Hirdetés

Mi a legrosszabb dolog, ami az ötlettel történhet?

„Az a legrosszabb dolog, ami egy ötlettel történhet, hogy nem osztod meg másokkal!”- ezzel a szlogennel indult Győr első ideathon-ja, melynek a győri Iparkamara adott otthont augusztus 31 és szeptember 1 között. Az ideathon egy olyan ötletverseny, amikor másfél nap alatt kell egy ötletet nulláról üzleti szempontból kidolgozni, egy csapatban mentorok segítségével, majd prezentálni a szakmai zsűri előtt.

A péntek déli kezdésre több majdnem 60 résztvevő gyűlt össze a győri Iparkamarában. Jó volt látni, hogy érkeztek fiatalok Kecskemétről, Keszthelyről és még Szegedről is. Kalmárné Dr. Hollósi Erika nyitotta meg a rendezvényt, aki bátorította a fiatalokat, hogyha vállalkozással kapcsolatos kérdésük van, nyugodtan forduljanak a Kamarához. Majd jöttek az ötletelések. Először csak pár kéz lendült a magasba, amikor Turcsán Tamás facilitátor kérdezett, hogy ki szeretné elmondani az ötletét mindenki előtt. Kis idő elteltével már úgy kellett visszafogni a vállalkozókedvű résztvevők ötletelését, mert már kezdett sötétedni. Az összegyűlt több mint 40 ötletből a résztvevők kiválasztottak tízet, amin aztán elkezdtek dolgozni. Érdekes volt tapasztalni, ahogy egy-egy ötlet köré olyan emberek szegődtek, akik előtte nem is ismerték egymást, de innentől kezdve egy csapatot alkottak.

„Amikor összejön ennyi innovatív gondolkodású ember és 2 napig egy ötleten dolgoznak, tényleg nagyszerű dolgot történnek. Hatalmas élmény volt látni, hogy mekkora odaadással dolgoztak a fiatalok a hétvége alatt és milyen kiváló ötletekkel jöttek elő. Remélem, a legtöbb csapat tovább fogja vinni az ötletét, akár egy vállalkozás felé is.”

– mondta Tüske Tamás a rendezvény egyik szervezője és a Start IT up Győr alapítója.

A péntek estébe nyúló ötletelgetések után, mindenki teljes energiával vetette magát a munkába szombat reggel. A mentorok szakmailag segítették a csapatokat, hogy ötletükhöz egy fenntartható üzleti modellt tudjanak rendelni. A 10 csapat közül voltak olyanok, akik őstermelőket kötnének össze fogyasztókkal, akik játszóteret terveznének felnőtteknek, vagy akik optimalizálnák az éttermek fogyasztását.

„Amikor július elején egy kósza gondolatként megfogalmazódott bennem, hogy legyen Győrben is egy ötletverseny, nem gondoltam volna, hogy hozzám közel álló személyiségeket fogok találni a megvalósításához. Szinte az első megbeszélést követően már elindult a szervezés és két hónap alatt 58 ötletgazdát, 6 mentort és 3 zsűri tagot sikerült magunk mellé állítani. Öröm volt számomra megtapasztalni azt, hogy motivált és céltudatos csapattagokat nem csak a munkahelyen, hanem azon kívül, egy önszerveződő közösségben is meg lehet találni, közösen jó dolgokat el tudunk érni. Szervezőként büszke vagyok arra, hogy egy ilyen csapattal dolgozhattam, és egy nagyon jó eseményt össze tudtunk hozni. A projekt elején szinte alig ismertük egymást, de a 2 hónapos közös munka eredményeképpen azt gondolom, hogy egy erős, motivált csapat állt össze, akikről még szerintem fognak hallani.” – nyilatkozott Molnár Pál az esemény szervezője és a Szintézis-NET Kft. innovációs igazgatója.

Szombat este a csapatok egy 3 fős szakmai zsűri előtt mutathatták be az ötletüket. A zsűriben Jakus Gabriella az AUDI Hungária Zrt-től, Kiss Gergely, az Attrecto Zrt. ügyvezetője és Dőry Tibor egyetemi oktató ült. Minden csapat 3 percet kapott arra, hogy elmondja a zsűrinek mire jutott az ötletével, majd a zsűri további két percig izzaszthatta az ötletelőt a kérdéseivel.

A versenyen végül az első 3 helyezettet díjazták értékes nyereményekkel.

  1. helyezett: Balkon Design
  2. helyezett: Ökolife Hotel
  3. helyezett: iBooker

„Nagyon izgalmasnak találtam a hétvégét. Inspiráló volt számomra, hogy hozzám hasonló szemléletű, de mégis teljesen más területeken tevékenykedő embereket ismertem meg, akik megosztották velem a tapasztalataikat. Hasznosnak tartom az ilyen kezdeményezéseket, mert ilyen környezetben „nagyközönség előtt” próbálhatjuk ki magunkat és az ötletünket. Azonnali véleményekkel, új szempontokkal találkozunk mind szakértőktől, mind a többi résztvevőtől, amikre aztán azonnal reagálni is tudunk és új megoldási tervekkel állhatunk elő az ötletünk megvalósításához.” – mondta Sury Dalma, a Balkon Design csapatának tagja a verseny után.

A verseny után a mentorok, valamint a szervezők is nagyon sok pozitív visszajelzést kaptak. Sokak számára hiányzott Győrben egy ilyenfajta ötletverseny és kíváncsian várják az ideathon folytatását. Kövesd te is a győri startup közösség Facebook oldalát, hogy le ne maradj a következőről!

A rendezvény az INTERREG V-A Ausztria-Magyarország Program ATHU052 – SMART-UP projektjének keretében valósul meg. A projektet az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatja.

Egyre élesebb a verseny a magas színvonalú AI-szakemberekért – a Microsoft és az ElevenLabs is új szakemberekkel erősíti csapatát

Az egyik Európából, a másik az USA-ból csábított át magához magas minőségű AI-kutatókat és -mérnököket. De mi hajtja fel a szakemberek iránti keresletet, és mikor szűnhet meg a tehetséghiány?

Bővebben

Nagy lehetőség van a magyar startupokban arra, hogy gyorsan nemzetközi szintre emelhessék a technológiájukat – mondja Pierre Martensson, a Scale Factory alapítója

A Scale Factory nem az USA-ba, hanem az ázsiai és csendes-óceáni piacokra akarja kilőni a CEE régió startupjait és scaleupjait. De miért pont oda? Mire kell figyelned, ha kelet felé akarsz terjeszkedni, és mivel kell rendelkezned, ha a Scale Factory segítségével akarsz külföldön skálázódni? Ezekről kérdeztük Pierre Martenssont, a Scale Factory alapítóját és ügyvezető partnerét.

Bővebben

Egy női alapító vallomásai – ezzel a címmel indít új podcastot Meghan Markle

A brit királyi család tagja 8 epizódon keresztül folytat beszélgetéseket női vállalkozókkal a karrierjükről, és arról, hogy nőként hogyan lehet sikeresen vállalkozást építeni.

Bővebben

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

„There is great potential in Hungarian startups to quickly elevate their technology to an international level,” says Pierre Martensson, founder of The Scale Factory

The Scale Factory aims to launch scaleups from the CEE region into the Asian and Pacific markets rather than the U.S. But why there? What should you consider if you want to expand eastward, and what do you need to have in place if you want to scale internationally with The Scale Factory’s support? We

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben