Hirdetés

Két kerékre pattan az Uber

Az Uber a személyszállításban megvívott számos csata után (és közben) úgy döntött, hogy a bérbringa versenybe is beszáll. A mai napon bejelentették, hogy felvásárolták a JUMP nevű elektromos kerékpár kölcsönző rendszert.

A Jump szolgáltatásai jelenleg San Franciscoban és Washington DC-ben elérhetőek. Várhatóan a közeljövőben jelentős növekedésnek indulnak majd – előrejelzések szerint a következő városokban bukkannak fel: Sacramento, Davis, California, és Rhode Island. Az Uber tapasztalataival kétség kívül óriási előnyhöz jut a cég.

„Izgatottak vagyunk, hiszen elkezdődhet egy új fejezek a vállalkozásunk életében, és azért is, hogy részt vehetünk az Uber multimodális platformmá alakulásában. – mondta a Jump alapítója, Ryan Rzepecki. Az eddig taxiszolgáltatásokra fókuszáló cég kiemelte, hogy törekedni fognak rá, hogy rajtuk keresztül érjék el a felhasználók a legkézenfekvőbb közlekedési módokat – ez legyen akár bicikli, taxi, vagy metró.

Egyik fél sem beszél a szerződés részleteiről, és a felvásárlás összegéről. A TechCrunch becslése szerint az üzlet megközelíthet a 200 millió dollárt.

Biás Csongor: Nyitott kapukat döngetünk az Európai Bizottságnál a startupok páneurópai szabályozásáról

Amivel az EU döntéshozói a leginkább segíthetnék az európai startupszcénát, az egy ökoszisztémára szabott, páneurópai jogi entitás megteremtése lenne – na meg az, ha a megvalósításra is odafigyelne az EU. Hol áll most az ezt a szabályozást a zászlajára tűző EU Inc kezdeményezés, és kiket kell még meggyőzni ennek fontosságáról? Többek között erről kérdeztük Biás

Bővebben

Marketingesek, szemetek a STRT-ra vessétek!

Azt tapasztalom a hazai ökoszisztémában, hogy a szereplők döntő többsége önmagáról zeng dicshimnuszt, ha elér valamit, miközben a probléma, amit megold, olcsó díszletté silányul. Balogh Petyáék viszont pont fordított logika mentén gondolkodnak a PR-ról és a marketingről.

Bővebben

Balogh Petya: Amerika lábon lőtte magát a vámháborúval, és ebből az európai startupszektor rengeteget profitálhat

A STRT vezérigazgatója szerint a Donald Trump vezette USA pont azt az előnyét építi le a vámpolitikájával, ami őt a világ legerősebb gazdaságává tette. Ez lehetőséget teremt nemcsak arra, hogy az európai cégek a kihulló szereplők helyébe lépjenek, hanem arra is, hogy az EU nagy lépéseket tegyen a digitális és innovációs függetlenedés útján. A Startup

Bővebben

Randizz a leendő befektetőddel a NAK TechLab eseményén!

Az agrár startupok rapid randikon beszélgethetnek a hazai társaságok képviselőivel, azonnali visszajelzéseket kaphatnak egyszerre több kockázatitőke-befektetőtől, és akár a soron következő befektetési körükhöz vezető lépéseket tehetnek. Jelentkezési határidő: április 27.

Bővebben