Hirdetés

Indul a negyedik agrár stratup inkubációs program

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara agrár startup programja 2019 óta több programelemmel is támogatja az új típusú fejlesztéseket, annak érdekében, hogy az agrárium digitalizációs szintje növekedjen és minél több gazdálkodó kezdje alkalmazni a hatékonyságnövelő és fenntartható megoldásokat. Az idei évben negyedik alkalommal induló nagyvállalati–startup inkubációs program fő célja, hogy a szektort érintő kihívásokra megoldásokat találjon. Az inkubációs program szakmai partnere a Design Terminal.

A hazai agrárium digitalizációja elengedhetetlen. A NAK TechLab programban olyan fejlesztéseket támogatunk, melyekkel tagjaink mindennapi munkáját is megkönnyíthetjük. A kamara agrár startup programjával a hatékonysági mutatók növelésén dolgozunk, és több olyan technológiai fejlesztést segítünk elő, vagy veszünk részt a szakmai támogatásában, melyek jelentős profitnövekedést tudnak produkálni a gazdálkodóknak.” – emelte ki Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke.

A nagyvállalatok együttműködésével a hazai agráriumot érintő, megoldandó problémák kerültek összegyűjtésre, melyekre a startupok hozhatnak megoldásokat. A nagyvállalatokkal való lehetséges együttműködés jelenthet piaci validációt, közös termékfejlesztést, tesztkörnyezetet, befektetést vagy konkrét megállapodást a startup és nagyvállalat között.

Az idei évben olyan piacvezető nagyvállalatok csatlakoztak a programhoz, mint a Claas Hungária Kft., a Corteva Agriscience, a Pápai Hús Kft., az Axiál Kft., a Bonafarm Csoport és a Hungrana Kft. A három hónapot felölelő programba várnak minden olyan technológiai fejlesztést, mely a nagyvállalati kihívásokra választ képest adni.

A kihívásokról és a jelentkezésről további részletek itt.

A startupoknak óriási segítséget adhat a kamara által biztosított agrár szakértelem termékük továbbfejlesztéséhez. Az aktuális agrárpiaci információkon túl a startupok üzleti képzésekkel, termékfejlesztési és nagyvállalati mentorokkal dolgozva fejleszthetik tovább digitális megoldásaikat. Az intenzív mentorálás mellett a résztvevők jogi, és tőkebevonással kapcsolatos tanácsokat is kapnak, a mihamarabbi piacra lépés érdekében.

Technológiai partnerként a Vodafone Business az inkubációs program kezdete óta szakértői és fejlesztői háttérrel támogatja a programban részt vevő startupokat. 

Jelentkezési határidő: 2022. augusztus 7.

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben

Hogyan érdemeld ki a Z generáció márkahűségét?

Több ökoszisztéma-szereplő összefogásával készült átfogó kutatás az 1995-2006 között született korcsoport helyzetéről, gondolkodásáról, értékvilágáról és vásárlási szokásairól. A főbb eredményeket ismertetjük.

Bővebben