Hirdetés

Helsinkiben hoz létre új videojáték-stúdiót a Netflix

Új videojáték-stúdiót hoz létre a Netflix, ez már a negyedik műhely lesz, ahol a streaming-óriás számára készítenek majd játékokat. A cég egyelőre nagyon kezdőnek számít a játékpiacon, a múlt hónapban napi szinten csak 1,6 millióan használták a játékaikat.

Helsinkiben hoz létre új videojáték-stúdiót a Netflix, a részleget Marko Lastikka, a Zynga és az Electronic Arts játékóriások veteránja vezeti majd – árulta el Amir Rahimi, a Netflix játékstúdiókért felelős alelnöke egy blogbejegyzésben. A társaság az év elején vásárolta fel a szintén Helsinkiben található Next Games stúdiót, azonban a most bejelentett projekt keretében egy teljesen új stúdiót építenek majd fel.

Ez egyben azt is jelenti, hogy négyre nő a Netflix játékstúdióinak száma. A Next Games felvásárlása mellett a vállalat korábban a Night School Studio és a Boss Fight Entertainment cégeket is megszerezte – írja beszámolójában a CNN. Rahimi szerint mindegyik stúdió „különböző erősségekkel és fókuszterületekkel” rendelkezik, és együttesen egy változatos játékcsomagot fognak fejleszteni a Netflix felhasználói számára.

A Netflix Games már valamivel több mint egy éve működik. A streaming-óriás jelenleg 32 játékkal rendelkezik, amelyeket világszerte mintegy 30 milliószor töltöttek le – derül ki az Apptopia piackutató cég CNN Business-szel kedden megosztott adataiból.

A Netflix-játékok letölthetők és játszhatók mobileszközökön, köztük androidos telefonokon és táblagépeken, valamint iPhone-on, iPaden és iPod Touchon, de más konzolokon jelenleg nem érhetőek el. Az Apptopia adatai szerint az elmúlt hónapban átlagosan 1,63 millióan foglalkoztak naponta a Netflix játékaival. Ez a szám a vállalat 220 millió fizető előfizetőjének csak egy apró töredékét jelenti.

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben

Hogyan érdemeld ki a Z generáció márkahűségét?

Több ökoszisztéma-szereplő összefogásával készült átfogó kutatás az 1995-2006 között született korcsoport helyzetéről, gondolkodásáról, értékvilágáról és vásárlási szokásairól. A főbb eredményeket ismertetjük.

Bővebben