Hirdetés

Milyen lehetőségek rejlenek az orvostechnológiai innovációkban?

Erről a témáról szervez beszélgetést március 13-án a Brody House-ban a HVCA. Az esemény házigadája a STRT Holding lesz.

Az orvostechnológiai (medtech) fejlesztésekre (azaz az emberek életét megmentő, egészségét javító és megőrző eszközökre, digitális és diagnosztikai megoldásokra) egyre nagyobb figyelem terelődik Európában – ezt mutatta ki a MedTech Europe kutatása, amelyben az ilyen technológiák helyzetét vizsgálták az EU-s tagállamokban, Nagy-Britanniában, Norvégiában és Svájcban.

Addig, amíg 2011-ben még a 11 ezret sem érte el a medtech területen benyújtott szabadalmi kérelmek száma, addig 2022-ben és 2023-ban ez a szám már alulról súrolta a 16 ezret.

Javuló tendenciát figyelhetünk meg a megkapott szabadalmak arányában is: amíg 2011-ben a szabadalmi kérelmek 41 százaléka kapott zöld lámpát az Európai Szabadalmi Hivataltól, addig 2022-ben ez az arány már 57 százalékra kúszott fel.

Forrás: A MedTech Europe MedTech Europe’s Facts & Figures 2024 kutatási elemzése

A medtech helyzetéről tart beszélgetést a Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA) a STRT vezetésével. A március 13-án, este 6 órától a budapesti Brody House-ban megrendezendő eseményen

meghívott előadók járják körben, hogy hogyan épülnek fel a medtech vállalatok, milyen kihívásokkal és lehetőségekkel szembesülnek, és hogyan vonzanak befektetéseket.

A beszélgetésen részt vesz:

  • dr. Peták István (alapító és vezérigazgató, Genomate Health),
  • dr. Balázs Tibor (vezérigazgató, Semmelweis Technológiai Transzfer Központ),
  • Langmár Péter (befektetési igazgató, STRT Holding),
  • Korányi László (stratégiai vezető, NIÜ).

Az esemény házigazdája a STRT Holding, a beszélgetés moderátora pedig Nagy István, a STRT pénzügyi igazgatója lesz. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, amit ide kattintva lehet megtenni.

A beszélgetést egyébként a HVCA az Equity Thursday eseménysorozat keretében szervezi meg, amelynek célja, hogy platformot biztosítson a kapcsolatépítésre a befektetők, a startupok és az iparági szakértők között, illetve hogy összekapcsolja a kockázati- és magántőkepiacot az innovatív ágazatokkal.

Arról, hogy mire számíthatunk 2025-ben a medtech és healthtech területén, ide kattintva olvashatsz, továbbá arról, hogy az AI hogyan muzsikálna, ha valódi betegeket kéne diagnosztizálnia, itt írtunk. Ide kattintva pedig egy érdekes interjút is olvashatsz Hild Imrével, az Óbuda Uni Venture Capital (ÓUVC) vezérigazgatójával, akit tavaly annak apropóján kérdeztünk, hogy megválasztották a HVCA Oktatási Bizottságának elnökévé.

NYITÓKÉP: ChatGPT / Startup Online

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben

Hogyan érdemeld ki a Z generáció márkahűségét?

Több ökoszisztéma-szereplő összefogásával készült átfogó kutatás az 1995-2006 között született korcsoport helyzetéről, gondolkodásáról, értékvilágáról és vásárlási szokásairól. A főbb eredményeket ismertetjük.

Bővebben