Hirdetés

Keress új helyet a startupodnak, alakítsd ki te Buda új közösségi irodaterét!

A Hengermalom projekt keretében a Dürer kert mögötti épületeket kívánja a tulajdonos egy pezsgő, befogadó közösségi és kulturális központtá alakítani. Arról, hogy milyenek lennének a vállalkozásodnak ideális körülmények, november közepéig mondhatod el a véleményed egy kérdőív kitöltésével. 

Kelenföld Dunához közelebbi része hagyományosan, a város ipari zónájáként az egyre növekvő metropolisz mindennapi kenyerét adta. A rendszerváltás utáni korszak a hatalmas ipari zónák fokozatos átalakulásával járt. Ma a területet daruk és betonkeverők zaja tölti be, a környék ingatlanfejlesztési zóna lett.

Az, hogy az ipari műemlékek közötti elkerített lakó- és irodaparkokból hogyan lesz élhető lakó- és munkakörnyezet, hogy hol van a terület központja, egyelőre nem látszik.

Pont ennek a koncepciónak a felvázolására törekszik a Város és Folyó Egyesület (Valyo) és az Építész Stúdió építésziroda, ami a tulajdonos BELTEX-Ingatlan megbízásából alakítja át a Kopaszi-gát szomszédságában lévő Budai Hengermalom területét, hogy létrehozzon egy élettel teli, befogadó közösségi központot a budai Duna-parton. 

Mint azt Huszár Daniella, a Valyo projektmenedzsere a Startup Online-nak írta:

„A projekt célja az is, hogy az irodaterületeket rugalmasan alakítható, inspiráló munkatérként nyissuk meg az új generációs vállalkozások és startup közösségek előtt, akik érdekes és egyedi atmoszférát keresnek.”

Ennek részeként november közepéig lehet kitölteni a kérdőívet, amiben a lehetséges jövőbeni partnerek és bérlők elmondhatják, hogy nekik milyen terekre és kialakításra lenne szükségük.

Hogyan lesz közösségi és kulturális központ a Hengermalomból?

A Hengermalom projekt a Hengermalom út Duna felőli végénél, a Dürer kert mögött két ikonikus épület és a közöttük lévő udvar hasznosítására koncentrál. Az itt lévő ipari terekben rengeteg lehetőség rejlik – először a földszinti tereket és az udvart tervezi hasznosítani a Valyo.

A Henger és a Malom elhelyezkedése. Forrás: A Hengermalom projekt honlapja

Ahogy írják: a Siló belső terét eleinte elsősorban eseményekre, időszakos programokra szeretnék majd használni,

a 750 négyzetméter alapterületű Malom terei viszont már rövid távon is sok különböző funkciót betölthetnek: kialakíthatók ott például stúdiók, műhelyek, közösségi iroda, vendéglátóhelyek vagy próbatermek is.

A kérdőív ennek mentén hivatott felmérni a pontos igényeket, például hogy az adott szereplőnek milyen típusú helyiségekre van szüksége, az alapvető infrastruktúrán túl milyen funkciókat látna szívesen, vagy hogy mikortól és milyen időtávra költözne be szívesen a Hengermalom területére.

A válaszok alapján a Valyo egy középtávú hasznosítási stratégiát dolgoz ki a tulajdonos számára, amiben kitér már a lehetséges bérlőkre és működési modellre is.

A 2025-ben esedékes próbaüzem során megtörténik az épületek fokozatos belakása, az infrastruktúra folyamatos fejlesztése, a bérlői és látogatói kör kiépítése a környék fejlődésével párhuzamosan.

A Hengermalom épülete jelenleg. Forrás: Simon Zsuzsi

Mint arra a Valyo felhívja a figyelmet, a folyamatosan átalakuló rozsdaövezetben sok új építkezés van, a következő időszakban pedig egyre inkább egy önálló városrésszé alakul majd a környék. A projekt víziójaként a Hengermalom lenne ennek a területnek a közösségi és kulturális központja, amely többek között:

  • javítja a városképet és a lakosok életminőségét,
  • összetartó helyi közösséget kovácsol,
  • illetve csökkenti a szemét mennyiségét, megóvja a természetes erőforrásokat, és hozzájárul a tisztább, egészségesebb környezethez.

Az egyesület arra is felhívja a figyelmet, hogy a projekt jelenleg a koncepcióalkotás fázisában van, és mint a folyamat facilitátora feltérképezik és közvetítik a tuladonos felé az érdeklődőket és igényeiket, ugyanakkor ingatlanközvetítő tevékenységet nem végeznek.

A Hengermalom projektről bővebben annak honlapján tájékozódhatsz, a kérdőívet pedig ide kattintva töltheted ki.

NYITÓKÉP: A projekt keretében, októberben a Hengermalom tereiben rendezett eseménysorozat. Forrás: Makers’ Market

Felvásárolta a Quantum Iskolaszövetkezet Balogh Petya HR-cégét

A Quantumra még 2022-ben figyelt fel Balogh Petya a Cápák közöttben, azóta befektetőként és mentorként is segítette a csapatot. Most a Quantum kis halból üzlettárssá válik, a cél pedig létrehozni az ország legversenyképesebb HR-szolgáltatását.

Bővebben

A fogyatékkal élőket segítő megoldásokkal nyertek nemzetközi versenyt magyarok

Az EyeRider csapatának győztes applikációja kizárólag a telefonba beépített érzékelőket használja arra, hogy a látássérültek még a nehezebb terepeken is tudjanak tájékozódni. Emellett lebénult és mozgássérülteket segítő magyar megoldások is értek el helyezést a 2024. évi CYBATHLON versenyen.

Bővebben

Jelentkezz a START Ideathon középiskolás ötletversenyre!

A legjobb csapatok ösztöndíjat és elektronikai vásárlási utalványt kapnak, továbbá részt vehetnek a Talent’s Talk 2025 tehetségfórum külföldi rendezvényén, vagy találkozhatnak egy vállalkozói ideáljukkal. Jelentkezési határidő: december 13.

Bővebben

Változások az Aleph Alpha tulajdonosi szerkezetében: új részvényes jelent meg a német AI startupnál

A Deutsche Bank olyan kiszálló befektetők részvényeit vásárolta meg, akik már nem hisznek abban, hogy az Aleph Alpha értéke növekedni fog. A befektetők most először mondtak véleményt a startup ősz eleji pivotálásáról.

Bővebben

Csődvédelmi eljárás alá vonják Európa akkumulátorgyártó reménységét, a Northvoltot – de mit jelent ez pontosan?

A svéd startup 5,84 milliárd dollár adósságot halmozott fel az elmúlt években, és utolsó mentsvárként az USA csődtörvénykönyv 11. fejezete szerinti eljárásához folyamodott. Ennek értelmében négy hónapot nyert arra, hogy bíróság előtt bizonyítsa: képes rendbe rakni financiális helyzetét.

Bővebben

Fél éve sem alapították, máris az E.ON, az MBH és a Spar is a Carbon.Crane ügyfelei lettek

A cégek karbonlábnyomának optimalizálásával piacra lépő Carbon.Crane nemcsak az ügyfelek, hanem a befektetők figyelmét is hamar felkeltette: többek között a Balogh Petya nevével fémjelzett STRT is beállt tőkével a startup mögé.

Bővebben