Hirdetés

Ilyen lesz 2018 a startuppiacon

jövő

A hazai startuppiac meghatározó szereplői, vezérigazgatói, szakemberei mondják el, mit gondolnak a startup ökoszisztéma idei lehetőségeiről, esélyeiről, kihívásairól. Érdekes, izgalmas gondolatok első kézből.

A háborúról

„We are living in a war. The war of reindustrialization where talent is the new army, startups the new weapons.”

– Sebastian Tamas, Hungarian National Trading House, director of innovations –

Sebastian Tamas

Régiós startupközpontról

„Amennyiben hazánkban biztosítani tudjuk a megfelelő finanszírozási, szakmai, illetve infrastrukturális környezetet, akkor Budapest esélyes, hogy a dobogó legfelső fokára álljon a kelet-közép-európai régióban az innovációért és az aranyásókért folytatott versenyben.”

– Katona Bence Gergely, Hiventures, vezérigazgató-helyettes –

Katona Bence

A választás művészetéről

„Arra kell törekednünk, hogy az a kevés társaság, amelynek bizalmat szavazunk, az iparág krémjét képviseljék.”

– Molnár András, Protfolion Kockázati Tőkealap, vezérigazgató –

Molnár András

A médiabefektetőről

„Speciális cégkörre lövünk, amelyek túljutottak, vagy túlélték a korai startupfázist.”

– Szabó András, RTL Magyarország digitális és fejlesztési igazgató –

Szabó András rtl

A növekedésről

„A startupoknál a legfontosabb, hogy 12-24 hónapos etapokban érjenek el intenzív növekedést és utána célozzanak meg egy új növekedési szakaszt.”

– Simó György, Day One, ügyvezető partner –

Simó György

A hogyanokról

„A legnagyobb kérdés a startupok, befektetők, nagyvállalatok számára, ma már nem az, hogy mit hanem sokkal inkább a hogyan, azaz hogyan adok el.”

– Winkler Zsolt, MOL Csoport, Innovációs Hub, vezető –

Winkler Zsolt

A célokról

„Ha az ember felmegy a chrunchbase-re láthatja, hogy Magyarországon 390 startupcég működik. Az 1,3 milliós lélekszámú Észtországban viszont 530. Vagyis lélekszámra vetítve tízszer több a startup Észtországban. Reális cél, hogy Magyarországon is legyen nagyobb ez az ökoszisztéma. A mi célunk, hogy ezer céget indítsunk el hét év alatt.”

– Kisgergely Kornél, Hiventures, vezérigazgató –

Kisgergely Kornél

Mindezekről további részleteket olvashat a StartUP! Magazin második számában. A lapot megtalálja az újságárusoknál, vagy akár elő is fizetheti ide kattintva.

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben

Csehország mutatja az utat a kelet-közép-európai startup-ökoszisztémának

A cseh ökoszisztéma 2024 első félévében egymaga lefedte a CEE régióban a startupoknak adott tőkemennyiség majdnem 39 százalékát. A cseh startupoknál landoló összes befektetés több mint 83 százaléka ugyanakkor három nagy finanszírozási körnek köszönhető.

Bővebben

Pivotált a német AI-bajnok, az Aleph Alpha

Az Aleph Alpha a pivotálással gyakorlatilag kiszáll a saját LLM-modell fejlesztés versenyéből, és helyette a meglévő modellek használatának támogatására építi fel üzleti modelljét. A lépésre az szoríthatta rá a startupot, hogy nem volt képes kilépni a nemzetközi piacra, és így lemaradt a modellfejlesztők versenyében.

Bővebben

25. alkalommal rendezi meg a HVCA a befektetési konferenciáját

A Magyar Kockázati – és Magántőke Egyesület (HVCA) konferenciája lehetőséget teremt az üzleti, politikai és jogi közösségek vezetőinek, hogy megvitathassák a magántőke és a kockázati tőke közép-kelet és délkelet-európai helyzetét. A rendezvény kiemelt előadója az izraeli kockázatitőke-ipar egyik alapítója és formálója, Jonathan Medved lesz. Időpont és helyszín: szeptember 24., Budapest Music Center.

Bővebben

Novemberben nyitja meg kapuit a Puzl CowOrKing budapesti irodahelyisége

A bolgár közösségi irodaszolgáltató értékajánlata az A vagy B osztályú irodákkal és a lakásirodákkal szemben a teljeskörű szolgáltatáscsomagjuk, valamint a rugalmasság. A 850 fős férőhelyű coworking irodahelyiségbe már lehet jelentkezni bérlőnek.

Bővebben

Egyre több időbe telik kockázati tőkét bevonniuk az európai startupoknak

Az európai startupok számára a tőkebevonási körök között eltelt idő egyre nő az utóbbi 1-2 évben. Ennek oka a PitchBook elemzése szerint a kockázati tőke óvatossága, valamint az, hogy a startupok a pénzügyi stabilitást igyekeznek demonstrálni, és az aktuális befektetést minél tovább ki akarják húzni.

Bővebben