Hirdetés

Jelentkezz a világ legnagyobb turisztikai startup versenyére!

A ENSZ Turisztikai Világszervezete (UNWTO) azokat a legformabontóbb startupokat keresi, akik átformálják az emberek utazási szokásait és a utazás élményét. Szállj ringbe Te is, hogy pitch formájában bemutathasd innovatív megoldásodat a globális turizmus vezetőiből álló zsűri előtt, akik között legfelső globális befektetők és vállalatok is vannak. A verseny kitűnő alkalmat kínál a kapcsolatépítésre is.

Az ENSZ Turisztikai Világszervezete (UNWTO) első alkalommal hirdeti meg startup versenyét digitalizáció a turizmusbantémakörben. A turisztikai szektor digitalizációjában érdekelt startupok számára kiírt verseny célja új szakmai megoldások és smart ötletek generálása, illetve ezek gyakorlati megvalósítása.

A turizmus az egyik legalkalmasabb szektor a folyamatos növekedést biztosítására, munkahelyek létrehozására, a szegénység csökkentésére, a fenntartható fejlődés és a béke erősítésére.

A világ GDP-jének 10%-át előállító turizmusnak fontos hatása van az exportra, a munkaerőpiacra, a befektetésekre, az infrastrukturális fejlesztésekre és a társadalmi folyamatokra.

A pályázat tematikájában kapcsolódik a 2018. szeptember 27-én Budapesten megrendezésre kerülő Turizmus Világnaphoz, melynek témája Tourism and digital transformation.

A Turizmus Világnap központi rendezvényére első alkalommal kerül sor Magyarországon. 1980 óta az ENSZ Turisztikai Világszervezete közreműködésével minden évben szeptember 27-én egy nagyszabású rendezvényre kerül sor az adott vendéglátó országban. A Turizmus Világnap 2018 magyarországi fő szervezői a Külgazdasági és Külügyminisztérium Turizmusdiplomáciai Főosztálya és a Magyar Turisztikai Ügynökség.

Jelentkezés és részletes információk:
www.tourismstartups.org
Jelentkezési határidő: 2018. szeptember 3.
Budapesti elődöntő: 2018. szeptember 27.
A tíz döntős 2019. január 23-27-e között a Madridban megrendezésre kerülő FITUR nemzetközi turisztikai kereskedelmi vásáron mutatkozhat be.
A szervezők számára fontos a magyar résztvevőket figyelemmel kísérhessék, ezért kérjük, hogy pályázata benyújtását jelezd a turizmus@mfa.gov.hu címen is. A tárgyrovatba írja be: startup competition.

Forrás: http://www.bvk.hu/hirlevel

Egy női alapító vallomásai – ezzel a címmel indít új podcastot Meghan Markle

A brit királyi család tagja 8 epizódon keresztül folytat beszélgetéseket női vállalkozókkal a karrierjükről, és arról, hogy nőként hogyan lehet sikeresen vállalkozást építeni.

Bővebben

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben