Hirdetés

Idén is megrendezik Közép-Kelet-Európa meghatározó fintech konferenciáját, a Money Motiont

A március 27-28-án, Zágrábban megrendezendő eseményen magyar fintech szakértők is előadnak.

Idén harmadik alkalommal rendezik meg a CEE régió rangos fintech konferenciáját, a Money Motiont, aminek célja összehozni az pénzügyi szektor vezetőit, innovátorait és piacformáló szereplőit a pénzügyi szektor jövőjének alakítása érdekében, és együttműködési platformként szolgáljon a tudásmegosztásban és az üzleti növekedésben.

Így egyaránt jelen lesznek a legnagyobb bankok, vezető technológiai vállalatok, (mint a Visa, a Mastercard és az AWS), kormányzati és civil szervezetek, startupok, valamint nemzetközi befektetők is.

A rendezvényt március 27-28-án rendezik meg Zágrábban, a Zagreb Fair konferenciaközpontban, várhatóan 2 ezer fő feletti résztvevővel, több tucat országból és több mint 7 ezer intézmény képviseletében.

Mire számíthatunk?

A kétnapos konferencia négy színpadon zajló, több mint 90 iparági szakértőt felvonultató programot kínál, amely a fintech és a digitális bankolás fejlődésétől kezdve, a kriptovalutákon, blokkláncon, mesterséges intelligencián, a szabályozási környezet változásán át a legújabb pénzügyi technológiákig és a fintech más iparágakkal való integrációjáig számos témát ölel fel.

Mint azt Nikola Škorić, a Money Motion társalapítója és a horvát kriptovaluta-brókercég Electrocoin ügyvezetője kifejtette: az idei Money Motion azért is lesz kifejezetten érdekes, mert ma már teljesen más világban élünk, mint egy évvel ezelőtt. „Az elmúlt hat hónapban váratlan változásoknak lehettünk tanúi a fintech és a kapcsolódó iparágak terén.

A bitcoin minden várakozást felülmúlva növekedett, (…) a hagyományos pénzintézetek egyre nagyobb mértékben fektetnek be a kriptovalutákba, amelyeket korábban határozottan elutasítottak, miközben az európai szabályozások folyamatos felülvizsgálat alatt állnak, különösen az agilisabb piacok – például az amerikai – tükrében.”

Magyar fintech szakértők a meghívott előadók között

Az eseményen magyar fintech szakértők előadását is hallgathatják majd az érdeklődők. Így például

jelen lesz Kaszás Zoltán, az OTP Bank Group Digital igazgatója, ami pozícióban ő felel az OTP Bank csoportszintű digitális átalakulásáért, az AI infrastruktúra fejlesztéséért és a szabványosított IT-működésért.

Zoltán az ezen a területen szerzett tapasztalatait fogja megosztani az idei Money Motion konferencián.

Szintén a meghívottak között van Ács Zoltán, a Magyar Fintech Szövetség elnöke és az MBH FintechLab ügyvezető igazgatója, aki évek óta aktívan támogatja a fintech startupokat, valamint vállalati innovációs programokat vezet.

Az ő célja, hogy minél több magyar fintech startup számára biztosítson nemzetközi megjelenési lehetőséget a konferencián. Emellett a Money Motion partnerségre lép a Magyar Fintech Szövetséggel, amelynek képviselői szintén részt vesznek az eseményen.

A szervezők a Magyar-Horvát Kereskedelmi és Iparkamarával is együttműködnek annak érdekében, hogy minél több magyar szakértő vehessen részt az eseményen. A Money Motion a régió vezető fintech cégeinek támogatásával valósul meg, köztük az ASEE, Monri, Mastercard, OTP banka, A1 Hrvatska, Croatia osiguranje és a LAQO szponzorációjával.

Mindemellett február 28-ig lehet jelentkezni Money Motion harmadik Startup Pitch Competition rendezvényére is, amely

jó lehetőséget kínál a feltörekvő fintech startupoknak arra, hogy megmutassák magukat a nemzetközi fintech közegben, és versenybe szálljanak a 20 ezer eurós fődíjért.

További információkért és a jegyekért a Money Motionről kattints ide!

KÉPEK: A 2024. évi Money Motion fotói. Forrás: Money Motion

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben

Hogyan érdemeld ki a Z generáció márkahűségét?

Több ökoszisztéma-szereplő összefogásával készült átfogó kutatás az 1995-2006 között született korcsoport helyzetéről, gondolkodásáról, értékvilágáról és vásárlási szokásairól. A főbb eredményeket ismertetjük.

Bővebben