Hirdetés

Ismered az érzést, mikor elejted a telefonodat és megáll az idő?

Elcsendesedik a világ, és hallod a szívdobogásoda? Lassított felvételben látod, ahogy landol a sokszázezres kütyü az aszfalton. Hogyan landolt? Ugye ezúttal szerencsém van? Vagy nincs? Ha ezek járnak a fejedben, akkor itt a téged célzó biztonsági tok egy kreatív német fiatalembertől!

Az alábbi videón látszik, hogy a találmány egy kicsit olyan, mint egy légzsák a telefonhoz. Ötletgazdája Philip Frenzel, a német Aalen Egyetem mérnöke.

Megoldásával elnyerte a Német Mechatronikai Társaság legmagasabb díját, amely a diákok projektjeit versenyeztette meg az ország egész területén.

Amint fent látható, az érkezése nyolc vékony fém lemez pattan ki, amelyek normális esetben laposan a tok belsejében kapnak helyet. De amikor érzékelik a zuhanást, kiugranak és felhajlanak, és így védi meg a telefon széleit az ütközéstől. Ez a technika jelentősen lágyítja a becsapódást.

Amikor pedig felveszed a (remélhetőleg sértetlen) telefonodat, egyszerűen csak hajtsd vissza a rugókat a tokjába, hogy felkészülhessenek a következő életmentő bevetésre.

Forrás: PREVIEW

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben

Hogyan érdemeld ki a Z generáció márkahűségét?

Több ökoszisztéma-szereplő összefogásával készült átfogó kutatás az 1995-2006 között született korcsoport helyzetéről, gondolkodásáról, értékvilágáról és vásárlási szokásairól. A főbb eredményeket ismertetjük.

Bővebben