Hirdetés

Milyen belülről London pezsgő üzleti ökoszisztémája?

Bepillantanál az Egyesült Királyság pezsgő üzleti ökoszisztémájába, vagy első kézből érkező információk érdekelnek londoni tanácsadóktól, iparági szakértőktől, inkubátoroktól, egyetemi partnerektől, akcelerátoroktól vagy pénzügyi szervezetektől? Ha innovatív MedTexh vagy FinTech megoldáson dolgozol, akkor most itt a lehetőség!

A Department for International Trade (DIT) a Startup Campus-szal együtt innovatív FinTech/RetailTech és MedTech közép-kelet-európai vállalkozókat invitál egy két napos londoni látogatásra 2018. november 21-től november 23-ig.

A delegáltaknak lehetőségük lesz bepillantást nyerni az Egyesült Királyság pezsgő üzleti ökoszisztémájába, illetve első kézből érkező információkhoz juthatnak szakmai tanácsadóktól, iparági szakértőktől, inkubátoroktól, egyetemi partnerektől, akcelerátoroktól, pénzügyi szervezetektől, illetve potenciális befektetőktől.

A résztvevők prezentálhatják és bemutathatják saját innovatív vállalkozásuk releváns, szakmai közönség előtt, illetve részt vehetnek egy networking-el egybekötött fogadáson. A szállás vállalatonként egy főnek biztosított Londonban, 2 éjszakára. (A repülőjegyekről, valamint az utazás többi költségeiről a résztvevők saját maguk gondoskodnak.)

A program olyan innovatív kis- és középvállalkozások jelentkezését várja, akik kifejezetten az Egyesült Királyság piacát szeretnék elérni megoldásukkal vagy általa nemzetközi piacra lépni.

Az ideális résztvevők már rendelkeznek validált termékkel/prototípussal vagy kaptak már befektetést kockázati tőke alaptól, vagy angyal befektetőtől.

A program témái

  • A DIT szolgáltatásainak bemutatása nemzetközi vállalkozók számára
  • Hogyan indíts vállalkozást az Egyesült Királyságban ( Cégalapítás, bankszámla nyitás, adózás, befektetést ösztönző programok és befektetői lehetőségek, K&F programok)
  • Vállalkozás jogi szempontjai
  • Lehetőségek a Northern Powerhouse régióban
  • Lehetőségek Londonban
  • Üzleti etikett – hogyan tárgyalj sikeresen egy egyesült királysági partnerrel?
  • Egyesült Királyságban már sikeresen üzemelő Közép-Kelet európai vállalkozásokkal való találkozás
  • Pitching lehetőség

Akiket érdekel a program és szeretnének részt venni rajta, azok az alábbi kérdőív, illetve a jelentkezési lap kitöltésével tudják érdeklődésüket regisztrálni.
Jelentkezési határidő: 2018. 10. 28.

Bulgária lesz a felelős az Európai Unió kutatási, innovációs és startuppolitikájáért

A bolgár Ekaterina Zaharieva lesz a startupokért, kutatásért és innovációért felelős biztos a 2024-2029-es uniós ciklusban. A döntés ugyan formálisan még nem végleges, de valós politikai esélye nincs annak, hogy ne a 49 éves, jogász végzettségű, bolgár politikus töltse be ezt a biztosi posztot.

Bővebben

A mai kockázatitőke-piac nagy lehetőségeket teremt a kiemelkedő startupoknak, de óriási nyomást is helyez rájuk – mondja a HVCA elnöke

A nagy befektetések és az emelkedő értékelések teljesítési kényszert helyeznek a startupokra, így a befektetések sikeressége azon áll, hogy hogyan alakulnak az exit lehetőségek – miközben ezekről a lehetőségekről egyre kevesebb szó esik. Ilyen témákat fog körüljárni a HVCA szeptemberi konferenciája – ígéri Molnár András, a HVCA új elnöke.

Bővebben

2028-ig több mint 10 milliárd dollárt fektet be az AWS a brit ökoszisztémába

Az Amazon felhőalapú szolgáltatója ezt azért teszi, hogy tartani tudja a növekvő ügyféligényekkel a lépést, és létre tudja hozni a kellő digitális és AI-infrakstruktúrát. A brit ökoszisztéma 2028-ig ettől évente átlagosan 14 ezer új munkahelyet és a GDP 14 milliárd fontos növekedését várhatja.

Bővebben

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben

Csehország mutatja az utat a kelet-közép-európai startup-ökoszisztémának

A cseh ökoszisztéma 2024 első félévében egymaga lefedte a CEE régióban a startupoknak adott tőkemennyiség majdnem 39 százalékát. A cseh startupoknál landoló összes befektetés több mint 83 százaléka ugyanakkor három nagy finanszírozási körnek köszönhető.

Bővebben