Hirdetés

Miért veszélyes, ha eladják a szelfidet?

Az interneten bármi megtörténhet, pláne ha a világháló mélyebb, sötétebb rétegeiről beszélünk. A hekkerek legújabb döbbenetes akciója, hogy a hamis személyazonosságok mellett már szelfikkel is kereskednek a darkweben, komoly károkat okozva ezzel a képek jogos tulajdonosainak.

A darkweb egyre közismertebb fogalom: olyan illegális online platform ez, ahol gyakorlatilag bármit meg lehet vásárolni. Többek között a kriptovalutáknak köszönhetően egyre elterjedtebb, hiszen ezek alkalmazása  teljes anonimitást biztosít az online kereskedelemben. Azt gondolhatnánk, hogy leginkább a kábítószer, fegyver-és emberkereskedelem talál itt magára – de bizony jelen van a hamis személyazonosságokkal való biznisz is.

Ez utóbbi kategória aztán egy igen érdekes jelenséget hozott magával: a lopott szelfikre való igény is felütötte a fejét. Nemrég a sötét webet feltáró izraeli kutatóintézet, a Sixgill tárt fel egy olyan adathalmazt, mely főként orosz nyelvű darkwebes fórumokon keringett. Legnagyobb meglepetésükre ez aztán szelfiket tartalmazott!

“Találtunk egy eladót a zárt hozzáférésű fórumon, aki 100.000 személy adatait tartalmazó dokumentumot szeretett volna 50 ezer dollárért értékesíteni. A hirdetés különlegessége abban rejlett, hogy a személyi igazolványok, útlevelek és címek mellett, már  hozzájuk tartozó szelfiket is tartalmaztak a dokumentumok” – mondta Aled Karlinsky kutató.

Miért veszélyes ez? Egy szelfivel önmagában persze senki nem tud mihez kezdeni – eltekintve hamis profilok létrehozásától. De ez még mindig nem lenne feltétlenül káros! Mindazonáltal, az egyéb személyes dokumentumokkal kombinálva, lehetővé tehetik az adott illegális vásárló számára, hogy például bankszámlákat nyissanak – és ezzel súlyosan károsítsák és felelősségre vonhatóvá tehessék azok tulajdonosát

Egyes bankok ugyanis lehetővé teszik mostmár az ügyfelek számára, hogy számlát nyithassanak úgy, hogy feltölti az azonosító okmányokat, valamint egy szelfi elég ahhoz, hogy személyazonosságukat és valódi kilétüket ellenőrizzék. Ez egyre elterjedtebbé válik, mivel a bankok a hagyományos ágazati szolgáltatásokat online ügyintézési lehetőségekkel váltják fel, sőt tudjuk, hogy léteznek kizárólag online létező pénzintézetek is.

Forrás: https://thenextweb.com

 

Melyik állami vagyonalap fektetett be a legtöbbet az európai startup-ökoszisztémába 2024-ben?

Az állami vagyonalapok világszerte 13 milliárd dollárnyi vagyont kezelnek – ennek azonban csak mindössze 18 százalékát tartják az európai befektetési piacon. A legtöbb tőkét az európai vállalatokba fektető állami vagyonalap sem európai, hanem ázsiai.

Bővebben

Indítsd be a logisztikai innovációdat, jelentkezz a LogConnect for Startups pályázatra!

A pályázat kiváló bemutatkozási és networking lehetőséget kínál azoknak a startupoknak, akik már rendelkeznek legalább prototípussal, és a logisztika, beszerzés vagy ellátásilánc-menedzsment területén fejlesztenek innovatív megoldást.

Bővebben