Hirdetés

Hogyan növeljük a transzparenciát és csökkentsük a költségeket, ha építkezünk?

A Keystone megoldása már a tervezési fázis során gyors és automatikus költségbecslési támogatást nyújt az építőipari tervekhez, ezzel időt, pénzt és adminisztrációs terhet spórolva az ügyfeleknek. A magyar startup pitch-ét a PropTech Konferencián hallgattuk meg.

Magyarországon az uniós átlaghoz képest 30-40 százalékkal alacsonyabb a BIM, azaz a building information modeling használata, amellyel lehetővé válik az épületek összes szerkezeti elemének beazonosíthatósága és kimutathatósága már a tervezési szakaszban (például az építőanyagok tulajdonságai, rendeltetése, az építőipari termékek jellemzői és az épületelemek árai), valamint az épületek 3D-ben történő, virtuális modellezése is.

Pedig pont a BIM eszközök használata lenne az, ami egy csomó fejfájástól megkímélhetné az építkezések kapcsán együttműködő feleket, az építészt, a kivitelezőt és a beruházót.

Például attól, hogy a rossz kommunikáció és a transzparencia hiánya miatt az építésznek újra kelljen terveznie az épületet, vagy attól, hogy a beruházónak az elszabaduló költségekkel kelljen hadakoznia.

Erre a piaci problémára ad megoldást egy magyar építészeti startup, a Kesystone, amely a májusi PropTech Konferencián mutatta be megoldását.

Költségbecslés a laikus és a professzionális felhasználóknak egyaránt

A Keystone-t az építőiparban szerzett tapasztalatok alapján azzal a céllal hozta létre Ágon Mátyás Attila és csapata, hogy fejlett, a gyakorlatban is jól alkalmazható digitális megoldásokat tegyen elérhetővé, amelyek képesek az építőipari projektek transzparenciájának növelésére.

A Keystone platform alapja egy olyan BIM-modell, amely a tervezési fázis során gyors és automatikus költségbecslési támogatást nyújt az építőipari tervekhez, ezzel időt, pénzt és adminisztrációs terhet spórolva ügyfeleinek.

A platform tehát az építészeti alapadatok és tervek alapján azonnal biztosítja a pontos, egyedi költségkalkulációt, így a beruházás kezdeti fázisában azonosítva a várható költségeket.

A platform használata a regisztráció után válik elérhetővé: már a beruházás legfontosabb koncepcionális adatainak megadása után is kaphat a laikus felhasználó egy megközelítő értéket a költségek volumenéről. A professzionális szereplők pedig részletesebb adatokat és a projekt tervezéséhez készített IFC fájlt használhatnak a még pontosabb eredményért. Így a Keystone hasznos betekintést nyújt akkor is, ha mérnöki diploma hiányában szeretnél tájékozódni arról, hogy álmaid otthonának felhúzása mekkora anyagi terhet róhat rád, vagy akkor is, ha szakmai felhasználóként pontos, tételes költségbecsléssel akarod transzparensebbé tenni az építkezés folyamatát.

Ahogyan a Keystone a pitch-ében elmondta: programjuk jelenleg családi házakra, nyaralókra, illetve kisebb társasházakra tud precíz költségbecslést készíteni, de folyamatban van az egyéb épületekre vonatkozó funkciók fejlesztése is.

Kiviteli terv szintű költségvetés elkészítésére egyelőre nincsen lehetőség, e tekintetben a Keystone csapata egyedi ajánlattal tud segíteni.

A startup egyúttal kiegészítő szolgáltatásokkal is ellátta platformját:

  • a költségbecslés a tételes kimutatásokkal különböző devizákban is exportálható,
  • össze lehet hasonlítani az egyes beruházások költségvonzatait,
  • BIM-re vonatkozó jogi tanácsadás is igénybe vehető,
  • valamint egy szakmai névjegyzékben lehet böngészni a Keystone-t használó szereplők között.

A Keystone-ról további információkat ide kattintva olvashatsz, a PropTech Konferencián készült további cikkeinket pedig itt és itt találod meg.

NYITÓKÉP: Petróczi Rafael / Startup Online

Régiós szinten kapcsolja össze a startup- és az IT-ökoszisztémát a Puzl CowOrKing budapesti irodahelyiségének nyitórendezvénye

A bolgár szolgáltató Óbudán nyit új coworking irodahelyiséget: az ennek apropóján szervezett ME.E.T. CEE rendezvényen a résztvevők Magyarországról, Bulgáriából, Csehországból, Ausztriából, Romániából és Lengyelországból is építhetnek kapcsolatokat a startup- és az IT-ökoszisztéma képviselőivel. A november 8-i esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Bővebben

Miért vásárolták meg Balogh Petyáék a KÜRT Akadémiát?

A komplex vállalatfejlesztési képzéseket kínáló KÜRT Akadémia megvásárlása stratégiai jelentőséggel bír a STRT Holding számára: azzal pont azt az oktatási szolgáltatási lábat erősítik, ami kulcsfontosságú portfóliócégeik sikerre vitelében. Mit hoz a gyakorlatban a tranzakció, és miért éri ez meg a Kürti Tamás nevével fémjelzett Akadémiának? A STRT által szervezett háttérbeszélgetésen jártunk.

Bővebben

Sokkal gyorsabban termelnek bevételt az AI-startupok, mint SaaS elődeik

A Stripe platformját használó top AI-vállalkozások csupán 11 hónap alatt képesek elérni az egymillió dolláros bevételt, míg a pár évvel korábbi SaaS-cégek csupán 15 hónap alatt. Az AI-startupok bevételnövelő képességét a mesterséges intelligencia piacának jellegzetessége magyarázza.

Bővebben

500 ezer dolláros pre-seed kört vont be a magyar AI-startup, a Voovo

A befektetők közt olyan nevek találhatók, mint az amerikai Techstars, és a magyar befektetői szcéna ismert szereplői: a Balogh Petya nevével fémjelzett STRT, a Hild Imréhez köthető Óbuda Uni Venture Capital (ÓUVC), valamint a HunBAN elnöke, Csillag Péter.

Bővebben

Hogyan építs startupot egy tabusított piacon?

Amikor egy társadalmi tabukkal övezett piacon próbálsz a startupoddal érvényesülni, nehezített pályán játszol: az ügyfeleid és a befektőid is bizalmatlanok veled szemben, és még a hatóságok is komoly fejfájást okozhatnak. Hogyan boldogulj ilyen körülmények között? A szexuális segédeszközök piacán sikeres MisteryVibe társalapítója és CEO-ja osztja meg a tippjeit.

Bővebben

Nyolc grafikon a védelmi technológiába áramló kockázatitőke-befektetésekről a NATO-ban és Európában

Hatalmas ugrást tapasztalhatunk a védelmi technológiára szánt kockázati tőkét tekintve: 2018 óta több mint négyszeresére nőtt a kihelyezett tőke mértéke a NATO és szövetségesei körében. A növekedés az európai piacon is megfigyelhető, ami az ide egyre nagyobb arányban befektető USA-beli VC-knek köszönhető. A Dealroom és a Resilience Conference kutatási eredményeit ismertetjük.

Bővebben

A startup-ökoszisztémát körülölelő makrogazdasági folyamatokról tájékozódhatsz október 3-án a JVSZ Makro Konferenciáján

Az esemény fókuszában a versenyképesség fenntarthatósága, a kritikus versenyképességi faktorok és a hazai gazdasági helyzet elemzése áll majd – szóval olyan témák, amik az innovációs és startup-ökoszisztéma tágabb, makrogazdasági környezetét járják körbe.

Bővebben

Startupkeltetőnek sem utolsók az unkorniusok – itt van rá egy példa

A német unikornisok alkalmazottai 2024. első félévben összesen 65 darab új startupot alapítottak: az öt legtöbb startupot adó unikornishoz köthető az összes új startup több mint 64 százaléka, és ezek a startupok 19 iparágat ölelnek fel.

Bővebben