Hirdetés

Korai fázisú startupok jelentkezését várják a márciusban induló, hat hetes programsorozatra 

A European Startup Universe kezdeményezés célja, hogy élénkítse, segítse a helyi startup ökoszisztémákat, és összekapcsolja az uniós technológiai startup közösségeket. Az ambiciózus misszió mögött 10 európai uniós ország sorakozott fel, hogy egy 6 hetes virtuális programsorozat keretében, támogassa a korai fázisban lévő ötleteket és startup alapítókat.

December 8-án tartották a European Startup Universe alakuló ülését, amelyen az elhivatott ökoszisztéma építők elhatározták, hogy országukban elindítják az ESU 6 hetes virtuális programját. A Cipruson, Franciaországban, Görögország, Horváthországban, Luxemburgban, Magyarországon, Olaszországban, Romániában, Spanyolországban és Szlovéniában működő startup szervezetek osztoznak abban az elképzelésben, hogy Európát a technológiai startupok új globális központjává tegyék, és ezzel hivatalosan is elindították a European Startup Universe kezdeményezését.

A kezdeményezés mögött álló szervezetek a Görögországban megvalósított első program eredményeire építve indulnak el a közös úton. A pandémia okozta társadalmi, gazdasági problémákra is reflektál a program, és várják azokat az ötleteket, csapatokat, akik ezekre a kihívásokra reagálva innovatív, digitális megoldásokat kívánnak fejleszteni, vagy továbbfejleszteni. A szervezők úgy látják, hogy a vállalkozásépítéshez és fejlesztéshez biztosítani kell a szükséges erőforrásokat, és csakis együttes erővel és közös kiállással fejlődhetnek a helyi ökoszisztémák.

A European Startup Universe ingyenes virtuális vállalkozásfejlesztési programja hivatalosan megnyílt a jelentkezők számára és várják az érdeklődő tech startupokat és alapítókat, a tudásátadást és a kapcsolatépítést központba helyező programra. A résztvevők hatékony együttműködését és a közös munkát, a program mögött álló innovatív platform, a Founderhood, valamit a Borealis Consulting, a HR tech megoldások hazai úttörője biztosítja. A European Startup Universe kezdeményezését a Régiók Bizottsága támogatja és Mariya Gabriel, az Európai Bizottság innovációért, kutatásért, kultúráért, oktatásért és ifjúságért felelős biztos védnöksége alatt áll.

A startupok a programmal kapcsolatban további információt a hivatalos weboldalon találhatnak, és ugyanitt regisztrálhatnak. Az érdeklődők hazai program szervezőit a Startup Grind Budapest Facebook oldalán érhetik el.

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben

Hogyan érdemeld ki a Z generáció márkahűségét?

Több ökoszisztéma-szereplő összefogásával készült átfogó kutatás az 1995-2006 között született korcsoport helyzetéről, gondolkodásáról, értékvilágáról és vásárlási szokásairól. A főbb eredményeket ismertetjük.

Bővebben