Erről a témáról szervez beszélgetést március 13-án a Brody House-ban a HVCA. Az esemény házigadája a STRT Holding lesz.
Az orvostechnológiai (medtech) fejlesztésekre (azaz az emberek életét megmentő, egészségét javító és megőrző eszközökre, digitális és diagnosztikai megoldásokra) egyre nagyobb figyelem terelődik Európában – ezt mutatta ki a MedTech Europe kutatása, amelyben az ilyen technológiák helyzetét vizsgálták az EU-s tagállamokban, Nagy-Britanniában, Norvégiában és Svájcban.
Addig, amíg 2011-ben még a 11 ezret sem érte el a medtech területen benyújtott szabadalmi kérelmek száma, addig 2022-ben és 2023-ban ez a szám már alulról súrolta a 16 ezret.
Javuló tendenciát figyelhetünk meg a megkapott szabadalmak arányában is: amíg 2011-ben a szabadalmi kérelmek 41 százaléka kapott zöld lámpát az Európai Szabadalmi Hivataltól, addig 2022-ben ez az arány már 57 százalékra kúszott fel.
Forrás: A MedTech Europe MedTech Europe’s Facts & Figures 2024 kutatási elemzése
A medtech helyzetéről tart beszélgetést a Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA) a STRT vezetésével. A március 13-án, este 6 órától a budapesti Brody House-ban megrendezendő eseményen
meghívott előadók járják körben, hogy hogyan épülnek fel a medtech vállalatok, milyen kihívásokkal és lehetőségekkel szembesülnek, és hogyan vonzanak befektetéseket.
A beszélgetésen részt vesz:
- dr. Peták István (alapító és vezérigazgató, Genomate Health),
- dr. Balázs Tibor (vezérigazgató, Semmelweis Technológiai Transzfer Központ),
- Langmár Péter (befektetési igazgató, STRT Holding),
- Korányi László (stratégiai vezető, NIÜ).
Az esemény házigazdája a STRT Holding, a beszélgetés moderátora pedig Nagy István, a STRT pénzügyi igazgatója lesz. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, amit ide kattintva lehet megtenni.
A beszélgetést egyébként a HVCA az Equity Thursday eseménysorozat keretében szervezi meg, amelynek célja, hogy platformot biztosítson a kapcsolatépítésre a befektetők, a startupok és az iparági szakértők között, illetve hogy összekapcsolja a kockázati- és magántőkepiacot az innovatív ágazatokkal.
Arról, hogy mire számíthatunk 2025-ben a medtech és healthtech területén, ide kattintva olvashatsz, továbbá arról, hogy az AI hogyan muzsikálna, ha valódi betegeket kéne diagnosztizálnia, itt írtunk. Ide kattintva pedig egy érdekes interjút is olvashatsz Hild Imrével, az Óbuda Uni Venture Capital (ÓUVC) vezérigazgatójával, akit tavaly annak apropóján kérdeztünk, hogy megválasztották a HVCA Oktatási Bizottságának elnökévé.
NYITÓKÉP: ChatGPT / Startup Online