Hirdetés

Minimális helyigényű innovatív termékkel jön az elektronikai cég

Az LG a 2019-es CES-en mutatja be második generációs ultrarövid vetítési távolságú CineBeam 4K lézerprojektorát (HU85L-es modell). A 2018-as CES legjobb innovációinak járó elismerést kiérdemlő újdonság az LG első 4K projektorának sikerére épít, és idén is kitűnik a versenytársak közül minimális helyigényével, valamint kompakt formatervezésével. A készülék tökéletesen tiszta 4K képet képes vetíteni.

Az UST technológia révén az LG CineBeam 4K lézerprojektor a vetítőfelülettől kicsivel több mint 5 centiméterre elhelyezve 90 hüvelykes, míg 18 centiméterről továbbra is éles, ám jóval nagyobb, 120 colos képet képes vetíteni. A készülék üzembe helyezése gyors és egyszerű, a kis helyigényű szerkezet pedig igazi moziélményt teremt az otthonokban.

Az LG CineBeam 4K lézerprojektor 2500 ANSI lumen fényerőt és 4K UHD felbontást szolgáltat, így kivételesen világos, tiszta képet és mély feketét jelenít meg, hogy a néző teljesen átadhassa magát a házimozi-élménynek. A HU85L rendkívül pontosan jeleníti meg a színek széles skáláját, így a kivetített kép a lehető legközelebb áll a valósághoz. A projektor számos tartalmi beállítást is kínál: a felhasználó könnyen streamelhet filmeket és sorozatokat közvetlenül a kedvenc szolgáltatójától, míg az USB, Ethernet és HDMI csatlakozók további összekapcsolási lehetőségeket biztosítanak.

A rendkívül kompakt eszköz könnyen mozgatható és bármely környezetben gyorsan üzembe helyezhető, ezzel is időt spórolva a filmnézés javára. Az LG CineBeam 4K lézerprojektora kisebb, mint más vezető gyártók 4K vetítői, visszafogott formatervezésével pedig nem vonja el a figyelmet a mozizás élményéről, miközben bármely helyiség dizájnelemeként is megállja a helyét. Az eszköz precíz vizuális megjelenítést kínál a 12 pontos alapbeállítási funkció révén, amely megakadályozza a más UST projektorokra jellemző képtorzulást.

A CineBeam lézerprojektorba épített mesterséges intelligencia (Artificial Intelligence, AI) maximális felhasználói kényelmet kínál, hiszen az LG AI-technológiája, a ThinQ a természetes nyelvi feldolgozásnak (Natual Language Processing, NLP) köszönhetően hangutasításokkal is irányítható. A néző egyszerű verbális utasításokkal vezérelheti a projektor működését vagy szűkítheti a keresett tartalmak körét, de akár kedvenc színészeinek filmjei között is böngészhet, és a projektor Magic Remote távirányítójába beszélve férhet hozzá a kívánt tartalmakhoz. A Magic Remote akár gesztusokat is képes felismerni: megvilágított gombjai automatikusan bekapcsolnak, ha az eszköz mozgást érzékel, ezzel segítve a navigációt.

„Az új CineBeam lézerprojektor egyszerre nyújtja a 4K filmnézés élményét és az AI-technológia kényelmét”

– nyilatkozta Jang Ik-hwan, az LG IT üzletágának vezetője. „Jelenleg nincs más olyan termék a piacon, amely mindezt egyszerre kínálná – ez is azt példázza, hogy az LG továbbra is egyedi értéket ad a felhasználóknak.”

A CES látogatói január 8. és 11. között maguk is megtekinthetik az LG díjnyertes CineBeam 4K lézerprojektorát az LG standján, a Las Vegas Convention Center központi csarnokában.

Két magyar csapat is dobogón végzett az EIT Jumpstarter program döntőjében

A nemzetközi versenyen a vállalatok ESG-stratégiájának fejlesztését segítő VeridianIQ, illetve a kiterjesztett valóságot használó, navigációs alkalmazást fejlesztő ARport is második helyezést ért  el a kategóriájában. Fotóriportunk az Európai Innovációs és Technológiai Intézet startupversenyéről.

Bővebben

Sírhelygondozó platformot kidolgozó csapat nyert az MCC és a Design Terminal inkubátorprogramjában

Az Ötlet Inkubátor program célja, hogy tehetséges fiatalok számára vállalkozásépítési ismereteket, alapvető gazdasági tájékozottságot, üzleti tudást, gyakorlati tapasztalatot és értékes kapcsolati hálót nyújtson.

Bővebben

Újabb Vespucci Partners siker: orvostechnológiai startup kapott befektetést

A Vespucci Partners tőkealapkezelő befektetési portfóliójába tartozó innoMask Kft. egy újabb tőkebevonásnak köszönhetően továbblépett a magvető fázisból. A magyar startup egy olyan újgenerációs, altatásnál használt laringeális maszkot fejleszt, amely páratlan lesz az orvosi eszközök piacán. A tőkét a Széchenyi Alapok Zrt., az Óbuda Uni Venture Capital (OUVC) Zrt. és egy magánbefektető biztosította.

Bővebben

Biobubi: magyar cég rajzolja át a háztartási tisztítószerek piacát

Fenntartható és hatékony tisztítószereket árusít Háromfai Balázs és felesége Százhalombattáról. A flakonvisszaváltó rendszert is üzemeltető magyar vállalkozás 2019-es indulása óta mára országos ismertségnek örvend. A sikert megalapozó vízkőoldó mellett folyamatosan nő a biológiailag lebomló anyagokból készült termékek palettája, mosószer, mosogatószer, duguláselhárító, ablaktisztító, zsíroldó, felmosószer és kávégéptisztító is helyet kapott a könnyen kezelhető webshopban.

Bővebben

Ne lokálisan, hanem regionálisan gondolkodjunk, és tegyük közösen sikeressé Közép-Kelet-Európát – mondja a Puzl CowOrKing vezetője

A Puzl CowOrKing novemberben Budapesten nyitotta meg második közösségi irodaházát. Hogyan jutott el ide a bolgár szolgáltató? Miért pont Budapesten kezdik meg a regionális terjeszkedést, és milyen hatást kívánnak gyakorolni az IT- és startup-ökoszisztémára? Erről kérdeztük Thibaut Taittingert a Puzl CEO-ját.

Bővebben

Amerikai piacra segítené az ÓUVC az ütős sportolókat segítő DinkMate startupot

Az ÓUVC-től kapott 100 millió forintos befektetést a DinkMate csapata a pickleball játékosok fejlődését segítő technológiájának fejlesztésére és márkaépítésre is szeretné felhasználni. A hosszú távú célok között szerepel, hogy a startup a nemzetközi pickleball szövetség hivatalos digitális partnerévé váljon.

Bővebben