Hirdetés

Így forgatja fel egy startup a marketing piacot

Inspiráló a Wobe San Franciscoban alapított marketinges startup profilváltási története. A határozott döntés és vakmerő csavar 9 millió dollárt hozott a vállalatnak!

A Wobe (korábban TapFwd) egy év eleji teljes rebranding, illetve a mobilhirdetési üzletáguk felszámolása után új ötletekkel frissítik fel a kicsit unalmas marketing ágazatot.

A társalapítók, Eddie Siegel és Alex Wasserman egy úgynevezett márkaszervizhálózatot építenek, új lehetőségeket kínálva a vállalatok számára, hogy hasonló profilú márkák marketing partnerséget alakítsanak ki. Azt állítják, hogy a Wove segítségével egy másik céggel való win-win kapcsolat kialakítása olyan egyszerű, mint egy Facebook ismerősnek jelölés.

„A vállalatok nem osztják meg egymással az adatbázisaikat, és nem is adják el egymásnak azt” – nyilatkozta Siegel a Techcrunchnak. „Azt látjuk az adatbázis megosztása és a partnerként folytatott marketing csak akkor jöhet létre, ha ahhoz egy harmadik szereplő is képbe kerül, mert a vállalatok nem tudnak kilépni abból, hogy a core business-t fejlesszék.”

Íme egy példa a Wobe stratégiájára: A Wag nevű kutyasétáltatással foglalkozo startup beregisztrál. A Wobe felismeri, hogy passzol a célcsoportjuk az Ollie-hoz, akik egy kutyaeledel startup. A két cég megállapodik abban, hogy rövid távú promóciót indítanak, amely kedvezményekkel szolgál az Ollie ügyfeleinek, ha Wag fiókot hoznak létre – és fordítva. A Wove ezután tárgyalásokat folytat a partnerség feltételeiről, fejleszti a promóciós anyagokat, és végül riportál arról, hogy ez a partnerség miként erősítette meg a vállalkozásokat.

Az új koncepció új befektetést is hozott: 9 millió dollárral lett gazdagabb a cég, s így mérnöki és fejlesztő csapatuk bővítését tervezik. Ebben a befektetési körben csatlakozott Howard Hartenbaum is hozzájuk az August Capital-tól a board team-be.

Forrás: TC

Egy női alapító vallomásai – ezzel a címmel indít új podcastot Meghan Markle

A brit királyi család tagja 8 epizódon keresztül folytat beszélgetéseket női vállalkozókkal a karrierjükről, és arról, hogy nőként hogyan lehet sikeresen vállalkozást építeni.

Bővebben

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben