Hirdetés

Milyen belülről London pezsgő üzleti ökoszisztémája?

Bepillantanál az Egyesült Királyság pezsgő üzleti ökoszisztémájába, vagy első kézből érkező információk érdekelnek londoni tanácsadóktól, iparági szakértőktől, inkubátoroktól, egyetemi partnerektől, akcelerátoroktól vagy pénzügyi szervezetektől? Ha innovatív MedTexh vagy FinTech megoldáson dolgozol, akkor most itt a lehetőség!

A Department for International Trade (DIT) a Startup Campus-szal együtt innovatív FinTech/RetailTech és MedTech közép-kelet-európai vállalkozókat invitál egy két napos londoni látogatásra 2018. november 21-től november 23-ig.

A delegáltaknak lehetőségük lesz bepillantást nyerni az Egyesült Királyság pezsgő üzleti ökoszisztémájába, illetve első kézből érkező információkhoz juthatnak szakmai tanácsadóktól, iparági szakértőktől, inkubátoroktól, egyetemi partnerektől, akcelerátoroktól, pénzügyi szervezetektől, illetve potenciális befektetőktől.

A résztvevők prezentálhatják és bemutathatják saját innovatív vállalkozásuk releváns, szakmai közönség előtt, illetve részt vehetnek egy networking-el egybekötött fogadáson. A szállás vállalatonként egy főnek biztosított Londonban, 2 éjszakára. (A repülőjegyekről, valamint az utazás többi költségeiről a résztvevők saját maguk gondoskodnak.)

A program olyan innovatív kis- és középvállalkozások jelentkezését várja, akik kifejezetten az Egyesült Királyság piacát szeretnék elérni megoldásukkal vagy általa nemzetközi piacra lépni.

Az ideális résztvevők már rendelkeznek validált termékkel/prototípussal vagy kaptak már befektetést kockázati tőke alaptól, vagy angyal befektetőtől.

A program témái

  • A DIT szolgáltatásainak bemutatása nemzetközi vállalkozók számára
  • Hogyan indíts vállalkozást az Egyesült Királyságban ( Cégalapítás, bankszámla nyitás, adózás, befektetést ösztönző programok és befektetői lehetőségek, K&F programok)
  • Vállalkozás jogi szempontjai
  • Lehetőségek a Northern Powerhouse régióban
  • Lehetőségek Londonban
  • Üzleti etikett – hogyan tárgyalj sikeresen egy egyesült királysági partnerrel?
  • Egyesült Királyságban már sikeresen üzemelő Közép-Kelet európai vállalkozásokkal való találkozás
  • Pitching lehetőség

Akiket érdekel a program és szeretnének részt venni rajta, azok az alábbi kérdőív, illetve a jelentkezési lap kitöltésével tudják érdeklődésüket regisztrálni.
Jelentkezési határidő: 2018. 10. 28.

Biás Csongor: Nyitott kapukat döngetünk az Európai Bizottságnál a startupok páneurópai szabályozásáról

Amivel az EU döntéshozói a leginkább segíthetnék az európai startupszcénát, az egy ökoszisztémára szabott, páneurópai jogi entitás megteremtése lenne – na meg az, ha a megvalósításra is odafigyelne az EU. Hol áll most az ezt a szabályozást a zászlajára tűző EU Inc kezdeményezés, és kiket kell még meggyőzni ennek fontosságáról? Többek között erről kérdeztük Biás

Bővebben

Marketingesek, szemetek a STRT-ra vessétek!

Azt tapasztalom a hazai ökoszisztémában, hogy a szereplők döntő többsége önmagáról zeng dicshimnuszt, ha elér valamit, miközben a probléma, amit megold, olcsó díszletté silányul. Balogh Petyáék viszont pont fordított logika mentén gondolkodnak a PR-ról és a marketingről.

Bővebben

Balogh Petya: Amerika lábon lőtte magát a vámháborúval, és ebből az európai startupszektor rengeteget profitálhat

A STRT vezérigazgatója szerint a Donald Trump vezette USA pont azt az előnyét építi le a vámpolitikájával, ami őt a világ legerősebb gazdaságává tette. Ez lehetőséget teremt nemcsak arra, hogy az európai cégek a kihulló szereplők helyébe lépjenek, hanem arra is, hogy az EU nagy lépéseket tegyen a digitális és innovációs függetlenedés útján. A Startup

Bővebben

Randizz a leendő befektetőddel a NAK TechLab eseményén!

Az agrár startupok rapid randikon beszélgethetnek a hazai társaságok képviselőivel, azonnali visszajelzéseket kaphatnak egyszerre több kockázatitőke-befektetőtől, és akár a soron következő befektetési körükhöz vezető lépéseket tehetnek. Jelentkezési határidő: április 27.

Bővebben