Hirdetés

Idén is lesz Ideathon: fókuszban a jövő

Immár ötödik alkalommal rendezik az Ideathon 5.0 ötletversenyt Győrben. A résztvevők ebben az évben a jelenben már észlelhető, de igazán a jövőben realizálódó problémák megoldásaira tesznek kísérletet.  Újdonság,  az eddigi megszokott gyakorlattól eltérően, hogy először öt dedikált altémakörben kerülnek problémák feltárásra illetve megfogalmazásra, majd a csapatalkotás követően kezdődik az adott ötlet kidolgozása. A győztes csapat minden tagja részesül egy 100 000 forint értékű elektronikai vásárlási utalványban és még sok minden másban.

Őrült nyereményeső vár az Ideathon 5.0 résztvevőire, a teljesség igénye nélkül: részvétel a Sarajevo Tech Startup Summiton teljes ellátással, tagság Balogh Petya új tőzsdei cégében, a STRT Akadémián, mentoráció vállalkozókkal, belépőjegyek üzleti fesztiválokra. A nyár első hétvégéjén az intenzív, háromnapos közösségi gondolkodáson a megoldandó probléma beazonosításán, értelmezésén és az erre megoldást jelentő ötletek kifejlesztésén dolgozhatnak a csapatok a tervezői gondolkodás (design thinking módszertan) segítségével. A háromnapos esemény szakmai vezetői Kószó Kamill és Gurály Sára lesz Meet business design ügynökségtől.

Az elmúlt néhány évtizedben az életmódunk drasztikusan megváltozott. A világunk gyorsan és váratlanul alakult át, amelyekre mi új ötletekkel és gyakorlatokkal próbálunk válaszolni. Az új trendek és technológiák megjelenésével folyamatosan változik az is, ahogy élünk, dolgozunk és szórakozunk. Az új technológiák újraértelmezték, hogy hogyan kommunikálunk, gondolkodunk, vásárolunk, mit hogyan csinálunk, ami pedig a nap végén meghatározza hogy kik vagyunk és ki az akivé válni szeretnénk egyénenként és társadalomként. Ha a jövőbe tekintünk, láthatjuk hogy ezek a változások nem lassulnak, ezért nem csak érdekes, de fontos is megértenünk és gondolkodnunk azon, hogy mit tartogat a jövő az emberek, vállalkozások és teljes iparágak számára.” – mondta el Molnár Pál az Ideathon ötletverseny társalapítója a fő témakörrel (jövő) kapcsolatos kérdésre.

Ezek az őrült  változásokat folyamatosan érzi minden piaci jelenlévő, iparágtól függetlenül, gondoljunk csak a napjainkat legnagyobb izgalomban tartó és a legtöbb kérdést felvető mesterséges intelligenciára. Az Ideathon 5.0 öt dedikált altémája közül természetesen az egyik a mesterséges intelligencia, továbbá pénzügyi kihívások a jövőben, a urbanizáció következményei – városi közlekedés kihívásai,az E-Mobilitás, és a fenntarthatóság.

Az Ideathon 5.0-ra meglévő csapattal és egyénileg is lehet jelentkezni, hiszen a rendezvény első napján kerülnek kialakításra a csapatok, amelyek egész hétvégén együtt fognak dolgozni a nekik dedikált ötleten. A hétvége a június 4-én tartandó Demo Day-el zárul, ahol a csapatok szakmai zsűri előtt prezentálják a hétvégi munkájukat.  A Demo Day egy publikus esemény, ahova a szervezők várják az téma iránt érdeklődőket.

A verseny az Ideathon Kft. és a StartITup Győr  közös szervezésében valósul meg. Az esemény főtámogatói: a MBH Fintechlab, Védelmi Innovációs Kutatóintézet, Opten Informatikai Kft., Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

Az esemény kiemelt partnere: MeOut Group

Bővebb információ és jelentkezés: https://jegyek.ideathon.me/

Jelentkezési határidő: 2023. június 02.

500 ezer dolláros pre-seed kört vont be a magyar AI-startup, a Voovo

A befektetők közt olyan nevek találhatók, mint az amerikai Techstars, és a magyar befektetői szcéna ismert szereplői: a Balogh Petya nevével fémjelzett STRT, a Hild Imréhez köthető Óbuda Uni Venture Capital (ÓUVC), valamint a HunBAN elnöke, Csillag Péter.

Bővebben

Hogyan építs startupot egy tabusított piacon?

Amikor egy társadalmi tabukkal övezett piacon próbálsz a startupoddal érvényesülni, nehezített pályán játszol: az ügyfeleid és a befektőid is bizalmatlanok veled szemben, és még a hatóságok is komoly fejfájást okozhatnak. Hogyan boldogulj ilyen körülmények között? A szexuális segédeszközök piacán sikeres MisteryVibe társalapítója és CEO-ja osztja meg a tippjeit.

Bővebben

Nyolc grafikon a védelmi technológiába áramló kockázatitőke-befektetésekről a NATO-ban és Európában

Hatalmas ugrást tapasztalhatunk a védelmi technológiára szánt kockázati tőkét tekintve: 2018 óta több mint négyszeresére nőtt a kihelyezett tőke mértéke a NATO és szövetségesei körében. A növekedés az európai piacon is megfigyelhető, ami az ide egyre nagyobb arányban befektető USA-beli VC-knek köszönhető. A Dealroom és a Resilience Conference kutatási eredményeit ismertetjük.

Bővebben

A startup-ökoszisztémát körülölelő makrogazdasági folyamatokról tájékozódhatsz október 3-án a JVSZ Makro Konferenciáján

Az esemény fókuszában a versenyképesség fenntarthatósága, a kritikus versenyképességi faktorok és a hazai gazdasági helyzet elemzése áll majd – szóval olyan témák, amik az innovációs és startup-ökoszisztéma tágabb, makrogazdasági környezetét járják körbe.

Bővebben

Startupkeltetőnek sem utolsók az unkorniusok – itt van rá egy példa

A német unikornisok alkalmazottai 2024. első félévben összesen 65 darab új startupot alapítottak: az öt legtöbb startupot adó unikornishoz köthető az összes új startup több mint 64 százaléka, és ezek a startupok 19 iparágat ölelnek fel.

Bővebben

Ne kelljen félnie a női alapítóknak a férfi befektetőktől a tőkebevonás során – ez a célja a Safe Raise kezdeményezésnek

A Safe Raise oldalán a női vállalkozók anonim módon oszthatják meg a nemi visszaélésekről szerzett tapasztalataikat. A kezdeményező Brooke Andrews maga is szenvedett el szexuális zaklatást startupja építése során, és a többi nő esetének összegyűjtésével szeretné segíteni az érdekérvényesítésüket, valamint edukálni a férfi központú kockázati tőkét.

Bővebben

Végleg lehúzza a rolót a Baltikum egyik unikornisvárományosa

Miután a Kevin. nem nyújtotta be pénzügyi beszámolóját, a litván nemzeti bank visszavonta pénzforgalmi intézményi engedélyét, azaz a startup nem nyújthat a továbbiakban pénzügyi szolgáltatást. A balti projekt társalapítója a bátortalan befektetőket okolja a kudarcért, és már be is jelentette új fintech startupjának megalapítását.

Bővebben

Unikornis született a németországi ökoszisztémában – idén először

Az EGYM fitnesz startup friss befektetési körével átlépte az egymilliárd dolláros értékelést, ezzel a 2024-es év első új német unikornisává válva. A startup az egészségügyi szaktudást kombinálja a mesterséges intelligenciával céges ügyfelei számára.

Bővebben