Hirdetés

Magyar ezüstérem a Get in the Ring globális döntőjén

Ezer nemzetközi indulóból emelkedett ki, és szerzett ezüstérmet a Talk-A-Bot a globális box ringes startupverseny nehézsúly kategóriájában.

Az Innotrade program által nyújtott szakmai támogatással, a magyar fejlesztésű Talk-A-Bot csapata másodikként futott be a holland herceg (Prince Constantijn Van Oranje) által megnyitott 2018-as Get in the Ring, Cascais-ban megtartott portugáliai globális döntőjén. A „nehézsúly” kategóriában induló startup (+2.5M EUR cégértékelés) elnyerte a második legrangosabb címet, miután 70 ország 1,000 jelentkezőjéből került beválasztásra egy nemzetközi kockázati tőkebefektetőkből álló zsűri értékelése alapján. A magyar chatbot fejlesztő startup, Deliága Ákos személyében, aki a cég alapítója és üzletfejlesztési igazgatója is egyben, egy ’Wall Street Farkasa’ tematikájú pitchcsel szállt csatába egy olyan holland cég ellen, aki a mesterséges intelligencia segítségével segít a vállalatok számára az árazásban. A végső megmérettetés a híres Estoril kaszinóban, 400 fős közönség előtt került megrendezésre, ahol 3 rangos befektető zsűrizett. Szintén bejutott a top 150 döntős közé a „középsúly” kategóriában (+500k – 2.5M EUR értékelés) a hazai Zyntern, aki pályakezdő munkakeresőket köt össze munkaadókkal.

A ‘Get in the Ring’ egy box ringben megszervezésre kerülő 3 perces ’pitch csata’, ahol két csapat 30 másodperces menetekben prezentálja egymás ellen vízióját, csapatát, üzleti modelljét és pénzügyi teljesítményét. Kitérnek az ellenfél hiányosságaira is, így egyfajta szellemi box párbaj jön létre.

A Get in the Ring több mint 100 országban, több mint 1,500  mérkőzést szervezett 30,000 nemzetközi startup számára 2012-s elindulása óta, és már több mint 1 millió követője van a közösségi oldalakon.

A nyertesek számos rangos befektetőhöz, nagyvállalati partnerhez és tapasztalt mentorokhoz kapnak közvetlen összekötést, amely hosszú távon segíti a cég további nemzetközi piaci bővítését.

Tavaly decemberben, a Várkert Bazárban, az Innotrade, a Hiventures és a Startup Campus közös szervezésében, kiterjesztette a Get in the Ring formátumot a ’Visegrad in the Ring’ eseményen. Itt olyan nagyvállalati szereplők, mint a Hyperloop One, Viber, Google, General Electric, National Instruments, Invitech és a MOL Group ’reverse pitchelték’ az igényeiket, amire válaszként a döntőbe jutott startupok megoldásaikat prezentálták, retorikai boxpárbajt vívva a ringben. Az esemény idén ismételten megrendezésre kerül november végén a ’Shepherds in the Ring’ név alatt.

A reverse pitch eseményen a Talk-A-Bot nyerte a Rakuten-Viber díjat, amivel egy Tel-Aviv-i szakmai túra is járt, miközben a szintén aznap tartott Get in the Ring eseményen a ’Chatbotok messiása’ szerepjátékkal nyerte el a 800 fős publikum és 2,300 live stream-en csatlakozott közönség mosolyát. A versenynek köszönhetően már aznap 6 kapcsolatot szerzett, amiket később megrendelésekké alakított. A Zyntern pedig megnyerte a Get in the Ring verseny fődíját, és ennek következményeként 120 milliós befektetést kapott a legnagyobb magyar kockázati tőke társaságtól, a Hiventures-től. Ennek az előselejtezőnek köszönhetően jutott be a cég a top 150-be és a Talk-A-Bot a döntőbe a globális Get in the Ring eseményen.

„Izgultam mintha én is a ringben lettem volna, de bíztam Ákos kemény képességeiben és frappáns humorérzékében, valamint sokat készültünk az eseményre közösen. A ma megszerzett ezüstérem győzelemként ér fel a magyar startup közösség számára.

Ez bizonyíték arra, hogy a magyar startup ökoszisztéma képes felvenni a versenyt a nemzetközi mezőnyben.

Ilyen ’startup darwinizmus’ kell, ahol nem csak a találmány a termék, hanem a feltalálók is! Talk-A-Bot will be talked about!”

– nyilatkozta Sebastian Tamás (Sebi), az Innotrade Program vezetője és a Visegrád/Shepherds in the Ring rendezője, aki segített felkészíteni a Talk-A-Botot.

A fiatal magyar startup alig két éve alakult négy magyar alapítóval, idén pedig már 23 fős csapattal készít chatbot integrációkat Facebook Messenger és Viber platformokra, több mint 25 nagyvállalati partner számára.

„Hiányzott eddig egy olyan szereplő a rendszerből, amit az Innotrade képvisel, hiszen nem csak külföldi piacokra juttat ki, hanem releváns, cégre szabott módon nemzetközi kapcsolatokkal köt össze és felkészít minket a valós üzleti csatákra, legyen az egy box ringben vagy kint a piacon. Maga a felkészülés a Visegrad in the Ringre és a mostani döntőre nagyon hasznos volt, mert segített élesíteni a kommunikációnkon és az üzleti stratégiánkon. Az Innotrade Program és Sebi mentorálása segítségével több hasznos partnerrel tudtunk egyeztetni, ami gyorsítja a nemzetközi terjeszkedésünket.” —nyilatkozta Deliága Ákos, a Talk-A-Bot alapítója/üzletfejlesztési igazgatója.

„Az olyan események, mint a Get in the Ring leginkább abban segítenek, hogy a világon bárhol komolyan vegyék az innovációnkat. A startupok közösségében folyamatosan fejlődni, gyorsítani kell és ez a helyezés nagyot segít a növekedésünkben. Hamarosan bejelentünk még két jelentős hírt!”

Az Innotrade segítségével a Talk-A-Bot korábban már bemutatkozhatott a legnívósabb nemzetközi startup kiállításokon és cégre szabottan kapott B2B tárgyalásokat az események folyamán. A hannoveri CeBIT rendezvény mentén, az Axis Tel Aviv-on, a San Franciscó-i TechCrunch-on és a Stanford egyetemen biztosított az Innotrade megjelenési lehetőséget a chatbot fejlesztőnek, amely most ezeket is kihasználva fejlődik tovább.

De kíváncsian várjuk, hogy milyen további hírek érkeznek a Talk-A-Bot háza tájáról….

2028-ig több mint 10 milliárd dollárt fektet be az AWS a brit ökoszisztémába

Az Amazon felhőalapú szolgáltatója ezt azért teszi, hogy tartani tudja a növekvő ügyféligényekkel a lépést, és létre tudja hozni a kellő digitális és AI-infrakstruktúrát. A brit ökoszisztéma 2028-ig ettől évente átlagosan 14 ezer új munkahelyet és a GDP 14 milliárd fontos növekedését várhatja.

Bővebben

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben

Csehország mutatja az utat a kelet-közép-európai startup-ökoszisztémának

A cseh ökoszisztéma 2024 első félévében egymaga lefedte a CEE régióban a startupoknak adott tőkemennyiség majdnem 39 százalékát. A cseh startupoknál landoló összes befektetés több mint 83 százaléka ugyanakkor három nagy finanszírozási körnek köszönhető.

Bővebben

Pivotált a német AI-bajnok, az Aleph Alpha

Az Aleph Alpha a pivotálással gyakorlatilag kiszáll a saját LLM-modell fejlesztés versenyéből, és helyette a meglévő modellek használatának támogatására építi fel üzleti modelljét. A lépésre az szoríthatta rá a startupot, hogy nem volt képes kilépni a nemzetközi piacra, és így lemaradt a modellfejlesztők versenyében.

Bővebben

25. alkalommal rendezi meg a HVCA a befektetési konferenciáját

A Magyar Kockázati – és Magántőke Egyesület (HVCA) konferenciája lehetőséget teremt az üzleti, politikai és jogi közösségek vezetőinek, hogy megvitathassák a magántőke és a kockázati tőke közép-kelet és délkelet-európai helyzetét. A rendezvény kiemelt előadója az izraeli kockázatitőke-ipar egyik alapítója és formálója, Jonathan Medved lesz. Időpont és helyszín: szeptember 24., Budapest Music Center.

Bővebben

Novemberben nyitja meg kapuit a Puzl CowOrKing budapesti irodahelyisége

A bolgár közösségi irodaszolgáltató értékajánlata az A vagy B osztályú irodákkal és a lakásirodákkal szemben a teljeskörű szolgáltatáscsomagjuk, valamint a rugalmasság. A 850 fős férőhelyű coworking irodahelyiségbe már lehet jelentkezni bérlőnek.

Bővebben

Egyre több időbe telik kockázati tőkét bevonniuk az európai startupoknak

Az európai startupok számára a tőkebevonási körök között eltelt idő egyre nő az utóbbi 1-2 évben. Ennek oka a PitchBook elemzése szerint a kockázati tőke óvatossága, valamint az, hogy a startupok a pénzügyi stabilitást igyekeznek demonstrálni, és az aktuális befektetést minél tovább ki akarják húzni.

Bővebben