Hirdetés

Két év munkatapasztalattal jellemzően már medior pozícióban dolgoznak az IT karrierváltók

A Green Fox Academy ismét elvégezte átfogó alumni kutatását, amely többek között rámutat arra, hogy a 3 év IT munkatapasztalattal rendelkező karrierváltók átlagbére átlépi a bruttó 1 millió forintot. Két év szoftverfejlesztői munkatapasztalattal pedig jellemzően már medior pozícióban dolgoznak a bootcampet végzett szakemberek.

A felmérésben részt vevő, junior programozó képzést elvégző hallgatók átlagéletkora 29 év. A karrierváltók legnagyobb arányban gazdasági, illetve humán területen tanultak korábban, a válaszadók több mint 60 százaléka felsőfokú végzettséggel rendelkezik. Legtöbben a vendéglátás, az idegenforgalom, illetve az oktatás, kutatás szektorokat hagyják maguk mögött a programozásért.

„Folyamatosan keressük azokat a lehetőségeket, amelyekkel támogathatjuk a munkaerőpiacot a digitális átállásban. Gyakorlatorientált módszertanunkat ennek megfelelően dolgoztuk ki, amelynek piacképességét alumni kutatásunk is megerősíti. A válaszadók több mint 93 százaléka sikeresen megtalálta a helyét IT területen. Ezek a hallgatók átlagosan 2 hónap alatt már el is helyezkedtek az új munkahelyükön, 85 százalékukat pedig két év után előléptették, így látható, hogy a vállalatok nagyra értékelik a tudásukat” – mondta el Fachs Anita, a Green Fox Academy vállalati szolgáltatásokért felelős cégvezetője.

A karrierváltás leggyakoribb okaként a kiégést említették a válaszadók. A bootcampet végzett hallgatók közel 40%-a érezte úgy, hogy korábbi munkája nem motiválja, munkakedve és teljesítménye csökkent, emiatt határozott úgy, hogy teljesen új területen próbálja ki magát. Ezenfelül a válaszadók több mint negyede azért váltott a programozásra, mert korábbi képzettségükkel vagy munkatapasztalatukkal nem találtak maguknak megfelelő állást.

A szoftverfejlesztők számára a munkahelyválasztást az elérhető fizetés és juttatás mellett a munkakör és a feladatok nagyban befolyásolják, de meghatározó tényező még a szakmai kihívás, az innovatív projektekben való részvétel.

A rugalmas lehetőségek közül a távmunka, home office lehetősége előkelő helyen van a mérlegelt szempontok között, ezzel szemben a részmunkaidő lehetősége kevéssé volt fontos a felmérésben résztvevők körében. Tízből kilenc programozó szívesen vállalna munkát nemzetközi környezetben, megtartva magyarországi lakóhelyét, míg a válaszadók 8 százaléka dolgozik külföldön.

A kutatás a Green Fox Academy magyarországi Junior programozó képzésén 2016 és 2022 júniusa között végzett, és az alumni hálózatba bekapcsolódott 700 fő megkérdezésével történt. Az online kérdőívet 198 válaszadó töltötte ki 2022 júniusában.

Kép forrása: Green Fox Academy – Coding bootcamp

865 millió dolláros alapot nyit a Headline – a tőke fele Európában fog landolni

Az európai scaleupok 20 és 70 millió dollár közötti befektetéseket kaphatnak, és erre az esélyük növekszik akkor, ha innovációjukat a védelelemiparban, a gyógyszeriparban vagy a szoftveriparban lehet hasznosítani.

Bővebben

Bulgária lesz a felelős az Európai Unió kutatási, innovációs és startuppolitikájáért

A bolgár Ekaterina Zaharieva lesz a startupokért, kutatásért és innovációért felelős biztos a 2024-2029-es uniós ciklusban. A döntés ugyan formálisan még nem végleges, de valós politikai esélye nincs annak, hogy ne a 49 éves, jogász végzettségű, bolgár politikus töltse be ezt a biztosi posztot.

Bővebben

A mai kockázatitőke-piac nagy lehetőségeket teremt a kiemelkedő startupoknak, de óriási nyomást is helyez rájuk – mondja a HVCA elnöke

A nagy befektetések és az emelkedő értékelések teljesítési kényszert helyeznek a startupokra, így a befektetések sikeressége azon áll, hogy hogyan alakulnak az exit lehetőségek – miközben ezekről a lehetőségekről egyre kevesebb szó esik. Ilyen témákat fog körüljárni a HVCA szeptemberi konferenciája – ígéri Molnár András, a HVCA új elnöke.

Bővebben

2028-ig több mint 10 milliárd dollárt fektet be az AWS a brit ökoszisztémába

Az Amazon felhőalapú szolgáltatója ezt azért teszi, hogy tartani tudja a növekvő ügyféligényekkel a lépést, és létre tudja hozni a kellő digitális és AI-infrakstruktúrát. A brit ökoszisztéma 2028-ig ettől évente átlagosan 14 ezer új munkahelyet és a GDP 14 milliárd fontos növekedését várhatja.

Bővebben

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben