Hirdetés

Hol kerülhetnek a gyerekek a boldog felnőttlét útjára?

A hazai nagy startup-példakép, a Prezi társalapítója, Halácsy Péter 2015-ben vágott bele az oktatásfejlesztésbe: megalapította a Budapest School hálózatát, mely olyan alternatív tanulási módszerek mentén foglalkozik a gyerekekkel, aminek mentén aztán 2040-re boldog és sikeres felnőttek lehetnek. Ez a célkitűzés mostmár túlnőtt a fővároson és vidékre terjeszkedik.

Tegnapi Facebook posztjában a Budapest School a következővel jelentkezett: „Sokan kérdeztétek már, hogy miért csak Budapesten van Budapest School. Végre eljött az országos bővülés lehetősége, 2018 szeptemberétől három új helyen lesz BPS.”
A Budapest School zászlajára tűzte a szociális érzékenység és az érzelmi intelligencia jelszavait. Az iskola feladata – Halácsy Péter szerint – felkelteni és fenntartani a tanulók kíváncsiságát és tudásvágyát, és a megszerzett tudás összefüggéseire és használhatóságára felhívni a figyelmet.

A Forbes.hu összeszedte, hogy az érdeklődők hol kezdhetik meg a tanulmányaikat ebben az oktatási rendszerben a következő tanévtől. Az eddig meghirdetettek szerint az alábbi helyeken lehet csatlakozni – zárójelben a 2018 szeptemberében betöltött életkorral:
– Budapest III. kerület (3-9 évesek)
– Budapest V. kerület (3-5 évesek)
– Budapest XI. kerület (4-8 évesek)
– Budapest XIII. kerület (8-12 évesek)
ÚJ: Budapest XXII. kerület (3-6 és 6-8 évesek)
ÚJ: Solymár (3-6 és 6-7 évesek)
ÚJ: Szeged (6-7 és 8-9 évesek)
További információkért és a jelentkezési lehetőségért kattints!

Forrás: https://forbes.hu/legyel-jobb/budapest-school-solymar-szeged-bp/ 

Fotó: Orbital Strangers

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben

Csehország mutatja az utat a kelet-közép-európai startup-ökoszisztémának

A cseh ökoszisztéma 2024 első félévében egymaga lefedte a CEE régióban a startupoknak adott tőkemennyiség majdnem 39 százalékát. A cseh startupoknál landoló összes befektetés több mint 83 százaléka ugyanakkor három nagy finanszírozási körnek köszönhető.

Bővebben

Pivotált a német AI-bajnok, az Aleph Alpha

Az Aleph Alpha a pivotálással gyakorlatilag kiszáll a saját LLM-modell fejlesztés versenyéből, és helyette a meglévő modellek használatának támogatására építi fel üzleti modelljét. A lépésre az szoríthatta rá a startupot, hogy nem volt képes kilépni a nemzetközi piacra, és így lemaradt a modellfejlesztők versenyében.

Bővebben

25. alkalommal rendezi meg a HVCA a befektetési konferenciáját

A Magyar Kockázati – és Magántőke Egyesület (HVCA) konferenciája lehetőséget teremt az üzleti, politikai és jogi közösségek vezetőinek, hogy megvitathassák a magántőke és a kockázati tőke közép-kelet és délkelet-európai helyzetét. A rendezvény kiemelt előadója az izraeli kockázatitőke-ipar egyik alapítója és formálója, Jonathan Medved lesz. Időpont és helyszín: szeptember 24., Budapest Music Center.

Bővebben

Novemberben nyitja meg kapuit a Puzl CowOrKing budapesti irodahelyisége

A bolgár közösségi irodaszolgáltató értékajánlata az A vagy B osztályú irodákkal és a lakásirodákkal szemben a teljeskörű szolgáltatáscsomagjuk, valamint a rugalmasság. A 850 fős férőhelyű coworking irodahelyiségbe már lehet jelentkezni bérlőnek.

Bővebben

Egyre több időbe telik kockázati tőkét bevonniuk az európai startupoknak

Az európai startupok számára a tőkebevonási körök között eltelt idő egyre nő az utóbbi 1-2 évben. Ennek oka a PitchBook elemzése szerint a kockázati tőke óvatossága, valamint az, hogy a startupok a pénzügyi stabilitást igyekeznek demonstrálni, és az aktuális befektetést minél tovább ki akarják húzni.

Bővebben