Hirdetés

Helsinkiben hoz létre új videojáték-stúdiót a Netflix

Új videojáték-stúdiót hoz létre a Netflix, ez már a negyedik műhely lesz, ahol a streaming-óriás számára készítenek majd játékokat. A cég egyelőre nagyon kezdőnek számít a játékpiacon, a múlt hónapban napi szinten csak 1,6 millióan használták a játékaikat.

Helsinkiben hoz létre új videojáték-stúdiót a Netflix, a részleget Marko Lastikka, a Zynga és az Electronic Arts játékóriások veteránja vezeti majd – árulta el Amir Rahimi, a Netflix játékstúdiókért felelős alelnöke egy blogbejegyzésben. A társaság az év elején vásárolta fel a szintén Helsinkiben található Next Games stúdiót, azonban a most bejelentett projekt keretében egy teljesen új stúdiót építenek majd fel.

Ez egyben azt is jelenti, hogy négyre nő a Netflix játékstúdióinak száma. A Next Games felvásárlása mellett a vállalat korábban a Night School Studio és a Boss Fight Entertainment cégeket is megszerezte – írja beszámolójában a CNN. Rahimi szerint mindegyik stúdió „különböző erősségekkel és fókuszterületekkel” rendelkezik, és együttesen egy változatos játékcsomagot fognak fejleszteni a Netflix felhasználói számára.

A Netflix Games már valamivel több mint egy éve működik. A streaming-óriás jelenleg 32 játékkal rendelkezik, amelyeket világszerte mintegy 30 milliószor töltöttek le – derül ki az Apptopia piackutató cég CNN Business-szel kedden megosztott adataiból.

A Netflix-játékok letölthetők és játszhatók mobileszközökön, köztük androidos telefonokon és táblagépeken, valamint iPhone-on, iPaden és iPod Touchon, de más konzolokon jelenleg nem érhetőek el. Az Apptopia adatai szerint az elmúlt hónapban átlagosan 1,63 millióan foglalkoztak naponta a Netflix játékaival. Ez a szám a vállalat 220 millió fizető előfizetőjének csak egy apró töredékét jelenti.

865 millió dolláros alapot nyit a Headline – a tőke fele Európában fog landolni

Az európai scaleupok 20 és 70 millió dollár közötti befektetéseket kaphatnak, és erre az esélyük növekszik akkor, ha innovációjukat a védelelemiparban, a gyógyszeriparban vagy a szoftveriparban lehet hasznosítani.

Bővebben

Bulgária lesz a felelős az Európai Unió kutatási, innovációs és startuppolitikájáért

A bolgár Ekaterina Zaharieva lesz a startupokért, kutatásért és innovációért felelős biztos a 2024-2029-es uniós ciklusban. A döntés ugyan formálisan még nem végleges, de valós politikai esélye nincs annak, hogy ne a 49 éves, jogász végzettségű, bolgár politikus töltse be ezt a biztosi posztot.

Bővebben

A mai kockázatitőke-piac nagy lehetőségeket teremt a kiemelkedő startupoknak, de óriási nyomást is helyez rájuk – mondja a HVCA elnöke

A nagy befektetések és az emelkedő értékelések teljesítési kényszert helyeznek a startupokra, így a befektetések sikeressége azon áll, hogy hogyan alakulnak az exit lehetőségek – miközben ezekről a lehetőségekről egyre kevesebb szó esik. Ilyen témákat fog körüljárni a HVCA szeptemberi konferenciája – ígéri Molnár András, a HVCA új elnöke.

Bővebben

2028-ig több mint 10 milliárd dollárt fektet be az AWS a brit ökoszisztémába

Az Amazon felhőalapú szolgáltatója ezt azért teszi, hogy tartani tudja a növekvő ügyféligényekkel a lépést, és létre tudja hozni a kellő digitális és AI-infrakstruktúrát. A brit ökoszisztéma 2028-ig ettől évente átlagosan 14 ezer új munkahelyet és a GDP 14 milliárd fontos növekedését várhatja.

Bővebben

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben