövőre koncentrálni. Míg a 2020-as Strech konferencia a COVID-válság által felvetett akut problémákkal és gyakorlati tippekkel várta a felső vezetőket és menedzsereket, idén már a hosszabb távú stratégiák, a válságálló és tartós sikert hozó megoldások kerülnek a nemzetközi menedzsment konferencia fókuszába december 7. és 9. között. A szervezők többek között a Morgan Stanley és a Prezi világhírű szakembereivel, sőt, a magyar férfi vízilabda válogatottat sikerre vezető Kemény Dénessel keresik a választ a kérdésre: mitől lesz valaki nem csak jó, de eredményes menedzser a 21. században?

A Strech konferencia idén már a 9. alkalommal hívja össze a vezetés és menedzsment legforróbb szakmai trendjei iránt érdeklődő közönségét a világ minden tájáról. Az eseménysorozatot a Prezi és az IBM Budapest Lab spinoff-ja, a CraftHub indította útjára azzal a céllal, hogy a fiatal hazai startupokat kézzelfogható és könnyen hasznosítható tudással támogassák, de hamar kiderült, hogy ezzel sokkal nagyobb közösséget tudnak megszólítani. Az eseményen rendszerint 30-40 országból „érkeznek” a résztvevők, körülbelül 40%-uk külföldről – Európából, Indiából, az USA-ból de Ausztráliából is.

„Jelenlegi és jövőbeli CEO-kat, kis cégek vagy óriási multivállalatok vezetőit, illetve maroknyi csapatok vagy mammutrészlegek irányítóit egyaránt várja az online Stretch decemberben, és bízunk benne, hogy olyan útravalót tudunk adni az évi végi szünetre, amin minden menedzser el tud gondolkodni és jövőre újult erővel beépíteni a saját stratégiájába. Egy biztos: soha nem volt még ekkora szükség felkészült, tájékozott és az új megoldásokra nyitott vezetőkre, mint napjainkban” – mondja Baccifava Médea, a konferenciát szervező CraftHub egyik alapítója.

Strech: együttgondolkodás, tudásmegosztás, közösségépítés

Hogyan tudunk valós változást, alkalmazkodási képességet elérni egy folyamatosan és gyorsuló ütemben változó környezetben? Miért érdemes a felhatalmazás-alapú vállalati kultúrát a távmunkás csapatoknál is bevetni? Hogyan segíthetik a világosan megfogalmazott közös célok a legkülönbözőbb hátterű kollégák összecsiszolódását is Hogyan tudunk egy olyan szervezeti környezetet létrehozni, ahol az emberek nem csak motiváltak, de közben az üzleti eredményességet is növelik? Többek között ezekkel a témákkal érkeznek majd a háromnapos szakmai eszmecserére a Microsoft, a Morgan Stanley, a Bitrise vagy éppen a Prezi szakemberei, de nem csak vállalati nagyágyúkat, hanem az üzleti vezetés területén világ szinten meghatározó és a területet előre vívő szakembereket, véleményformálókat, sőt, az üzleti szférától teljesen távol álló, a csapatok sikeres létrehozásában és vezetésében mégis kiemelkedő menedzsereket is meghallgathatnak az érdeklődők – köztük milliós nézettségű TEDx előadókat és best-seller könyvek szerzőit is.

Közéjük tartozik például Kemény Dénes, a magyar férfi vízilabda válogatott egykori szövetségi kapitánya és edzője, aki talán mindenkinél többet tud mesélni az éles helyzetekben tanúsított adaptációs készségről, a motiválásról és a csapatszellem valós értékéről. A sokszínű programmal a szervezők célja az, hogy minél szélesebb körben oszthassák meg egymással tapasztalataikat a résztvevők, a közös gondolkodással és párbeszéddel pedig új, talán az eddigieknél még hatékonyabb megoldásokat találhassanak – közösen.

A nappalinkban találkozhatunk a csúcsvezetőkkel

A Stretch ezúttal is 100%-ban vírusbiztosan, az online térben jelentkezik, a szervezők pedig digitális networking programokkal, közös jógázással, beszélgetéssel és interaktivitással igyekeznek élményekkel megtölteni a három napot. Az esemény valójában már december 6-án startol ingyenes meetuppal és egy speciális workshoppal, ahol kiderül, miért is érdemes a nőknek is belevágni a korábban férfiasnak tartott tech-szakmákba. „Az érdeklődők különböző típusú jegyekkel és kedvezményekkel vehetnek részt a Strech konferencián, aki pedig kénytelen lenne kihagyni egy-egy érdekes szekciót, az pótolhatja mulasztását, hiszen utólag elérhetővé tesszük az elhangzott előadásokat a regisztrált látogatók számára” – teszi hozzá Baccifava Médea. A konferenciát idén a Continental, az EPAM, a Morgan Stanley és a Deutsche Telekom IT Solutions támogatja szponzorként.

Idén is lesz Ideathon: fókuszban a jövő

Immár ötödik alkalommal rendezik az Ideathon 5.0 ötletversenyt Győrben. A résztvevők ebben az évben a jelenben már észlelhető, de igazán a jövőben realizálódó problémák megoldásaira tesznek kísérletet.  Újdonság,  az eddigi megszokott gyakorlattól eltérően, hogy először öt dedikált altémakörben kerülnek problémák feltárásra illetve megfogalmazásra, majd a csapatalkotás követően kezdődik az adott ötlet kidolgozása. A győztes csapat minden tagja részesül egy 100 000 forint értékű elektronikai vásárlási utalványban és még sok minden másban.

Bővebben

Átadták a magyar startup által fejlesztett növénytermesztő konténer farmot

Április 26-án átadták a Green Drops Farm Kft. legújabb, saját fejlesztésű növénytermesztő konténer farmját. A debreceni startup által megálmodott és forgalmazott saját fejlesztésű növénytermesztő konténer farm újdonságnak számít Magyarországon, a konténerben ugyanis hidropónikus technológiával működő tornyok találhatók, amelyekben salátafélék, fűszernövények termelhetők talaj nélkül, tápoldatos vízben.

Bővebben

Budapest lehetne az új Boston? – Mit tanulhatunk az amerikai startup-ökoszisztéma történetéből

Budapesten, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) Auditóriumában tart előadást az innováció és tech-guru szerző, a MIT Technology Review és a Business Week tech-rovatának korábbi főmunkatársa, Robert Buderi. Az újságíró, szerző legújabb könyve, a Where Futures Converge: Kendall Square and the Making of a Global Innovation Hub kapcsán látogat a magyar fővárosba, május 4-i nyilvános előadásában arról beszél majd, hogy hogyan lehetne létrehozni a bostoni példából tanulva virágzó és fenntartható startup-ökoszisztémát Budapesten.

Bővebben

A startupok zöld technológiára és AI-ra összpontosítanak a fenntarthatóság érdekében

Az üzleti világ lassulása és az óvatosság miatt a befektetők kihívást jelentenek a startupok számára. Az innováció azonban kulcsszerepet játszhat a gazdasági fellendülésben. A hazai nagyvállalati inkubátor, a start it @K&H a tudásmegosztás és a kapcsolatépítés felgyorsításával segíti a legújabb 12 csapatát, hogy átlendülhessenek a kihívásokon. Az immár tizedik inkubációs program, amely márciusban zárult, főleg a környezetbarát megoldásokra és a mesterséges intelligencia alkalmazására összpontosított.

Bővebben

Megérkezett Magyarországra a Lightyear – korlátlan hozzáférést biztosít a tőzsdékhez, rejtett díjak nélkül

A Lightyear, az ex-TransferWise alapítói által létrehozott európai befektetési platform, ma bejelentette magyarországi indulását. A platform az első olyan eurózónán kívüli terjeszkedése, amely lehetővé teszi, hogy felhasználói többdevizás számlájukkal korlátlan hozzáférést kapjanak a globális tőzsdékhez, miközben elkerülik a rejtett díjakat. A Lightyear eddig már 35 millió dolláros befektetést vonzott be, befektetői között olyan nagy nevek találhatók, mint a Lightspeed Venture Partners és Sir Richard Branson. A magyarországi indulás újabb lépést jelent a cég globális terjeszkedésében, amelynek célja, hogy az európai befektetési piac meghatározó szereplője legyen.

Bővebben

Startupok: az igazi megmérettetés nem a befektetők, hanem az ügyfelek előtt zajlik

A McKinsey tanácsadó cég tanulmánya szerint amennyiben a hazai startupok a többi európai országhoz hasonló arányban és mértékben tudnának növekedni, 2,5-5 milliárd eurónyi pluszforrást tudnának bevonni a szektorba. Ennek jelentős hányada – mintegy  egy milliárd euró – a helyi gazdaságban hasznosulna.

Bővebben

Tovább bővítette komposztálható termékei listáját a zöld magyar startup

Százezer darab feletti eladott termék havonta, ipari komposztálás céljából történő visszagyűjtés, filmsztárok által használt evőeszközök. Az egyéves munka keretében hőálló alapanyagfejlesztés és új termékek gyártása, valamint azok piaci bevezetése történt meg 2021. december és 2022. november között. A három éve induló, körforgásos gazdaságban gondolkodó Vilhemp csapatának célja ma is változatlan: környezetbarát és funkcióját kiválóan ellátó evőeszközök és szívószálak gyártása hazai, természetes alapanyagokból.

Bővebben

Bemutatkozott a People Platform – öt startup összefogásával valósult meg

Tapasztalat, hogy nehéz különböző digitális platformokat bevezetni egy vállalaton belül és a startupokkal is óvatosabbak a cégek, azonban a felhasználók kiszolgálása az egyik legfontosabb feladat, ezért fogtunk össze – mondta többek között partneri bemutatkozóján a People Platform kezdeményezője, a Blue Colibri App alapító-ügyvezetője.

Bővebben

A magyar startup ökoszisztéma 2022-es legjeivel indul az új év

2023-ban folytatódik a hazai közösségi finanszírozás legfontosabb eseménysorozata, január 12-én ismét átadják az elmúlt év startup legjeinek járó díjakat. A Tőkeportál minden év végén teret ad a startup ökoszisztéma követőinek, akik szavazással dönthetik el, kik voltak 2022 legjobbjai a kijelölt kategóriákban. A Startup Utószilveszteren az elmúlt év legjobb startupját, befektetőjét, kampánygazdáját keresik.

Bővebben
Ez a weboldal is sütiket használ!
Sütiket használunk a tartalom és a közösségi funkciók biztosításához, a weboldal forgalmunk elemzéséhez és reklámozás céljából. Ezen kívül média-, hirdető- és elemző partnereinkkel megosztjuk a weboldal használatodra vonatkozó adatokat, akik kombinálhatják más olyan adatokkal, amelyeket más, általuk használt szolgáltatásokkal együtt adtál meg. A weboldalon megtekintheted a sütik használatának részletes leírását.
Rendben
Szükséges
Beállítások
Statisztika
Marketing
Később módosíthatod a beállításaidat
Cookie beállítások