Zuckerberg a múlt sokat emlegetett támadásai miatt meggyengült Facebookot másik két, menőbb alkalmazásával vonná össze. Célját már jövőre megvalósíthatja: egyetlen digitális galaxisba vonja össze majd a Whatsappot, az Instagramot és a Facebook Messengert.
Erről a projektben részt vevő, névtelenséget kérő négy munkatársa beszélt a a New York Times-nak. Nyilatkozatukból kiderült, hogy már több száz mérnök és fejlesztő dolgozik az alapfunkciók összehangolásán.
Az alapító-tulajdonos azért fenn szeretné tartani a programok önálló működését, de közös lesz az infrastruktúrájuk. Ennek egyik fontos kiindulópontja a biztonság. Mindegyik appnak alkalmaznia kell az end-to-end (végponttól végpontig) kriptográfiát, amelyet a WhatsAppnál már 2016-ban bevezettek. Ez lehetővé teszi minden felhasználónak, hogy biztonságos, mások előtt titkos üzenetet küldjenek bárkinek, akinek a három applikáció közül bármelyiken van elérhetősége. Ez a Facebook illetékesei szerint gyorsítja, egyszerűsíti az üzenetváltásokat, és egyben a magánszférát is jobban védi.
Ez utóbbival kapcsolatos problémákról maga Zuckerberg a Cambridge Analytica-botrány kirobbanásakor még úgy nyilatkozott, hogy ezeknek megoldása „évekbe telik”, a legújabb információk szerint azonban már 2020-ra meg akarják teremteni ezt a példátlan „közösségi ökoszisztémát”..
Hol van ebben az üzlet?
Ha könnyebb lesz a három oldal között az interakció, a felhasználók kevésbé érdeklődnek majd a rivális messenger-programok iránt, amelyeket az Apple vagy a Google kínál. Ezáltal növelhetők lesznek a reklámbevételek is, sőt, kapcsolhatnak hozzájuk új, jövedelmet generáló szolgáltatások is az előzetes információk szerint.
Forrás: Szeretlek Magyarország