Hirdetés

Így lesz minden egyetemistának autója

A ŠKODA AUTO és a ŠKODA AUTO DigiLab jóvoltából először Prágában, majd Európa-szerte elindulhat az egyedülálló Uniqway carsharing platform. A szolgáltatás kifejlesztésében három prágai egyetem hallgatói is részt vett. A cseh autógyártó 15 ŠKODA FABIA STYLE rendelkezésre bocsátásával járul hozzá a projekt megvalósulásához.

A ŠKODA AUTO következetesen támogatja a fiatal tehetségeket, a legkülönbözőbb szakterületeken kínálva munkalehetőséget számukra. Ennek szellemében a vállalat számos felsőoktatási intézménnyel működik együtt Csehországban. A Uniqway formájában új szintre léphetett a gazdag hagyományokra visszatekintő Mladá Boleslav-i márka és három prágai egyetem együttműködése, első ízben teszi ugyanis lehetővé egy autógyártó egyetemi hallgatók által kifejlesztett mobilitási szolgáltatás megvalósulását.

Az alapötlet: színvonalas mobilitás, a szűk költségvetés és a saját autó hiánya ellenére is.

A projektet a ŠKODA AUTO és a ŠKODA AUTO DigiLab finanszírozza, emellett szakmai támogatókkal is segítette a hallgatók munkáját. A mobiltelefonos alkalmazást a tanulók fejlesztették ki, akárcsak a grafikai dizájnt, de marketingtevékenységet is szerveztek és a megfelelő gépkocsikat is ők választották ki.

Amennyiben a gyakorlati teszt is sikeresen zárul és a résztvevő 300 diák visszajelzései kedvezőek, a három prágai egyetem minden hallgatójának rendelkezésére állhat a szolgáltatás, a jövőben pedig további érdeklődő felsőoktatási intézményeknek is felkínálják.

A Uniqway szolgáltatás számára a hallgatók a ŠKODA AUTO Csehország és a ŠKODA AUTO DigiLab szakembereivel közösen weboldalt és mobiltelefonos alkalmazást is készítettek. Az ISIC diákigazolvánnyal díjmentes regisztrációt követően az autók az alkalmazás segítségével kereshetők, illetve foglalhatók. A 15 vadonatúj ŠKODA FABIA STYLE mindegyikében speciális Uniqway-gomb jelzi színkóddal, hogy az autó épp potenciális parkolási zónában vagy a jármű visszaadására megfelelő helyen tartózkodik.

2028-ig több mint 10 milliárd dollárt fektet be az AWS a brit ökoszisztémába

Az Amazon felhőalapú szolgáltatója ezt azért teszi, hogy tartani tudja a növekvő ügyféligényekkel a lépést, és létre tudja hozni a kellő digitális és AI-infrakstruktúrát. A brit ökoszisztéma 2028-ig ettől évente átlagosan 14 ezer új munkahelyet és a GDP 14 milliárd fontos növekedését várhatja.

Bővebben

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben

Csehország mutatja az utat a kelet-közép-európai startup-ökoszisztémának

A cseh ökoszisztéma 2024 első félévében egymaga lefedte a CEE régióban a startupoknak adott tőkemennyiség majdnem 39 százalékát. A cseh startupoknál landoló összes befektetés több mint 83 százaléka ugyanakkor három nagy finanszírozási körnek köszönhető.

Bővebben

Pivotált a német AI-bajnok, az Aleph Alpha

Az Aleph Alpha a pivotálással gyakorlatilag kiszáll a saját LLM-modell fejlesztés versenyéből, és helyette a meglévő modellek használatának támogatására építi fel üzleti modelljét. A lépésre az szoríthatta rá a startupot, hogy nem volt képes kilépni a nemzetközi piacra, és így lemaradt a modellfejlesztők versenyében.

Bővebben

25. alkalommal rendezi meg a HVCA a befektetési konferenciáját

A Magyar Kockázati – és Magántőke Egyesület (HVCA) konferenciája lehetőséget teremt az üzleti, politikai és jogi közösségek vezetőinek, hogy megvitathassák a magántőke és a kockázati tőke közép-kelet és délkelet-európai helyzetét. A rendezvény kiemelt előadója az izraeli kockázatitőke-ipar egyik alapítója és formálója, Jonathan Medved lesz. Időpont és helyszín: szeptember 24., Budapest Music Center.

Bővebben

Novemberben nyitja meg kapuit a Puzl CowOrKing budapesti irodahelyisége

A bolgár közösségi irodaszolgáltató értékajánlata az A vagy B osztályú irodákkal és a lakásirodákkal szemben a teljeskörű szolgáltatáscsomagjuk, valamint a rugalmasság. A 850 fős férőhelyű coworking irodahelyiségbe már lehet jelentkezni bérlőnek.

Bővebben

Egyre több időbe telik kockázati tőkét bevonniuk az európai startupoknak

Az európai startupok számára a tőkebevonási körök között eltelt idő egyre nő az utóbbi 1-2 évben. Ennek oka a PitchBook elemzése szerint a kockázati tőke óvatossága, valamint az, hogy a startupok a pénzügyi stabilitást igyekeznek demonstrálni, és az aktuális befektetést minél tovább ki akarják húzni.

Bővebben