Hirdetés

Komolyan fontolgatja a tőzsdére lépést a német DeepL – ezt akár már jövőre meglépheti

Ahogyan az ezt megerősítő egyik forrás fogalmazott: a DeepL nagy figyelemmel kíséri az IPO-piac alakulását, de a tőzsdére lépési tervei még korai szakaszban vannak, és változhatnak.

Három különböző forrás is megerősítette a Siftednek, hogy az AI fordítóprogrammal a piacra lépő német unikornis, a DeepL komolyan fontolgatja a tőzsdére lépést, ami 2026-ban már meg is történhet, sőt, az egyik forrás szerint akár már idén év végén is.

Ahogyan az egyik forrás kifejtette:

a DeepLnél „nagy figyelemmel kísérik az IPO-piac aktuális mozgásait annak érdekében, hogy eldöntsék: mikor lehet a legalkalmasabb [a tőzsdére lépéshez] az időzítés”.

A Siftednek név nélkül nyilatkozó források mindegyike azonban hangsúlyozta: az IPO-tervek nagyon korai szakaszban vannak, és még változhatnak.

A korábbi részek tartalmából

A németországi Kölnben, 2017-ben alapított startup arra építette üzleti modelljét, hogy fejlett mesterséges intelligenciát használjon valós idejű fordításokhoz, ezzel már 33 (köztük a magyar) nyelv között teremtve meg az átjárhatóságot és az érthetőséget. A DeepL erejét a versenytársaival (például a Google Translate-tel) szemben a magas fordítói minőség adja, ami akár az iparágspecifikus szakzsargont is képes kezelni.

Az egyéni felhasználók mellett így a DeepL több mint 100 ezer ügyfelet tudhat magáénak, köztük vállalatokat, nemzeti kormányokat és egyéb szervezeteket. Ezek között van például a Zendesk, a Nikkei, a Coursera, vagy a Deutsche Bahn. A több mint egy tucatnyi befektetője között pedig olyan neveket találunk, mint az Atomico, az Index Ventures, az IVPWorld Innovation Lab, az Ontario Teachers’ Pension Plan, vagy az ICONIQ Growth –

pont ezen szereplők közreműkődésével kapott a startup tavaly májusban 300 millió dollár értékben Late VC befektetést, amivel a cég értéke a mostani 2 milliárd dollárra emelkedett.

Úgyszint a DeepL volt az egyik fajsúlyos aláírója az egységes startup vállalati struktúráért és uniós szabályozásért síkra szálló kezdeményezésnek, az EU Inc.-nek – erről bővebben ebben a cikkünkben írtunk.

A német startup legújabb dobása, hogy partnerségre lépett a brit AI videógeneráló startuppal, a Synthesiaval. A két cég profilja hasonló: a Synthesia is a nyelvi akadályok lebontását tűzte ki céljául, csak a britek megoldásával a felhasználó promtból hozhat létre különböző nyelveken megszólaló avatárokat, akár a saját képmására.

Az együttműködés a két AI-szolgáltató közös vállalati ügyfeleire lő:

így a DeepL által támogatott nyelveken azonnal folyékonyan beszélő, kontextustudatos és az apróságokra (mint a hanglejtés, a hangszín, a beszéd természetessége) is figyelő avatárokat lehet létrehozni, ezzel is megkönnyítve a nemzetközi kommunikációt.

A DeepL egyébként ezidáig nem reagált az IPO-terveiről szóló értesülésekre.

NYITÓKÉP: A DeepL logója. Forrás: DeepL

Marketingesek, szemetek a STRT-ra vessétek!

Azt tapasztalom a hazai ökoszisztémában, hogy a szereplők döntő többsége önmagáról zeng dicshimnuszt, ha elér valamit, miközben a probléma, amit megold, olcsó díszletté silányul. Balogh Petyáék viszont pont fordított logika mentén gondolkodnak a PR-ról és a marketingről.

Bővebben

Balogh Petya: Amerika lábon lőtte magát a vámháborúval, és ebből az európai startupszektor rengeteget profitálhat

A STRT vezérigazgatója szerint a Donald Trump vezette USA pont azt az előnyét építi le a vámpolitikájával, ami őt a világ legerősebb gazdaságává tette. Ez lehetőséget teremt nemcsak arra, hogy az európai cégek a kihulló szereplők helyébe lépjenek, hanem arra is, hogy az EU nagy lépéseket tegyen a digitális és innovációs függetlenedés útján. A Startup

Bővebben

Randizz a leendő befektetőddel a NAK TechLab eseményén!

Az agrár startupok rapid randikon beszélgethetnek a hazai társaságok képviselőivel, azonnali visszajelzéseket kaphatnak egyszerre több kockázatitőke-befektetőtől, és akár a soron következő befektetési körükhöz vezető lépéseket tehetnek. Jelentkezési határidő: április 27.

Bővebben

Növekedett a hazai szabadalmi kérelmek száma, de európai viszonylatban még így is gyengén teljesít Magyarország

Tavaly jegyezték a legtöbb szabadalmi kérelmet Magyarországról, azonban – ha az Európába érkező kérelmek számát tekintjük – arányaiban ezzel még mindig csak a lista utolsó harmadában vagyunk.

Bővebben