2014-ben alakult meg a startup, akik mára a világlegnagyobb GIF megosztó alkalmazása lettek. A céljuk mindössze annyi volt, hogy az emberek érzelemgazdagabban tudjanak kommunikálni az online térben. Most felvásárolta őket a Google, hogy a képek mellett önálló GIF-kereső felületük is legyen a közeljövőben.
Három és fél évvel ezelőtt a Tenor startup csapata hozta el a GIF-eket az üzenetküldő platformokra, méghozzá legelőször az iOS rendszeren belül telepíthető GIF Keyboard alkalmazással. A Tenor növekedése bevezetés óta töretlen – vezető GIF-megosztó alkalmazásnak mondják magukat, s már használhatjuk a Facebookon, Androidon, és hamarosan a Google keresőben is csak egy kattintásnyira lesznek tőlünk a GIF-ek. 2017-ben 300 millió felhasználójuk volt, és havonta 12 milliárd keresés ment rajtuk keresztül.
2017-ben több mint négymilliárd különféle keresési kifejezést használtatok nálunk, a „lol” -tól a „high five” -ig, és ez bizonyítja számunkra, hogy kulcsfontosságú szerepünk van a könnyebb érzelemkifejezésben. – írja blogján a Tenor.
Bejelentették, hogy a Google felvásárolta őket, hogy együtt tudják a több, mint hárommilliárd internethasználónak tovább színesíteni a kommunikációs lehetőségeit. Természetesen a képkeresőben eddig is ráakadhattunk GIF-ekre, de ezután ez tovább egyszerűsödik, és külön felületet kapunk majd ehhez.
„A Tenor gyors növekedése azt mutatja, hogy csak a lehetőségek felszínét karcoljuk, és az igényeitek töredékét sem tudjuk teljesíteni.”
– nyilatkozta a Tenor a döntésük motivációjáról. A Google közreműködésével sokkal gyorsabban tudnak fejlődni a szolgáltatásaik. Így nem csak a felhasználóknak, de az API partnereiknek, tartalomgyártóiknak és hirdetőpartnereiknek is kedvezőbb feltételeket tudnak majd nyújtani.
A Tenor továbbra is saját márkanevén fut majd, vezetősége és csapata megmarad. Az üzlet pénzügyi feltételeiről ezidáig egyik fél sem nyilatkozott. Találgatások szerint ez is egy természetes darabja a Google kirakós játékának, hiszen a Tenor által a közelébe férkőzhet olyan alkalmazásoknak, mint például a Facebook Messenger.
Forrás: https://blog.tenor.com, Techcrunch