Hirdetés

Magyar startup lehet a Facebook riválisa a botrány után

növekedés

Prevaat néven közösségi finanszírozásból Facebook-rivális oldalt hozna létre a magyar alapítású startup, a Tresorit. Célja, hogy végponttól végpontig történő titkosítás módszere miatt a felhasználók teljes biztonságban tudhassák az adataikat és az általuk kiadott információkat.

„A Facebook Cambridge Analytica botránya utána a Tresoritnál úgy éreztük, hogy nekünk, mint online privacy-val foglalkozó vállalatnak felelősséget kell vállalni abban, hogy ne történhessen hasonló tömeges visszaélés és választási manipuláció felhasználói adatokkal.” – írta Facebook oldalán a Tresorit magyar alapítója, Szilágyi György. 

Ezért elindítottak egy közösségi finanszírozású kampányt, amely ha sikerrel jár, akkor egy end-to-end titkosított, a privát szféra minden szegmensét maximálisan szem előtt tartó közösségi alkalmazással alternatívát kínálnak majd a Facebook kontrolljára a felhasználói adatok felett. Leegyszerűsítve: úgy fognak bennünket összekötni az ismerőseinkkel,hogy közben a személyes adatainkkal semmilyen módon nem élnek vissza. Azt ígérik,hogy sem reklámok, sem hírfolyamra vonatkozó algoritmusok nem lesznek, valamint, hogy az ember rendelkezhet minden általa feltöltött tartalom nyilvánosságáról. A Tresorit korábbi fejlesztéseihez hasonlóan a Prevaat közösségi oldal is feltörhetetlen lenne, hacker-biztos védelmet tartalmazna.

A Tresorit elképzeléseit közösségi finanszírozással valósítaná meg, ezért elindult Indiegogo kampányuk. A rendszer alapjai már rendelkezésükre állnak a Tresorit korábbi munkája nyomán, de közösségi hálózattá való alakítása nagy erőforrásokat igényel, így összesen 1.000.000 USD a kitűzött cél.

„Kérlek támogasd a kampányunkat megosztással, vagy egy 1 USD jelképes összeggel!” – zárja a sorait Szilágyi a posztjában.

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben

Csehország mutatja az utat a kelet-közép-európai startup-ökoszisztémának

A cseh ökoszisztéma 2024 első félévében egymaga lefedte a CEE régióban a startupoknak adott tőkemennyiség majdnem 39 százalékát. A cseh startupoknál landoló összes befektetés több mint 83 százaléka ugyanakkor három nagy finanszírozási körnek köszönhető.

Bővebben

Pivotált a német AI-bajnok, az Aleph Alpha

Az Aleph Alpha a pivotálással gyakorlatilag kiszáll a saját LLM-modell fejlesztés versenyéből, és helyette a meglévő modellek használatának támogatására építi fel üzleti modelljét. A lépésre az szoríthatta rá a startupot, hogy nem volt képes kilépni a nemzetközi piacra, és így lemaradt a modellfejlesztők versenyében.

Bővebben

25. alkalommal rendezi meg a HVCA a befektetési konferenciáját

A Magyar Kockázati – és Magántőke Egyesület (HVCA) konferenciája lehetőséget teremt az üzleti, politikai és jogi közösségek vezetőinek, hogy megvitathassák a magántőke és a kockázati tőke közép-kelet és délkelet-európai helyzetét. A rendezvény kiemelt előadója az izraeli kockázatitőke-ipar egyik alapítója és formálója, Jonathan Medved lesz. Időpont és helyszín: szeptember 24., Budapest Music Center.

Bővebben

Novemberben nyitja meg kapuit a Puzl CowOrKing budapesti irodahelyisége

A bolgár közösségi irodaszolgáltató értékajánlata az A vagy B osztályú irodákkal és a lakásirodákkal szemben a teljeskörű szolgáltatáscsomagjuk, valamint a rugalmasság. A 850 fős férőhelyű coworking irodahelyiségbe már lehet jelentkezni bérlőnek.

Bővebben

Egyre több időbe telik kockázati tőkét bevonniuk az európai startupoknak

Az európai startupok számára a tőkebevonási körök között eltelt idő egyre nő az utóbbi 1-2 évben. Ennek oka a PitchBook elemzése szerint a kockázati tőke óvatossága, valamint az, hogy a startupok a pénzügyi stabilitást igyekeznek demonstrálni, és az aktuális befektetést minél tovább ki akarják húzni.

Bővebben