Hirdetés

Innovatív vállalkozásokat támogató díjat nyert az építőipari szoftvert gyártó cég

Ausztriában idén első alkalommal adták át a világ egyik vezető könyvvizsgáló és üzleti tanácsadó vállalata, az EY és partnerei által alapított EY Scale-up Award díjakat. Céljuk, hogy az osztrák piacon kiemelkedően teljesítő, innovatív vállalkozásokat támogassák nemcsak az elismeréssel, hanem az azzal járó, 100 ezer euró értékű képzési, tanácsadási csomaggal is. A fődíjat szoros versenyben a Magyarországon is forgalmazott építőipari szoftver gyártója, a PlanRadar érdemelte ki.

A verseny komolyságát jelzi, hogy az első körben 150 pályázat érkezett a zsűrihez, amely 10 kategóriában hirdetett győztest. A megmérettetésen azok a cégek vehettek részt, amelyek legalább 10 alkalmazottat foglalkoztatnak és három egymást követő évben növekedést értek el a létszámban vagy az árbevételben. A szabályok értelmében a kategóriák első helyezettjei jutottak tovább a nagydöntőbe, amelyben a PlanRadar végzett az élen, így 2022-ben kiérdemelte az Ausztria legjobb scale-upja címet. A zsűri értékelése szerint a jelentkezők száma és felkészültsége felülmúlta az előzetes várakozásokat, ami azt jelzi, hogy a dinamikusan növekvő start-up és scale-up vállalkozások egyre fontosabb szerepet játszanak az ország gazdasági életében. Különösen az innovációban, az értékteremtésben, a magas képzettséget igénylő, a fiatal tehetségek számára is vonzó munkahelyek létrehozásban válnak egyre inkább meghatározó, megkerülhetetlen szereplőkké.

„Büszkék vagyunk arra, hogy az építőipar képviselőjeként a PlanRadar nyerte el az elismerést ebben a rangos versenyben, a díj megerősít minket abban, hogy jó úton járunk. Az ágazat komoly fejlődés előtt áll, amelyben meghatározó szerepe lesz a digitalizációnak. Külön öröm számunkra, hogy Magyarországon is egyre több felhasználó ismeri fel a korszerű megoldások által biztosított előnyöket, amelyekkel időt és pénzt takarítanak meg, javítják hatékonyságukat, erősítik versenyképességüket” – mondja Simon Szilárd, a bécsi székhelyű cég magyarországi csapatának képviselője.

A hatékonyság növelésére azért is szükség van, mert éves alapon és havi összevetésben is csökkent júniusban a hazai építőipar teljesítménye, közölte az augusztus közepén kiadott gyorsjelentésében a Központi Statisztikai Hivatal. 2022 júniusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 8,1 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. A szezonálisan és munkanaphatással kiigazított indexek alapján az építőipar termelése 5,2 százalékkal alacsonyabb volt a májusinál. A második negyedévben az építőipar termelői árai – egyes építőanyagok jelentős drágulása miatt – 25 százalékkal nőttek az előző év azonos időszakához viszonyítva. A digitalizáció nem jelent megoldást minden problémára, de hatékony eszköz lehet az iparági szereplők kezében a tervezési, kivitelezési, épületfenntartási folyamatok összehangolására, a hibák kiszűrésére és gyors kijavítására, a sok esetben szinte naponta bekövetkező munkaszervezési változások, nem várt események kezelésére.

Forrás: Prím Hírek

Egy női alapító vallomásai – ezzel a címmel indít új podcastot Meghan Markle

A brit királyi család tagja 8 epizódon keresztül folytat beszélgetéseket női vállalkozókkal a karrierjükről, és arról, hogy nőként hogyan lehet sikeresen vállalkozást építeni.

Bővebben

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben